Поступовий перехід на альтернативні джерела енергії

Тема у розділі 'Альтернативные источники энергии', створена користувачем проБагги, 13 січ 2014.

?

кто лучший в категории цена/качество

  1. Квазар

    41,7%
  2. Yingli Solar

    8,3%
  3. Progeny Solar

    8,3%
  4. STP

    0 голосів
    0,0%
  5. QSolar

    8,3%
  6. ALTEK

    25,0%
  7. Phono Solar

    8,3%
  8. ET Solar

    8,3%
  9. Calyxo

    0 голосів
    0,0%
Можна вибрати зразу декілька варіантів.
  1. Genas

    Genas Підмайстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Одесса
    Можно высчитать среднее значение эффективности батареи. Для этого нужно: 1. Проверить уровень и плотность электролита (уровень 12-15мм. А плотность летом 1.24) 2. Зарядить АКБ 3. Подключить нагрузку вашу лампочку 0.6Аи разрядить АКБ до 10.5В, а дальше считаем …


    Можно и нужно. Нагрузочная вилка показывает состояние батареи, внутреннее сопротивление АКБ. Простая проверка не имея н. вилки- заряженную АКБ ставим на авто, атключаем зажигание и крутим стартером 5-7сек – напряжение не должно упасть ниже 10.5В. Будет считаться еще пригодной АКБ

    Так и есть но при новой АКБ и при идиальных условиях

    Вам нужно выяснить сколько в среднем дает ваша СБ за световой день, составить график замеров каждый час из этого можно подобрать нагрузку, иначе ваша АКБ будет постоянно не дозаряжена, что скорей всего у вас и происходит (черезчур мощьная АКБ+потери емкости). Замерять ток не с выхода СБ и параллельно , последовательно после контроллера на АКБ
     
  2. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    Добре, тоді почну з побудови графіка. бо й сам до кінця не розумію що ж вона може видать на протязі дня.
    ось тільки придбаю новий мультик з працюючим амперметром.
    я так зрозумів потрібно замірять силу току що йде з контролера на акб? З СП на контролер замір робить не обовязково?
     
  3. Genas

    Genas Підмайстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Одесса
    Да
     
  4. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    силу струму не вимірював, бо не було можливості регулярно робить заміри,але придбав ось такий контролер
    [​IMG]
    у якого є функція відображення сумарної кількості ампер-годин заряду і розряду. І зразу ж виникло питання читав що до виоходу контролера на навантаження неможна підключать інвертор,тільки на АКБ(Хоча в інструкції до контролера такого не знайшов). в такому випадку я не зможу контролювать сумарну кількість розряду. Можливо хтось розкаже чому неможна підключать інвертор до виходу з контролера?Можливо це актуально для потужних інверторів?
    буду використовувать автомобільний інвертор "Порто"(24В, 350Вт)
    [​IMG]

    споживачі: світлодіодні лампи, ноут, зарядка до телефона, та телевізор. по підрахункам максимум 130-145Вт за годину. Конфігурація моєї електростанції трохи змінеться, заказав панель 215 Вт, 24В "квазар" та два гелевих АКБ 12В - 40 Ампер годин.
    Якщо в кого є досвід експлуатації комплектуючих як у мене то поділіться будь ласка, буду вдячний. Багато читав відгуків про автомобільні інвертори досить не надійні штуки і як правило вказана потужність відповідає максимальній а не номінальній.
    І останнє питання гелеві АКБ буду ставить в котєльній поряд з твердопаливним котолом(700-1000мм), наскільки це небезпечно з точки зору пожежної безпеки? Кажуть що на 99% відсутне газовиділення та все ж таки 1відсоток залишається. був свідком вибуху стартерного акб, нехотілося б мать бомбу в хаті.
     
    Останнє редагування: 11 чер 2014
  5. Genas

    Genas Підмайстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Одесса
    Я не вижу разницы - преобразователь или обычная нагрузка. В вашем случае только в нагрузку контроллера потому как у преобразователя нет своего контроллера от пере разряда АКБ.

    Преобразователь подключают на АКБ в том случае, когда мощность выдаваемая преобразователем превышает допустимую нагрузку контроллера СБ. а получить энергии нужно больше

    Контролировать расход в случае подключения преобразователя на АКБ тоже можно можно купить http://fotkidepo.ru/?id=photo:320310
     
    Andrii_M та проБагги подобається це.
  6. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    прийшли всі компоненти, і вчора я зібрав свою невелику сонячну електростанцію.

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]


    Скажу вам досить дороге задоволення. Пил мій трохи пригас, раніше мені здавалось що досить розкошелиться на панелі і я забазпечений енергією на найближчі 20-30років, а не тут то було. необхідно ще дуже багато компоненетів які зменшують надійність всії системи в цілому. як показав досвід то старі автомобільні акб не досить підходящий варіант невелика ємність, та й такі акб не можна зберігать в жилих приміщеннях іще багато аргументів не в їх користь. тому прийшов до того,що все ж таки необхідно купить гелєві акб(2 по 40ампер-годин) термін служби їх 2.5-5років при тому що будуть дотримуватись правила експлуатації, а акб я вам скажу коштують дуже не дешиво і служать не довго відносно СП, ще в системі є такі єлектронні приладии як контролер і інвертор по суті це прилад який потрібно розглядать як такий що можить вийти із ладу в будь який час, а без них сончні панелі можна використовувать тільки як козирьок при вході. За кошти 200-сот ватної системи я зміг би провести електрику від обленерго на участок, споживання нами енергії 10квт в день тому про перехід на сонячну енергію вже не стоїть із-за ії дуже високої собівартості, складності і невисокої надійності. Надіюсь,що моя думка в подальшому зміниться на користь альтернативних джерел енергії.
    --- добавлено: 19 июн 2014 в 16:25 ---
    а тепер питання до людей які вже використовують схожу систему чи тим що знають відповідь:
    Світлодіодні лампи, перемикач на подовжувачі і автоматичні вимикачі на щитку почали шуміть, звук досить неприємний, як комарик і дуже низький - що це? Чув, що у дешевих, малопотужних інверторах на виході не правильна синусоїда звідти й такий шум? ладно прилад, а чому тоді вимикачі так шумлять? як з цим бороться. чи може це наслідок того,що інвертор підключений до контролера, можливо підключивши до акб все стане нормально?
     
    Останнє редагування модератором: 27 чер 2014
    pic16f887, Jonic, Andrii_M та 2 іншим подобається це.
  7. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Також якось рахував. Вийшло, що можна використовувати лише в безвихідних ситуаціях. А на даний час при нашій ціні енергії і ціні комлектуючих альтернативки...:-[
     
    pic16f887 подобається це.
  8. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Скоріш за все це нормально робота вашого інвертора. Чули як трансформаторні будки гудуть? Тут теж саме...
     
  9. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    інвертор гуде і гуде одинаково хоч від акб напряму хоч від контролера тай хай собі гуде він стоїть в котельній і що там робиться мені байдуже, а от те що в іншій кімнаті світлодіодні лампи гудуть то це напрягає, хоча блок живлення ноута, та телевізор працюють безшумно.
    Чому автомат(вимикач) шумить? чи він не просто вимикач і там є ще якийсь пристрій, можливо є інші типи автоматичних вимикачів, цікаво тому що сам інвертор гуде слабіше ніж вимикач...
    --- добавлено: 19 июн 2014 в 18:29 ---
    тут не все так односзначно, якби в мене на участку була електроенергія то я б мабуть ніколи не зібрав цю установку, хоча альтернативна енегія давно вже цікавила. Я більше чим впевнений,що через пять років(той час коли видохнуться мої акб) будуть існувать зовсім інші технології які дозволять накопить набагато більше енергії, сонячні панелі будуть мать кращий показник кпд, і для мене все це не буде таким диким як зараз це для моїх родичів. На сам перед, я так і не провів електроенергію, якби в мене була ця мережа я б вже не шукав способів знизить споживаня електрики, не цікавився новинками не вникав у все це і на сам перед не здобув дорогоцінний досвід. Закон про зелений тариф уже діє і найближчим часом на горі розберуться з механізмом, урегулювання між сторонами і на сонячній енергіїї можна буде зароблять гроші.


    P.S. Якщо в домі немає єлектричної плити і єлектричної духовки і дружина не любить готувать, то без вагань потрібно переходить на альтернативні види енергії.
     
    Останнє редагування модератором: 27 чер 2014
    Володимир П, leshiy_40 та Andrii_M подобається це.
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    А холодильник працює??? (насосну станцію потягне???)
     

Поділитися цією сторінкою