Схема опалення теплою підлогою на 2 котли

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем dmode, 8 сер 2013.

  1. dmode

    dmode Майстер

    Повідомлення:
    196
    Симпатії:
    11
    не знайшов ані в баксі ані в протерм. Якщо не лінь, гляньте у доки в прикріпленні, може я не туди дивлюсь...
     

    Вкладення:

  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    я теж не знайшов. Дзвоніть на представництва, кажіть, що потрібно вам гідравлічну характеристику спаду тиску на котлі. Може дадуть..

    А от рекомендоване підключення ПРОТЕРМ бойлера

    протерм.jpg


    не правильно якось..
     
    dmode подобається це.
  3. dmode

    dmode Майстер

    Повідомлення:
    196
    Симпатії:
    11
    Чому неправильно?
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    та тому, що зразу не отримаєте гарячої води.
    При такому підключенні бойлер прогрівається рівномірно по всьому об'єму, тобто рівномірніше, чим при підключенні циркуляції у зворотньому до показаного напряму.
    При зворотньому напрямі ми відразу отримуємо максимально можливу кількість максимально гарячої води, якою тут же можемо користуватись. А котловий теплоносій віддає більше енергії через теплообмінник, пропускаючи охолоджений теплоносій у верху бойлера на його низ, у зону з найхолоднішою водою.
     
    dmode подобається це.
  5. dmode

    dmode Майстер

    Повідомлення:
    196
    Симпатії:
    11
    ну напевне це питання конструкції того чи іншого бойлера, вони ж, показують принципову схему, що треба купити трьохходовий для подачі та трійник для зворотнього теплоносія.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Я если б котёл в сборе с насосом продавал бы, то параметры производительности давал бы на сборку - насос+котёл. Думаю, в том графике сопротивление котла уже учтено.
     
  7. dmode

    dmode Майстер

    Повідомлення:
    196
    Симпатії:
    11
    спількувався з баксі та протерм:
    • BAXI не відповів по гідроопору котла, та обіцяв надати цей параметр після отримання його від виробника. По перепаду температур теж чіткої відповіді не отримав, тільки параметр кпд при 60-80 и 30-50. Але повідомили модель насосу Grungfos UPERO 15/60
    • PROTERM по гідроопору котла повідомив що такої інформації вони не надають, По перепаду температур сказав що це для газових котлів важливо, а для електричних не важливо. Модель насосу стоїть WILO 15/4. Діаграми насосу вони не мають на 13 покоління котлів. Та діаграма яку я викладав відноситься до попереднього покоління котла.
    • якось все запущено з технічними параметрами, дивно...
    Але всі в один голос сказали що мої 1700л ці котли своїми насосами не прокачають, при кінцевомо опорі системи понад 20кПа. Тобто тільки гідрострілка.
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Почему только?
     
  9. dmode

    dmode Майстер

    Повідомлення:
    196
    Симпатії:
    11
    потому что сказали если я поставлю в систему доп насос без стрелки, гарантии на котел не будет. Та же запись в инструкции бакси.

    Вот такая схема наверное будет удовлетворять условиям гарантии, и спокойно будет прокачивать мои 1700л. Что скажете? Нужен ли обратный клапан в месте вопросительного знака? Если в электрокотле, который для начала будет единственным, есть расширительный бак на 7л, у меня общий объем около 160л, калькулятор показывает что расширительный бак должен быть от 13л. Учитывать бак в котле ставя доп.бак на 13-7л, или не учитывать и ставить дополнителный бак на 13л?
    shema5.jpg
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Я бы, вместо покупать стрелку и два насоса, купил бы только насос, в крайнем случае хрен бы кто его увидел. А в самом крайнем случае, если бы не смотря на все принятия мер, защита всё равно бы срабатывала, то добавил бы в схему трёх ходовой клапан. Но это я бы.

    Вряд ли нужен, вода, при работе на бойлер, пойдёт к насосу, не в стрелку.
    Но! Можете на графике насоса котла поставить рабочую точку, для работы на гидрострелку?

    А есть в продаже на 7л и на 13л? Вроде, 5, 10, 20? Думаю, 10л хватит.
     
    dmode подобається це.

Поділитися цією сторінкою