Чем экструдированный пенополистирол лучше пенопласта

Тема у розділі 'Звукоизоляция и теплоизоляция', створена користувачем Пітон, 20 лип 2009.

  1. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    Re: Можна ли применять пенопласт с гидроизоляционной пленкой

    да можно и на стены, ничего не будет
     
  2. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    Re: Можна ли применять пенопласт с гидроизоляционной пленкой

    Гидроизоляция в данном случае как и водопоглащение абсолютно не причем, увлажнение материала идет засчет пара выходящего из помещения, именно поэтому условия эксплуатации А или Б завязаны ТОЛЬКО на относительно влажности помещения.
     
  3. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Прошу вибачення, я мав на увазі саме вологопоглинання, і не лише зовнішню гідроізоляцію, а і внутрішню коли плівка кладеться зверху пінопласту під стяжку. Можна назвати її пароізоляцією але в данному випадку немає різниці - це звичайна плівка. І знову ж бетонна стяжка є також ізолятором, і вологість повітря у приміщенні ще не значить що дорівнюватиме вологості повітря під стяжкою
    ЕППС можна звичайно вчепити на стіни але стіни не дихатимуть тобто клімат у приміщенні буде гіршим ніж пінопласт з більшою пористістю, і цьому випадку однозначно краще пінопласт тим більше навантажень на нього практично ніяких. І можна вчепити на стіну 10 см ПСБ-15, а яка буде вартість еквіваленту ЕППС? :-[
     
  4. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    если существует разность парциальных давлений, то материалы будут увлажняться, насколько - это уже зависит от свойств материала и самой системы конструкции
    я конечно не агитирую никого на эппс, но скажу вам одно, дома стенами не дышат, ерунда это все
    почему в таком случае нормируется прочность на сжатие и отрыв для теплоизоляционных материалов используемых в системах скрепленной теплоизоляции
    Насколько я знаю 15-й категорически никто не советует, если это штукатурный фасад, не ниже 25
     
  5. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Цілком з вами погоджуюсь щодо системи конструкції, але про неї немає згадки в ДБН. Є лише загальні характеристики незахищеного матеріалу. Те ж саме стосується нормування міцності на стискання і відрив, оскільки ДБН це звичайно узагальнені правила, в яких максимально охоплені умови будівництва і експлуатації. Тобто не передбачено і не випускається окремо ЕППС або ПС для стін, підлоги, фасаду, вітрових навантажень і т.д., а виробляється матеріал з певними характеристиками по щільності, вологопоглинанні і т.д., і в залежності від конкретних умов конструкції використовується потрібний матеріал. Або, наприклад, у нас (Київ) цілком можливо використати ПСБ-15 для поштукатуреного фасаду, але аж ніяк не можна використовувати у районах з сильним вітровим навантаженням або іншими особливими умовами. В ДБН же вказуються лише узагальнені та основні особливі умови, що не перебачають суттєвої зміни конструкції.
    А є ще такий дуже фажливий фактор як ціна, і від проекту, або від того наскільки кваліфіковано проектант зможе використати замінність конструкцій, залежить кінцевий результат у співвідношенні ціна/якість.
    До чого я веду: може під стяжку варто використати ПСБ + додатково відносно недорогу плівку ніж дуже недешевий ЕППС без плівки. Буде суттєва різниця в ціні при фактично однаковому результаті :) Хоча звісно, кожен сам вирішує що класти в залежності від обставин і товщини гаманця. Напевно знайдуться ті хто покладе і ЕППС і плівку, і небезпідставно вважатиме що саме так правильно victory
    Щодо того що ПСБ-15 на фасад не радять, то мабуть це не радять деякі монтажники, бо звісно ж, з ПСБ-25-35 або й ЕППС легше працювати, але питання не тільки і не стільки у матеріалі, а й в умовах експлуатації, у характеристиках ізолюючої штукатурки, кваліфікації монтажників і т.д. тобто системи конструкції beer
     
  6. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    В целом соглашусь и повторю я никого ни к чему не агитирую, просто предлагаю понимать разницу между ПСБ-С и ЭППС, ведь она есть, далее каждый пусть решает сам.
    Да нет, не монтажники, во-первых, я не встречал ни одного производителя системы скрепленной теплоизоляции, который разрешал бы использовать ПСБ 15, а во-вторых, есть ДСТУ Б В.2.6-36:2008, где четко написаны требования, плотность органического утеплителя не ниже 15 кг на м куб, а у ПСБ 15 плотность до 15 кг на м куб.
     
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Якщо в ДСТ вказано не нижче 15 кг на м куб то щось мені підказує що саме на цій підставі вчеплять ПСБ-15 :-D Якби хотіли відсікти ПСБ-15 то написали б "не нижче 16 кг/м3" щоб не було двозначності, а то "закон як дишло" :)
     
  8. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    Ну кто захочет влепить тот влепит что угодно, написано четко не ниже 15, у ПСБ-15 плотность до 15. Если плотность 15 и выше то это уже 25-ая марка.
    Они не могли написать не ниже 16, так как подразумевается использование ПСБ-С 25, а его плотность именно от 15 кг на м куб, то есть если бы было от 16 то было бы недоразумение - взяли 25-й, а есть там 16 кг на м куб или нет непонятно
     
  9. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Що написано пером, не вирубати і сокирою, раз так - значить так тому і бути: на фасад ПСБ-25 і вище :vo:
     
  10. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    :vo: но лучше ПСБ-С 25
     

Поділитися цією сторінкою