Своїми руками Сонячний водонагрів простий як двері

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем 3tON, 26 бер 2013.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 18 кві 2013.
  1. Так

    60,0%
  2. Ні

    40,0%
  1. 3tON

    3tON Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    26
    Ну наприклад можете зпарувати трубу з під даху і тепловий насос, таким чином піднімете температуру води в міжсезонні. Вигадати можна будьщо аби бажання було, експерементуйте.
     
    Nepal.Ua подобається це.
  2. Valeriy1

    Valeriy1 Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Рівне
    Все геніальне-просто.:vo:
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Цього року було тепле і сонячне літо, чим я успішно скористався в плані нагрівання води для побутових потреб
    Передбачаючи хорошу погоду, я ще у квітні змонтував собі на горищі під дахом конденсатор від промислового холодильника (десь на 25-30 кВт).
    До нього приєднав дві труби із будинкової системи опалення. Оскільки в мене весь теплоносій по всії споживачах тепла прокачує один насос, то відповідно відключивши всіх споживачів і генераторів тепла від стояка, я отримав один контур циркуляції : конденсатор на горищі - насос - бойлер підігріву води.
    Біля конденсатора (над ним) я примонтував побутовий кімнатний вентилятор, такий, що стоїть на одній нозі і крутить у всі сторони пропелером, їх по 70 грн продавали в епіцентрі.
    Так ось, у с пекотні дні (+35С) я нагрівав воду у бойлері до 37-38С, триста літрів води, за день!
    І при тому ніхто води не економив - всі приймали душ по два рази на день..
    Ось такий "борщ"..
    ПС замість холодильного конденсатора можна використати автомобільні радіатори для охолодження двигуна.
    ППС Тепер похолодало і прийдеться "борщ" розбирати, бо у ньому всюди вода. Перероблю на антизамерзайку, через теплообмінник.
     
    barnych, pic16f887, Палецкий та ще 1-му подобається це.
  4. Nykolayal

    Nykolayal Майстер

    Повідомлення:
    515
    Симпатії:
    87
    Если бы вы фотачку своего девайса для наглядности показали?
    И вариант вымывания холодильного теплоомменника так же пропишите? Как ни как в холодильнике по трубках течет не вода или спирт.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    там нема на що дивитися - повітряний теплообмінник з двома пластиковими трубами. Я вже воду з нього злив.
    Маєте на увазі компресорне масло, що залишилося від холодильника? Та воно напевне вже давно витекло, а якщо ні - то у 250 літрах води воно розчиниться..:)
    Коротше, не заморочувався, при кантуванні теплообмінників нічого з них не витікало, тому і не хвилювався..
     
    Кочегар подобається це.
  6. Nykolayal

    Nykolayal Майстер

    Повідомлення:
    515
    Симпатії:
    87
    Лет 20 тому в момент летнего отключения воды да и в то время вода в доме подогревалась можно сказать почти не как с рождением ребенка вопрос встал о каком то более рациональном подогреве воды чем банальная кастрюля на газовой плите. Лето жара а тут еще и постоянно газ жарит. И тут на глаза попались теплообменники от бытовых оконных кондиционеров. При разборе списанный тесть приватизировал на всякий случай. Выбрал я самый больший. Он как раз лег на 2 конфорки газовой плиты Брест. Шланги были из самогонного аппарата. Подключил на холодную вода пошла проток есть. Но в воде были вкрапления какого то масла (жирные разводы). Напрягало то что теплообменник был изготовлен так что при вертикальном расположении жидкость по трубкам стекала вниз. Если положить ТО горизонтально то трубки навиты в прямоугольную спираль как бы не могли опорожнится самотеком. То есть в верхней части типа могло появляться завоздушивание. Но испытывать то нужно как не крути. Включил плиту и о чудо машина зарабртала. Но жирных разводов появилось в вытекающей воде еще больше. И не особо то включения исчезали с протоком. Вода то подогревалась ну пусть до 40-45*С. Ну эксперимент продолжается. Отправив жену с ребенком на прогулку я уменьшил проток воды до минимума дав ТО перегреться. С выходного шланга вылетал пар так что шланг пришлось прикручивать с смесителю. После такого пропаривания разводов явно минимизировалось. Когда вернулись мои с прогулки то на кухне уже была горячая вода и посуду можно было уже мыть под проточной водой. В Ванную конечно воду носили ведрами но это можно сказать еренда по сравнению с нагревом кастрюль. Ведро вода с температурой для помыться набиралось где то за 4 мин. При этом на ТО можно было положить руки и не горячо. То есть в квартире не жарко от работающих конфорок плиты. Таким дополнительным подогревом воды пользовался продолжительное время пока не установил в квартире автономку.
    Прошу прощения за офтоп. Может кому пригодится опыт как .....
     
    Vladimir1966 та Volland подобається це.
  7. Ан@толій

    Ан@толій Стажер

    Повідомлення:
    20
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Рівне
    Вітання всім!
    Є питання до знатоків.
    Маю скляну трубу з внутрішнім діаметром 55 мм. Думаю зібрати ось таку систему для підігріву води та закріпити на даху. t.jpg схема.jpg Скажіть будь-ласка, варто робити, чи така система не працюватиме?
    Дякую.
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    звичайно, буде.. Тільки труби розмістіть горизонтально
     
    Ан@толій подобається це.
  9. nik22

    nik22 Підмайстер

    Повідомлення:
    82
    Симпатії:
    20
    Адреса:
    UA
    Останнє редагування модератором: 25 вер 2017
  10. hideyo

    hideyo Стажер

    Повідомлення:
    13
    Симпатії:
    10
     

Поділитися цією сторінкою