Своїми руками Кахельна піч STEP by STEP

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем guffi, 22 гру 2012.

  1. Дмитрий ДАР

    Дмитрий ДАР Інженер

    Повідомлення:
    695
    Симпатії:
    1.145
    Адреса:
    Запорожье
    Интересно как выглядела газовая горелка (УГОП) из старой печки ,чем заполняли румпы в изразцах и армировали ли их проволокой .Оставляли ли тепловой зазор между футеровкой и изразцами?
     
  2. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    Спеціальної газової горілки не було, пальник являв собою звичайну металеву трубу 3/4, заклепану на кінці та великою кількістю отворів 2 мм в два ряди. Температура регулювалась вентилем. З внутрішньої сторони кахель звязувався скобами із стального дроту тройки. Порожнина виповнялась глиною в яку втоплювали плоске річкове каміння.Простір між цеглою і кафелем заповнений глиною. Піся того,як досягнув максимальної температури(спеціально перевіряв чи трісне кахель) помітно було невелике зміщення кахелин, але після остивання стало на місце,темппература була 80-90градусів на поверхні печі
     
  3. olfrost

    olfrost Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    6
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    Дуже цікаво! Мене ще цікавить розташування каналів. Якщо маєте знимки, викладіть будь ласка. А скільки коштує кахель? Дякую.

    Добавлено через 30 минут 13 секунд
    В мене в мами старі п"єци, будинок 1937 року. В роки, мабуть 60-ті, прийшли з ЖЕКу і переробили пічки. Зліквідували канали, зробили "трубу в небо", газ був дешевий. Тепер хочу знову перейти на дрова, але мушу перекласти піч.
    Та ось міркую, що краще: поставити Буллер"ян чи купити цеглу, кахель і поставити самому піч.
    Говорив колись з пічником з Житомира. Він твердив, що можна вимурувати тільки з шамотки, без кахелю. Пізніше, глиною, консистенції сметани поштукатурити піч, а щоб не глина краще трималась вжити, як армувальної сітки, мішковину (натуральну, не штучну матерію). Звичайно вигляд буде не так аристократичний, як на фото, але на жаль не диспоную великими коштами:) Дядько ніби поважний, розказував як Ющенкові клав піч на дачі, дістав діжку меду за то:)
    Як хтось може щось порадити, буду вдячний.
    Веселих всім Різдв"яних Св"ят і щасливого Нового Року.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    тільки піч. Ніяких булерянів до житлової кімнати не несіть.
     
    1 людині також подобається це.
  5. olfrost

    olfrost Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    6
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    Дякую!

    Добавлено через 6 минут 50 секунд
    Маю уяву, як поставити п"єц, але чи можна в конструкції відмовитись від кахелю?
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    можна, але не варто. Краще позичити коштів і зробити дуже гарно, з кахелем.
     
    1 людині також подобається це.
  7. olfrost

    olfrost Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    6
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    Так, я розумію. Я обома руками за естетику! Але першу хочу поставити без кахелю, на пробу. Ану ж тяги не буде, а я подіравлю кахель, посплітаю дротом, а потім розбирати:)
    Мене ще нуртує питання: ось кахель ми з"єднуєм горизонтально та вертикально, оплітаєм дротом, а коли ставити п"єц тільки з шамотки, чи потрібно її якось додатково зв"язувати поза глино-пісковим розчином?
    Ще маю запитання, а якщо не штукатурити, а покрити шамотку сілікатним клеєм, тобто "рідким склом"? Звичайно, мурувати акуратно з рівненької цегли.
    Буду вдячний за відповідь, Панове.
    P.S. На днях буду бачитись з майстром, ще раз все перепитаюсь і викладу креслення пічки на Паньства обговорення :)
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    olfrost, у нас на форумі є тема про піролізну піч blago, Там можна подивитись на кладку цегли, спитати чому вона не зв'язується дротом.
    Змісту її сплітати дротом я не бачу, вона і так добре лежить одна на одній, не те що кахель, який впирається тільки однією кромкою.
     
    1 людині також подобається це.
  9. olfrost

    olfrost Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    6
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    Voyutichi, дякую. Переглянув, але така піч, це вже "вищий пілотаж":) Мене цікавить щось простіше в спорудженні і обслуговуванні. Якби хто виклав креслення чи фото порядовки простіших п"єців, трьохканальних наприклад. Дякую.

    Добавлено через 27 минут 11 секунд
    Пане guffi, як би Ви знайшли час та були б так ласкаві намалювати порядовку або розріз обох типів п"єців, був би Вам дуже вдячний. Бо друга піч трошки відрізняється, звужується. Дякую, щиро Ваш Olo:)
    P.S. Вже довший час "гуглю" але все, що є то "самобіжні", а-ля Ємєля:)
     
  10. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Відповідь: Кахельна піч STEP by STEP

    Порядовки я напевно не зможу намалювати. Схематичний ескіз з розміщенням каналів спробую накидати.Пічники не дуже посвячували в свою роботу.За конструкцією каналів печі одинакові.Суттєва відмінність була тільки в старій,там топка займала половину глибини печі занею опускались два канали правим каналом гази опускались а лівою стороною йшли до верху і на вихід.В новій конструкціїї топка займає всю глибину а три канали, вище топки, тобто в два рази коротші

    Добавлено через 1 минуту 4 секунды
    Мені здається що з цегли теж можна дуже гарно зробити:
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=BnG9l3q9ysM[/media]
    Правда в наших краях кахель більш популярний, цегла на відео напевне теж не проста. Одним словом мені подобається.
     
    2 користувачам це сподобалось.

Поділитися цією сторінкою