Можна ли купить проект дома совмесно с другим человеком

Тема у розділі 'Проекты домов и коттеджей', створена користувачем nilo4ka, 20 сер 2012.

  1. ChuykoArchitecture

    ChuykoArchitecture Підмайстер

    Повідомлення:
    42
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Тернопіль/Івано-Франківськ
    В Києві чи не в Києві немає різниці - головне це співпраця з професіоналом, а не "менеджерами"-продавцями.
     
  2. Albedo

    Albedo Новачок

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    0
    До чого тут продавець/менеджер? Я казав виключно про архітектора!

    В києві чи ні - важливо. Бо архітектор повинен бачити ділянку, бажано!, та нічого не заміне живого спілкування в замовником. Усі повинні бачити ємоції один одного. По ємоціях завжди можна зрозуміти, чого насправді хоче замовник. Чи розуміє Ві архитектора чи питання. Спілкування - це все. А так - можна йти та купувати проекти на сайтах...
     
  3. ChuykoArchitecture

    ChuykoArchitecture Підмайстер

    Повідомлення:
    42
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Тернопіль/Івано-Франківськ
    Не завжди і під час живого спілкування можна зрозуміти що саме хоче замовник. Деколи він сам не знає чого хоче, але до порад спеціаліста прислухатись не хоче. Стосовно менеджерів-продавців я маю на увазі те, що вони лише продають готові проекти, але ж вони не знають особливостей проектування, тобто вони лише посередники між виробником проекту та споживачем. Тобто спочатку люди купують готовий проект, а потім йдуть до архітектора щоб виправити його (бажано задарма) так, як вони ще навіть собі не уявляють. Де тоді економія, питається?
     
  4. haiku_kiev

    haiku_kiev Прораб

    Повідомлення:
    1.414
    Симпатії:
    212
    Адреса:
    Киев
    посмотрел я чего людям нравицо :)
    ну...как грицо, на вкус и цвет

    а можно разделять? мухи отдельно, котлето - отдельно

    строительство дома - это к архитектору, желательно что-б прием "пациента" проходил совместно с проектантом (утопия канешно)
    "-так-так, хотите подвал? будет в 1,5-2 раза дороже" естественно с четкой и понятной аргументацией - "на пальцах"

    интерьеры? это к дизайнеру
    на этапе строительства - закладывается только базис (допускающий максимум свободы, для дальнейшей работы - дизайнера)
    /лично я очень уважаю конструктив, допускающий эту самую максимальную свободу, в планировке:Hi: - на этапе строительства! ограждения
     
  5. ChuykoArchitecture

    ChuykoArchitecture Підмайстер

    Повідомлення:
    42
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Тернопіль/Івано-Франківськ
    Я вважаю що проект від розробки фундаменту до вибору штор і дверних ручок має супроводжувати один спеціаліст, ну або одна команда. Щоб не було як з майстрами, коли фарбувальники звалюють вину за криві стіни на штукатурів, а штукатури звинувачують мулярів.
     
  6. haiku_kiev

    haiku_kiev Прораб

    Повідомлення:
    1.414
    Симпатії:
    212
    Адреса:
    Киев
    Покупая типовой проект, вы покупаете право построить по нему 1дом
    покупка в складчину, не предусмотрена! Хотя в нашей краине - права интеллектуальной власности, весьма призрачны
    Но это пока, но все может изменится

    Вот я сейчас буду оговаривать, что мой индивидуальный проект
    будет предполагать соавторство и 50/50 возможных скажем так дивидентов
     
  7. Архітектор

    Архітектор Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    20
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Re: Можна ли купить проект дома совмесно с другим человеком

    Будь-який типовий проект потім треба "підганяти" під побажання замовника і під конкретні умови ділянки: конфігурація ділянки, її орієнтація, сусідні будови, візуальні вигляди, грунти, інженерні комунікації, під'їзди. А це ще складніще ніж проектувати від початку. Типові проекти треба розглядати як орієнтацію на естетичні побажання і планувальні схеми, які подобаються забудовнику, а далі індивідуальне проектування.
    Початкова економія на проекті зазвичай пізніше виливається в рази більші витрати при експлуатації будинку.


    Якраз архітектор, розробляючи проект будинку формує його внутрішній простір, тобто робить дизайн інтер'єру інша справа - робота декоратора, який розставляє фінішні акценти в облаштуванні приміщень будинку.
     
  8. ChuykoArchitecture

    ChuykoArchitecture Підмайстер

    Повідомлення:
    42
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Тернопіль/Івано-Франківськ
    Re: Відповідь: Re: Можна ли купить проект дома совмесно с другим человеком

    Все правильно, колего. Якщо архітектор неграмотно спланує будинок - складно буде там зробити нормальний простір для проживання. Або задумку архітектора спотворить потім неграмотний "дизайнер".
     
  9. haiku_kiev

    haiku_kiev Прораб

    Повідомлення:
    1.414
    Симпатії:
    212
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Re: Можна ли купить проект дома совмесно с другим человеком

    чому-ж тоді беруть за індивідуальний проект більше, ніж за адаптацію типових?
    можливо роботи меньше, але й МОЖЛИВИЙ результат буде гірше

    це цілком зрозуміло

    Мене от цікавить наступне.
    Я наприклад знахожу архітектора, проектантів
    Ставлю перед ними досить конкретне ТЗ, з рядом досить конкретних архитектурних і конструктивних рішень (які УВАГА я виносив, обдумав)
    Що мені бажано мати суміжні права на проект.
    Тобто 50/50 можливого зиску, якщо по мому проекту будуть будувати інші замовники. Щонайменьше погодження зі мною:K права використати архітектурні/конструктивні рішення
    Що каже з цього приводу законодавство?
    адаптація моїх ідей в "прокрустове ложе" різних будівельних ДБН, не є співавторство?
    я ж не кресляр, не просто замовник, а співавтор проекту

    чи максимум, що можливо - заборонити повторювати проект?
    бо форму будинку патентувати(геодезичний купол), в наших реаліях
    безглуздо
     
  10. ChuykoArchitecture

    ChuykoArchitecture Підмайстер

    Повідомлення:
    42
    Симпатії:
    6
    Адреса:
    Тернопіль/Івано-Франківськ
    Re: Відповідь: Re: Можна ли купить проект дома совмесно с другим человеком

    Бо вважають що ніби-то менше роботи. І проектанти в тому числі. Хоча я б навпаки за адаптацію брав більше. Хіба треба просто прив*язати будівлю до ділянки, або фасад перефарбувати. Я взагалі не розумію людей, котрі купують типові проекти (бажаючи зекономити), а потім їх переробляють. Сама ідея економії втрачається. Ну і взагалі до типових проектів (каталожних) дещо скептично ставлюсь. Як архітектор і як споживач.

    Якщо конструктивні рішення є об'єктом авторського права (припустимо Ви придумали нову технологію або тип конструкції, та запатентували її) то Ви маєте на неї усі суміжні права. У складі проекту тоді треба юридично розділяти що є чиєю інтелектуальною власністю (наприклад - фасади та їхнє візуальне вирішення - мої, конструктивні новації - Ваші). Взагалі в архітектурному проекті авторські права встановлюються лише на художньо-естетичне вирішення (фактично це розфарбування та декор фасадів, а також інтер'єр, ну і різні авторські елементи (меблі, фрески, вітражі і тп.). Планування, за вийнятком якихось особливих моментів, під авторське право не підпадає.
    Співавторство в цьому випаду треба юридично визначати.
    Стовно тиражування проекту - тут або писати договір у якому обумовлювати дозвіл чи заборону на тиражування, або домовлятись з проектантом. Якщо самовільно тиражувати - порушення авторських прав, оскільки проектант надає замовнику майнові права на проект, авторські залишаються за ним. Хоча можна і всі права надати замовнику, але це за узгодженням з автором.
     

Поділитися цією сторінкою