Походная печь туриста с вентилятором, на дрова

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем Novak, 29 лют 2012.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 9 кві 2012.
  1. Голосую!

    84,6%
  2. Утримався.

    15,4%
  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Novak, дякую! Аж руки "чешуться" зробити і поїхати варити уху..:)
    Це ж така гарна іграшка, з нею стаєш "володаром" уваги і захоплення, а головне - практичного генератора тепла для казанка..
    Я то думав щось до мангалу приробити для варки юшки, тепер зроблю собі пальник за вашим "рецептом"..

    Добавлено через 3 минуты 21 секунду
    Novak, алюмінієві заклепки не підходять?

    Добавлено через 2 минуты 31 секунду
    Novak, з дірками для вторинного повітря пробували експериментувати? Більші, менші, висота розміщення, загальна площа дірок, турбулізатори і т.д.?

    Добавлено через 6 минут 0 секунд
    чи пробували збільшити висоту підставки, адже на перший погляд видно запас по об'єму для нарощування, в похідному варіанті можна завантажити більше палива при вищій підставці. Ну і регулятор обертів для вентилятора, або хоч шибер для повітря, пробували застосовувати (для регулювання потужності)?
     
    1 людині також подобається це.
  2. Novak

    Novak Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    87
    Адреса:
    Тернопіль
    Re: Відповідь: Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Алюміній - не для високих температур.
    На вентиляторному блоці - заклепки алюмінієві, бо нагрів там мінімальний.

    Більші/менше, більше/менше - пробував трохи експериментувати, але порівнювати не міг, бо пічки не в мене, роз"їхалися по Україні. Загалом, площа цих отворів приблизно в два рази менша, ніж нижнього отвору.
    Там є поле для експериментів (в т.ч. і "турбулізатори"), але нема змоги проводити ці експерименти.

    так, це одне із побажань користувачів пічки. Зараз висота підставки біля 5 см. Це максимум, при умові компактного складання пічки. Якщо робити вінець круглої форми, то висоту можна ще збільшити.

    Практика показала, що регулятор обертів не є виправданим. Хочете, щоб пічка горіла слабше? - просто зніміть вентиляторний блок. На природній тязі вона теж непогано горить. А регулятор не приводить до відчутної економії батарейок, проте ускладнює конктрукцію і послаблює надійність. Так мені здається.
     
    Володимир П та Voyutichi подобається це.
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    теоретично повинен. Ставити звичайний реостат для зменшення струму - звідти і економія.
    Дякую за відповідь!

    Добавлено через 2 минуты 35 секунд
    Novak, на скільки вистарчає китайської нержавійки з горняток для роботи?
    Були випадки прогорання або термічного деформування складових пічки?
     
  4. Novak

    Novak Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    87
    Адреса:
    Тернопіль
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Наскільки я знаю, простий реостат просто забирає частину струму на себе і загальне споживання не зменшується, хоча оберти вентилятора падають.
    Але я не електрик, це просто моя думка.

    За рік часу випадків прогоряння, виходу з ладу по причині деформування кружок не було. Я спеціально обстежував пічку, яка пройшла жорстку обкатку в умовах 10 денного походу, триразового приготування їжі для групи із близько 7-8 осіб. Теж були думки про жаростійкість нержавійки стінок камери згоряння, чи дроту решітки.
    Проблем не виявлено.
     
  5. Novak

    Novak Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    87
    Адреса:
    Тернопіль
    Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Наступний крок.
    Робимо кріплення вентиляторного блоку до корпусу пічки.
    До вентиляторного блоку прикріплюємо заклепками гачок із пластинки.
    В корпусі пічки робимо проріз під цей гачок - все просто економно і надійно.
     

    Вкладення:

    • P3160349.jpg
      P3160349.jpg
      Розмір файлу:
      81,1 КБ
      Переглядів:
      913
    • P3160351.jpg
      P3160351.jpg
      Розмір файлу:
      62,1 КБ
      Переглядів:
      916
    • P3160348.jpg
      P3160348.jpg
      Розмір файлу:
      59,3 КБ
      Переглядів:
      885
    • P3160352.jpg
      P3160352.jpg
      Розмір файлу:
      76,6 КБ
      Переглядів:
      860
    4 користувачам це сподобалось.
  6. Влад_@

    Влад_@ Наймолодший мастер

    Повідомлення:
    3.755
    Симпатії:
    1.712
    Адреса:
    Луцький р-н
    Відповідь: Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Novak, все чудово! Я ось думаю щось подібне зробити тільки з чайника і не робити двох стінку, а зробити щоб повітря постачав моторчик знизу. Тобто тільки знизу потік повітря буде добре?
     
  7. Novak

    Novak Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    87
    Адреса:
    Тернопіль
    Re: Відповідь: Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Бачив варіант із вентилятором знизу на якомусь із зарубіжних сайтів.
    Коли моторчик збоку, то він у більшій безпеці від полум"я пічки, а знизу - не дуже.
    Якщо робити не "пічку туриста" з мінімальною вагою та габаритами, то можна багато інших варіантів придумати, в т.ч. і з чайника і т.п. Я вже сам над цим думав. Для дачі, наприклад. Ну і що, що вага вийде 1 кг, чи навіть більше? Ніхто ж не буде носити таку пічку в рюкзаку!
    Намалюй свій ескіз, покажи, будемо обговорювати.
    Ось тут є трохи варіантів:
    http://www.woodgas-stove.com/
    http://zenstoves.net/LinksGeneral-DIY.htm#WoodBurningStoves
     
  8. Erg

    Erg Бригадир

    Повідомлення:
    176
    Симпатії:
    148
    Адреса:
    Киев
    Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Для металических термопар - параметры скромные. А для полупроводниковых - значительно лучше. Насколько помню, еще в 60-х годах были попытки сделать термоэлектрический преобразователь на ядерный реактор. В эксперименте получали что-то около киловатта, установка "Ромашка" называлась, по моему. Я тоже использовал стандартные пельтье-элементы в качестве термоэлектропреобразователя, когда демонстрировал детям физические эксперименты. На Youtube куча роликов, кто интересуется. Эффект Зеебека и Пельтье обратимые, т.е пропуская ток - получаешь разницу температур, прикладывая разницу температур - получишь ток. Так что идея работать будет, несомненно, только нужно решить вопросы о стабильности градиента температур (скорее всего одна точка должна быть кипящая вода - не выше, а вторая - обдув вентилятором), и стабилизации выходных параметров электронного преобразователя.
    В качестве совете - совсем свежая мысль- термопреобразователь можно использовать и для электропитания самого вентилятора. Некоторые электромоторы от компютеров уверенно работают от напряжения 1-1.5 вольта.Т.е. запуск установки на химисточниках питания, а дальше - на термоэлектричестве. Можно попробовать, работать должно.
    В дополнение. Искал материал по термоэлектричеству, нашел интересную ссылку.http://tenzo-sms.ru/razrabotki. Обещают КПД до 47 процентов на преобразователе. Разобраться нужно...Уж больно привлекательно и просто. Может найдутся энтузиасты?
     
    4 користувачам це сподобалось.
  9. Палецкий

    Палецкий Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.258
    Симпатії:
    712
    Адреса:
    г.Ровно Украина
    Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    Отличная мысль!
     
  10. valstas

    valstas Майстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    26
    Адреса:
    Киев
    Re: Печка туриста с вентилятором, на дрова, походная.

    отлично все расписано,спасибо.Есть вопросик -диаметр верних отверстий внутреннего стакана и насадки одинаковы? и какой?
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою