Своїми руками Будинок з соломи своїми руками

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем Naya, 10 лют 2012.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 9 кві 2012.
  1. Голосую!

    93,8%
  2. Утримався.

    6,3%
  1. Naya

    Naya Підмайстер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    79
    Адреса:
    Тернопіль
    Re: Власний дім своїми руками.

    Erg,
    Не полінуюся ще раз особисто для вас :)
    Вся справа в тому, що в соломі, як і в торфі, тобто геокарі (надіюся в курсі, що це таке?), чи дереві немає точки роси :)
    Це особливості природних рослинних матеріалів (тобто не кам"яних).
    Ці матеріали дуже сильно вітропродуваючі, тому волога в товщині стіни вільно мігрує з потоками повітря. Коли вітру немає - то повільніше в результаті внутрішньої конвекції, коли є вітер - то просто видувається. Видувається через щілини/тріщини в штукатурці. Тріщин в глиняній штукатурці є дуууже багато, тож діватися вона має куди. Тому й пишуть, що глиняна штукатурка дихає. Отак й дихає - тільки через тріщини й більше ніяк.
    В нас штукатурка цементно-піщана, скажу вам з досвіду - тріщин теж вистачає, але таку штукатурку не змивають косі дощі.
    Ніяких пароізоляцій в звичайному будинку з стінами з соломи робити не потрібно, просто фізично не буде стільки вологи, щоб так зволожити таку массу соломи, щоб вона почала пріти. А вся побутова волога для стін з соломи - це краплі.
    За такою технологією будують сауни та бані, де про вологість я вже вам говорити не буду - й нічого, стоять, не гниють.
    Якщо ви не бачили їх, то зовсім не означає, що їх нема. Я мікробів теж не бачила:-D, але впевнена, що вони є:-D
    Тому дуже прошу вас, не сіяти тут паніку, й давати поради, як людині(тобто мені) вийти з ситуації. З якої, перепрошую, ситуації?
    Перед тим як прийняти таке рішення, інформації було перелопачено гори - саме через отиках родичів, яким все крім цегли дуже підозріло. Й про точку роси, вже повірте, ми не забули.
     
    Topart, olfrost, RomDzhan та 6 іншим подобається це.
  2. Mary12345

    Mary12345 Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    2
    Re: Власний дім своїми руками.

    Naya, восхищаюсь Вами и Вашей решимостью. Не смотря на массу скептиков, а некоторые весьма агрессивны в своей "правоте", Вы воплощаете свою мечту и идете к своей цели. У меня сейчас похожая ситуация. Но проблема не у нас, а у скептиков - мы двигаемся, а они стоят на месте. Удачи!
     
    1 людині також подобається це.
  3. Naya

    Naya Підмайстер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    79
    Адреса:
    Тернопіль
    Re: Власний дім своїми руками.

    Mary12345, скептики нам дані небом, адже саме вони стимулюють до пошуку та перевірки інформації ;)
     
    1 людині також подобається це.
  4. haria

    haria Новачок

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    27
    Re: Власний дім своїми руками.

    Багатьох балачок, порад у цій темі можна було б уникнути пішовши на певні матеріальні та часові (в першу чергу саме часові) затрати, а саме провівши хімобробку сировини - як соломи, так і дерева. Зараз у продажу є чимало водорозчинних сумішей-концентратів для протигрибкової, протипожежної, інсектицидної і т.д. обробки. Але для того потрібно було б робити великий чан (басейн), де ці тюки можна було б замочувати. Але скільки це часу... а скільки часу щоб просушити... Зате, потім ніщо не турбує. Зараз модно за кордоном глиняні будівлі з дахами з очерету робити. Так от той очерет після такої обробки десятки років не гниє, а в відкритому вогні не горить, лише обвуглюється.
     
  5. Лис Ник

    Лис Ник Майстер

    Повідомлення:
    257
    Симпатії:
    72
    Адреса:
    г.Ровно
    Re: Власний дім своїми руками.


    В сооветские времена тоже много разных идей в строительстве применяли но вот с соломой как то не слышал, я имею ввиду каркас...

    Мне кажется что время покажет то что с соломой идея хорошая.... как идея но имеет много минусов которые время как раз и покажет...
     
  6. Dimitr

    Dimitr Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    9
    Адреса:
    украина
    Re: Власний дім своїми руками.

    Фотки какие солнечные. С погодой Вам повезло. Сверху кому-то интересно было посмотреть чем вы занимаетесь.
    Ясного неба Вам.
     
    1 людині також подобається це.
  7. Erg

    Erg Бригадир

    Повідомлення:
    176
    Симпатії:
    148
    Адреса:
    Киев
    Re: Власний дім своїми руками.

    :vo:

    Добавлено через 26 минут 0 секунд
    Naya, якщо Ви все знаєте, зважено прийняли таке рішення та все прорахували - хай вам щастить.
    Про торф - моя покійна бабуся з сумщини, вона багато років палила торфом. Доводилось його заготовляти і сушити. Так що я маю великий досвід відносно того, чи є на ньому точка роси, чи немає, будьте певні. І ще. По-перше, я не хотів би жити в хаті, з "дуже сильно вітропродуваючими" стінами.:-D. По-друге, порові матеріали як раз закладають в стіни, щоб зменшити конвекцію, бо конвекція - це явище перенесення тепла в рідинах та газах за рахунок массопереносу, що виникає в речовині при її нерівномірному нагріванні в полі тяжіння, при якому більш нагріті шари легшають і спливають вгору, а верхні шари, навпаки, остигають, стають важчими і занурюються вниз. Введення до обєму, де відбуваеться конвекційне перенесення тепла, порових матеріалів переводить конвекційну передачу тепла в теплопровідну, яка для рідин та газів значно (на порядки!!) менша. І по третє - точка роси виникае не на соломі або торфі, а в повітрі. Ви її мали бачити у вигляді туману, так що ні солома, ні торф тут недоречні. І на останнє моя порада - вчіть фізику, допоможе не робити помилок в житті. І на останнє - передайте мої шанування Вашим розумним родичам.:Hi:

    Добавлено через 21 минуту 7 секунд
    Все правильно, но некоторые скептики уже не один дом построили и живут в последнем построеном давно. Просто у скептиков опыта поболее. Если Вы собираетесь строиться - задайте вопросы, поверьте, есть и что рассказать, и что показать. Начиная с выбора проекта (последний дом я сам проектировал и строил) и кончая материалами и рациональными технологиями. Некоторые из моих работ Вы можете найти на этом форуме.
     
  8. Dimitr

    Dimitr Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    9
    Адреса:
    украина
    Re: Власний дім своїми руками.

    Какая финишная отделка фасада?
    Я считаю, что стоит прислушаться к Erg и другим понимающим суть влагопереноса через толщу стены. Возможно избежать проблем и получить дом который простоит долго.

    Общался с людьми которые эксплуатируюют многоэтажные дома оштукатуреные как у Вас и окрашеные. Правда утеплитель у них другой-пенопласт тоже "ветропродуваемый", но это сути проблемы не меняет. Их рекомендации - финишная отделка должна позволять влаге выходить наружу. Влаги столько, что с наступлением оттепели размершейся конденсат вытекал ручьем наружу. За лето фасад внутри высыхает, но северная сторона дома имеет проблему - грибок в утеплителе.
     
    1 людині також подобається це.
  9. haiku_kiev

    haiku_kiev Прораб

    Повідомлення:
    1.414
    Симпатії:
    212
    Адреса:
    Киев
    Re: Власний дім своїми руками.

    Если таки ручьями, то это говорит об одном и ОДНОЗНАЧНО - грубейшие нарушения технологии утепления
    /как пример - использование горячо любимой многими минваты, без ПАРОБАРЬЕРА - шобжешь "дышала" стеночка

    ППС - паробарьер не нужен, от такой он "втропродуваемый":)

    Если у вас внутренняя стена плохо паропроницаема - финишная наружная отделка должна иметь паропроницаемость чуть лучше пенопласта и фсе victory - в подавляющем числе случаев никаких ручьев

    Есть ручьи, тогда сделали, как ГОСТЫ не велят, т.е. паропроницание уменьшается изнутри в наружу.
    внутренняя стена пропускает пар лучше чем наружная = влагонакопление

    в случае с ППС, чтоб были ручьи...надо хорошо постараться и здорово сэкономить

    понимание сути влагопереноса - очень способствуют программы-расчетки и онлайн-куркуляторы, в сети есть, они считают приблизительно, но в целом верно.

    Если при ваших материалах стенового "пирога" точка росы в стене и есть значительное паропроницание.
    ПАРОБАРЬЕР С ТЕПЛОЙ СТОРОНЫ УТЕПЛИТЕЛЯ - ОДНОЗНАЧНО!

    /последнее можно принять за АКСИОМУ
     
  10. Dimitr

    Dimitr Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    9
    Адреса:
    украина
    Re: Власний дім своїми руками.

    haiku_kiev, прощаю. Ведь это сгоряча.

    Строят сейчас экономно - Вы правы.
    Не слышно мнения хозяина дома Вы согласны применять паробарьер и какая будет финишная отделка фасада?
     

Поділитися цією сторінкою