Опалення будинку за допомогою каміна

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем Юра 13, 4 січ 2012.

  1. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    Re: Відповідь: Опалення будинку за допомогою каміна

    Voyutichi, є ще кілька питань по роботі моєї схеми, які я хочу прояснити для себе, перш ніж почати монтаж.
    1. чи не буде паразитної перетяжки теплоносія з СО в ТП, і , якщо так, то наскільки це погано при експлуатації, і чим "лікується" ?
    2. читав, що для підвищення надійності ущільнення різьбових з"єднань останнім часом почали застосовувати анаеробні герметики, особливо в СО з антифризами, як у мене. Пошуком знайшов Лактайт 270, його ще називають "рідка прокладка" для двигунів. Але ніде немає роз"яснень по застосуванню. Чи не знаєте якоїсь інформації на цю тему?
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Опалення будинку за допомогою каміна

    Виктор4787, триходовий підлоги поставте на зворотку.
    так, як на схемі - не працюватиме.
    Триходовий на батареях зайвий. Так, як показано на схемі - він працюватиме як звичайний двоходовий термостат, і то не гарантовано добре, адже він шунтується лінією на бойлер.

    Добавлено через 5 минут 10 секунд
    Виктор4787, щодо ГВП. Краще по грошах і надійності - бак-акумулятор з вбудованим теплообмінником з нержавіючої труби. не буде легіонели, не буде пошкодженої емалі бойлера, не буде накипу.
     
    1 людині також подобається це.
  3. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Опалення будинку за допомогою каміна

    По трьохходовому ТП - слушно, дякую. По трьохходовому батарей - теж. Він був задуманий для скидання лишнього тепла в бойлер, але якщо не гарантовано добре...
    Доведеться, видно, повертатися до рекомендованої виробником схеми з трьома насосами під яку "заточений" контроллер управління. Ну, не має він режиму приоритету опалення, який я хотів реалізувати в автоматичному режимі. Але у опціях по ГВП є можливість відключення бойлера, одночасної роботи насосів бойлера і батарей, поперемінної роботи насосів - 3 хв. бойлер, 40 сек. опалення, режим ЛІТО. Шкода, що вибирати потрібний прийдеться вручну. А це, згодіться, можна робити і вимикачами насосів та запірними вентилями. Втрачається високий зміст слів "автоматизації управління системою опалення за допомогою процесорів".
    Та і в "ціні питання" різниця не дуже суттєва, насос-трьохходовий=200-300 гривень. Зате вірогідність залипання трьохходового в антифризі на одну точку зменшується... Контроллер влітку "проганяє" помпи кожну неділю. :)

    • Виктор4787, щодо ГВП. Краще по грошах і надійності - бак-акумулятор з вбудованим теплообмінником з нержавіючої труби. не буде легіонели, не буде пошкодженої емалі бойлера, не буде накипу.
    Тут я повністю згідний. Зараз якраз веду перемовини про продаж, або заміну мого бойлера на двоконтурний. З форуму знаю, що Ви зараз маєте доступ до виробництва таких ТА. Підкажіть, будь-ласка, куди звертатись.:Hi:
    • На малюнках одна з рекомендованих виробником схем інсталяції і мій варіант її виконання. Чи є зауваження ?
     

    Вкладення:

    • схема   ОС 58.png
      схема ОС 58.png
      Розмір файлу:
      35,4 КБ
      Переглядів:
      136
    • 28.jpg
      28.jpg
      Розмір файлу:
      228,5 КБ
      Переглядів:
      113
    • 1.png
      1.png
      Розмір файлу:
      26,9 КБ
      Переглядів:
      96
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Опалення будинку за допомогою каміна

    Виктор4787, ось схема з пріоритетом опалення. перемалюйте на чисто, стане наочніше.
    [​IMG]
     

    Вкладення:

    1 людині також подобається це.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Опалення будинку за допомогою каміна

    пс. теплу підлогу можете підключити паралельно радіаторам, у точці виоду з триходового.
    ппс. Як ваш камін обходитиметься без аварійного розхолодження?
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою