Реформа охорони здоровя

Тема у розділі 'Политические вопросы', створена користувачем Tomash, 5 лют 2017.

1. Владмир

Владмир Заслужений майстер

Повідомлення:
    5.362
    Симпатії:
    5.949
    Адреса:
    Харьков
    Поздравляю, а мои родственники болели, и пока я не дал в лапу санитарке, медсестре, врачу к ним никто не подходил.
    Нах нужна такая медицина.
    Я лучше заплачу в кассу, но пусть платят налоги и в случае чего отвечают за свои действия.
    Порсональная ответственность лучше коллективной безответственности.
    Хуже, чем было уже не куда.

Останнє редагування модератором: 20 кві 2018
    Пітон подобається це.
  2. WalterCV

WalterCV Заслужений майстер

Повідомлення:
    2.382
    Симпатії:
    2.196
    Адреса:
    CV UA
    Це так, ми всі зійшлися на тому, що треба змінювати систему.

Для чого нести кеш в касу, якщо можна мати страховку?

Пітон та Tomash подобається це.
  3. Владмир

Владмир Заслужений майстер

Повідомлення:
    5.362
    Симпатії:
    5.949
    Адреса:
    Харьков
    Сколько страховые компании заработают на страховке?
    Какая может быть страховка если гривну искусственно опускают за неделю по указке изза бугра?

Tomash подобається це.
  4. Пітон

Пітон Друг Команда форуму

Повідомлення:
    6.141
    Симпатії:
    11.884
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    знаєте чому багато, як б сказав дуже багато відмовляються від КАСКО? А там все практично відточено

Бригадир та WalterCV подобається це.
  5. WalterCV

Повідомлення:
    2.382
    Симпатії:
    2.196
    Адреса:
    CV UA
    А хто сказав, що вони повинні шось заробити? :)
    Страховка може бути на кшталт відрахувань у державний фонд, який оплачує ваші витрати на лікування. А якщо не вистачає відрахувань, то частину перекриває за рахунок бюджету. А приватні страхові можуть працювати як і зараз як додаткові.

6. rondlyk

rondlyk Заслужений майстер

Повідомлення:
    1.274
    Симпатії:
    1.089
    Адреса:
    Тримісто
    А можна і я...? Не про реформування, бо не в курсі. А так...

1. Про прописку і "йди у свій район".
    Вкотре переконуюсь що Україна, чи просто люди, різні. Я прописаний у сусідньому місті але у поліклініку звертався куди мені було зручно і лікарняний мені оформляли і там, і там. Жодних проблем.
    Коли мені знадобились послуги хірурга, я поїхав у друй кінець області. Там мені зробили операцію і ще тиждень я там провалявся. Намагався заплатити медсестрам, жодна не взяла гроші а коли мені озвучили загальну суму до сплати то мені було "дуже дивно" і я дав у два рази більше.

2. Хтось згадував за Польщу.
    Там взагалі не зрозуміла мені ситуація. От вирішив я звозити свою доцю у "Обласне" дитяче ендокренологічне відділення у польщі. Знайшов номер телефону лікара, зателефонува, в кількох словах описав ситуацію, сказали приїздити. Приїхав, прийняли, лікар(ка) виявилася ще й крутим психологом-педагогом. Порадили "схемку" як отримувати у польщі безкоштовні послуги та ліки.
    Спробував оплатити послуги лікара, у відповідь отримав категоричну відмову та нерозуміння. За аналізи заплатив.
    Мав ще невеличкий досвід зі швидкою у Італії. Там ще гірше ніж у нас. (мені так здалося).

3. Ну і про безкоштовну медицину. Мій батько у далекому 1978 потрапив у ДТП, вердикт лікарів був однозначний, ампутація нижньої кінцівки. Для довідки: його батько (мій дід) був начальником гаража швидкої, його мати (моя бабця) - медсестрою. І тільки слізні вмовляння "когось" по телефону і величезна сума грошей, врятували ногу мого батька.

Бачте як все суперечливо.
    Тому х.з. які реформи проводити...

WalterCV подобається це.
  7. Пітон

Повідомлення:
    6.141
    Симпатії:
    11.884
    Адреса:
    Так воно зараз так практично і є. Вище писав, платяться податки, з них частина відрахувань йде на медицину. Чому це страхування тому що платять всі, а користуються кому треба залежно від настання страхового випадку (хвороби). Ще й не вистачає, бо у випадку чогось серйознішого ніж ГРВІ доводиться оплачувати з власної кишені
    Треба наводити лад у видатках, що до речі зараз і намагаються робити, бо крім того що грошей не вистачає так ще й ті що є десь пропадають. Ось у кацапії зараз швах з грошима так вони хочуть ПДФО підняти з 13% до 15%, а в нас вже давно 18%

WalterCV подобається це.
  8. WalterCV

Повідомлення:
    2.382
    Симпатії:
    2.196
    Адреса:
    CV UA
    Повинна бути персоніфікована страховка, а не колгоспна.

9. Пітон

Повідомлення:
    6.141
    Симпатії:
    11.884
    Адреса:
    Страховка персоніфікована з 2000 року коли був введений персоніфікований облік платників податків, не персоніфіковані медичні витрати. Можливо наслідком сьогоднішнього "бродіння" і створення реєстрів отримувачів мед послуг буде введення 100% платного обслуговування для тих хто не має страховки (не платить податків)

10. Tomash

Tomash Бригадир

Повідомлення:
    41
    Симпатії:
    14
    ця думка теж важлива для теми яку я підняв(шавки проходять мимо):

Ольга Богомолець
    1 ч ·
    Уряд обрав для впровадження в Україні найбільш неефективну модель медицини

При реформуванні системи охорони здоров’я в Україні для мене принциповою є модель, яка береться за взірець. Я — послідовний прихильник соціальної моделі, яка прийнята у Європі, на противагу тим моделям, які використовуються в Англії або США.

На жаль, уряд сьогодні обрав найгірший варіант — найменш доступний для тих людей, у яких немає грошей на співоплати за дороговартісні послуги. Це — так звана “британська” модель державної медицини, яка сьогодні переживає у Великобританії глибоку кризу та спад фінансування.

Для прихильників “британської” моделі не зайвим буде взнати, що при її створенні широко використовувався досвід СРСР, і багато в чому вона копіює його.

Головним недоліком цієї системи є те, що вона повністю залежить від загального оподаткування і функціонує на основі видатків з бюджету, співоплати пацієнта та приватного добровільного страхування.

При збільшенні дефіциту бюджету фінансування медичних послуг для населення скорочується, і вони змушені сплачувати за медичні послуги з власної кишені у випадках, коли їхню послугу держава профінансувати не в змозі. Стабільних гарантій надання конкретних медичних послуг для громадян — немає. Все з точністю повторює ситуацію, яка є сьогодні в Україні.

То в чому ж тоді полягає реформа? Чи підходить така система Україні, де більшість людей не спроможні на співоплату чи приватне страхування, а мізерний бюджет держави покриває ледве половину від необхідних витрат на охорону здоров’я? І чи здатна Україна “потягнути” ту ж саму радянську систему, тільки перефарбовану в кольори британського прапора?

Про низьку ефективність британської системи говорять вже і у самій Британії, там навіть повернули лікарів в швидку допомогу, оскільки лікарні не справляються з навалою пацієнтів, яких їм везуть карети швидкої з парамедиками. І тільки наші горе-реформатори вперто хочуть наступити на ті ж самі граблі.

В Україні впровадження такої системи виллється в катастрофічну нестачу коштів для покриття всіх потреб населення, що призведе до неминучої співоплати на вторинній та третинній ланці, закритті лікарень та звільнення десятків тисяч медиків.

Як нам і обіцяють, повністю безоплатною буде лише первинна ланка, пологи, швидка без лікаря та паліатив — на більше у держави не вистачає грошей.

На моє переконання, єдино правильною та прийнятною для України моделлю системи охорони здоров’я є європейська, така, яка існує сьогодні в Австрії, Німеччині, Франції, Голандії, Бельгії, Швейцарії, Естонії, Молдові та інших сусідніх країнах.

Це — соціальна модель, заснована на системі загальнообов’язкового державного медичного страхування. Кошти, що збираються в рамках цієї моделі, відділені від інших податків та зборів і можуть бути використані лише на оплату медичних послуг для громадян. Це дозволяє сформувати стабільний гарантований перелік медичних послуг та забезпечити їх надання у повному обсязі на всіх рівнях, а не тільки на первинному, як це пропонує нам МОЗ.

В Європі застраховані громадяни мають можливість контролювати використання страхових коштів, обирати лікарів та профільні заклади, але найголовніше — всім людям забезпечений рівний доступ до медичної допомоги при рівній оплаті, а фінансові ресурси розподіляються максимально ефективно.

Зазвичай, фінансування таких систем відбувається з трьох джерел — відрахування від роботодавців, страхові внески підприємців та кошти державного бюджету, які спрямовуються на покриття потреб незахищених категорій населення.

У Німеччині, де 90% населення охоплені загальнообов’язковим державним соціальним медстрахуванням, система забезпечує всю необхідну допомогу для всіх без виключення застрахованих осіб.

Соціальне медичне страхування існує також у Франції, де ним користується 80% громадян, у Бельгії, де державним медстрахуванням охоплені 98% бельгійців, у Японії, де модель загальнообов’язкового державного медичного страхування демонструє надзвичайну ефективність, та десятках інших розвинутих країн.

В Австрії, наприклад, фізичні особи стають автоматично застрахованими при наймі на роботу, отримуючи допомогу по безробіттю, пенсію, чи працюючи на держслужбі. Діти та студенти також мають право на всю необхідну медичну допомогу.

Навіть у Молдові загальнообов’язкове державне медичне страхування діє з 2004 року, і сьогодні ним охоплено 83% населення.

І тільки в Україні псевдореформатори вирішили вигадати велосипед та замість того, щоб взяти найкращі європейські зразки, почали ставити експерименти на власному народі. Ще більш дивним є те, що знаходяться люди, які радісно готові засунути свою голову в зашморг та всіляко підтримують антинародну псевдореформу.

Але час розставить все по своїх місцях. Після зміни політичного класу, яка неминуче скоро відбудеться, в Україні буде впроваджено справедливу соціальну систему охорони здоров’я, засновану на загальнообов’язковому державному медичному страхуванні — якісну і доступну для всіх. А псевдореформатори відправляться туди, де їм місце — на смітник історії.

WalterCV подобається це.

Поділитися цією сторінкою