Реформа охорони здоровя

Тема у розділі 'Политические вопросы', створена користувачем Tomash, 5 лют 2017.

1. Tomash

Tomash Бригадир

Повідомлення:
    41
    Симпатії:
    14
    Читачі форуму, я важаю ,що сьогодні назріло питання висвітлити що відбувається в кожній області по новій реформи охорони здоровя .Кожен можливо вже має якісь дані про це явище( дуже негативне, я так важаю) та зможе його описати для відома другим. щоб стало нам ясно про нову заботу чиновників про наже здоровя та майбутнє дітей та внуків.
    Реформа здравоохранения: какими будут новые больницы
    16:42 5 февраля 2017

Во всех областях Украины создадут до пяти госпитальных округов с многопрофильной больницей интенсивного лечения первого или второго уровня

Об этом пишет «Сегодня».

Читайте также
    В Минздраве сообщили о давлении со стороны полиции

Исполнительный директор Ассоциации городов Украины Мирослав Питцык сравнивает многопрофильные больницы и с областными, которых будет в регионе не одна, а порядка четырех-пяти.

«Вместо одной областной больницы мы формируем универсальные специализированные клиники в каждом округе. Ни одна больница не закроется, они станут центрами здоровья, где будут предоставлять и социальную помощь, и диагностику, и помощь семейного врача», – говорит Питцык.

Распоряжаться больницами будут госпитальные советы из представителей населенных пунктов округа и руководителей больниц.

«В этом году должны сформироваться госпитальные округа, у каждого будет свой план. Мы не можем сделать это за громады. Мы действуем в духе децентрализации и передачи свободы и ответственности на уровень общин. Если общины сформировали округ, план – они получат инвестиции. Если не договорились об округе, будут жить как жили», – говорит замминистра здравоохранения Павел Ковтонюк.

sanykrimea подобається це.
  2. sanykrimea

sanykrimea Firewall Команда форуму

Повідомлення:
    24.784
    Симпатії:
    82.285
    Негативне воно хіба, що для некомпетентних та зажерливих т.з. "лікарів", влаштувавших свої зміїні кубла у кожній лікарні. Саме вони піднялися єдиним фронтом за консервацію допотопної системи, даючої їм незароблені статки та вплив на широкі верстви населення

Для паціентів нічого негативного нема (крім прикладення деяких зусиль задля розуміння нової для України системи охорони здоров'я)

3. Tomash

Tomash Бригадир

Повідомлення:
    41
    Симпатії:
    14
    По моєму районі,Монастирище, Черкаська обл., я був присутній на районій сесії ( 26.01 2017р), де рішалося питання створення первиної та вториної ланки охорони здоровя в районі і депутати проголосували всі" ЗА" і з ранку другого дня вже в районій лікарні пішли слухи ,що відділення реанімації скорочують до 3-х ліжок (їх там зараз 6) та зменшать персонал спеціалістів та медсестер та санітарок -це раз ; по- друге- закриють гінєкологію. А на осінь мають перенести відділ хірургії, операційний та родильний в знову створений госпітальний округ на базі 3...4 районів в м.Умані. І це все на основі "покращення " для людей в сфері охорони здоровя!!!
    Без зайвого пафосу епічною подією можна назвати прийняття законопроекту 2309а-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я"
    [​IMG] Світлана Панаіотіді Державний уповноважений Антимонопольного комітету України

Протягом тривалого періоду навколо цієї реформи велися баталії як на рівні народних обранців, так і між всіма зацікавленими представниками громадськості та державних органів. Нарешті зроблено цей, безумовно, лише перший, проте такий необхідний крок на шляху реформування системи охорони здоров'я України.

Держава не в змозі виконувати прийняті на себе зобов'язання щодо повного забезпечення безкоштовною медичною допомогою, а отже потрібно створити передумови для зміни системи фінансування, запровадження медичної послуги і забезпечити можливість контролю її якості. Це все складові однієї проблеми.

Про що законопроект?
    1. Про зміну організаційно-правової форми, що дозволить закладам охорони здоров'я бути більш самостійними в прийнятті рішень, залишаючи їх при цьому в державній та комунальній власності. (На сьогодні більшість закладів охорони здоров'я, які існують у формі бюджетних установ, не самостійні при прийнятті рішень з питань поточного управління та діяльності закладу, навіть в екстрених випадках зобов'язані діяти в межах затвердженого кошторису та будь-які зміни погоджувати. Економія на одній статті витрат не може бути направлена, наприклад, на закупівлю ліків без погодження та відповідними змінами в кошторисі);
    2. Про надання закладам охорони здоров'я права розпорядження грошовими коштами для їх власних потреб, включаючи оновлення матеріально-технічної бази та встановлення заробітних плат всім працівникам (наразі будь-яке розпорядження грошовими коштами і навіть зміну призначення їх використання потрібно погоджувати);
    3. Про надання можливості закладам охорони здоров'я отримувати інші джерела фінансування, окрім бюджетних призначень;
    4. Про можливість розробки методики обрахунку вартості медичної послуги;
    5. Про створення громадських наглядових рад закладів охорони здоров"я тощо.
    Ідея нововведень проста: реорганізація державних і комунальних закладів охорони здоров'я, що дозволить відокремити вплив держави на прийняття рішень та дасть змогу закладам самостійно функціонувати в системі охорони здоров"'я. Вони залишаться державними та комунальними, але будуть самостійно приймати рішення, в тому числі щодо фінансування.

Вони і надалі надаватимуть безкоштовну медичну допомогу, але отримають можливість перерозподіляти кошти в рамках існуючого бюджету: оптимізувати власні затрати, наприклад, в комунальних платежах і більшу частину коштів спрямувати на надання медичної допомоги.

Це дасть змогу пацієнту знаходитись в правому полі та бути захищеним, а для лікарень — це можливість заробляти і використовувати зароблені гроші на потреби лікарні, в першу чергу на більш-менш гідну зарплатню лікарям та персоналу лікарень.

Поряд з цим є кілька недоліків, на які принципово та вкрай важливо звернути увагу при підготовці проекту до другого читання.

1. Законопроектом передбачається мораторій на проведення державних закупівель послуг за договорами про медичне обслуговування населення у комунальних закладах охорони здоров'я відповідно до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров'я незалежно від вартості предмета закупівлі, до кінця 2019 року. Необґрунтованим та незрозумілим є намір уникнення дії законодавства про державні закупівлі на цей період і намір запровадження, як зазначається в пояснювальній записці, "…спеціального порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України, який замінить процедури державних закупівель, які внаслідок своєї складності та тривалості можуть призвести до перебоїв в наданні медичних послуг населенню". Вкрай небезпечною є підміна інституту державних закупівель на поки що незрозумілий спеціальний порядок.
    2. В проекті автори відзначають, що заклади охорони здоров'я надаватимуть медичні послуги та встановлюватимуть плату за послуги у сфері охорони здоров'я на підставі методики розрахунку, а поняття (визначення, термін) "медична послуга" не визначено жодним діючим нормативно-правовим актом. Я вважаю, що необхідно законопроектом також вносити зміни до статті 3 Основ законодавства України про охорону здоров'я, доповнивши її визначенням "медична послуга".
    3. Також в документі вказано, що лікарні отримають право мати "рахунки в установах державних банків", що суттєво звужує коло банків-надавачів послуг, а отже, суперечить принципам здорової конкуренції і ставить державні банки у більш вигідне положення порівняно із приватними.
    4. І наостанок найголовніше. В редакції законопроекту, який було прийнято в першому читанні, заклади охорони здоров'я самостійно, на власний розсуд приймають рішення про зміну організаційно-правової форми і жодними нормами не обмежені в часі, тобто це не є їх обов'язком. І це проблема, оскільки існує ризик того, що це розтягнеться на невизначений час. Я вважаю, що ставши на шлях реформ, потрібно йти впевненими кроками і не залишати шансів десь робити так, а десь інакше. Сподіваюсь, що до другого читання будуть підготовлені правки щодо граничного строку переходу та встановлено чітку дату. Враховуючи те, що необхідно розробити та прийняти багато нормативно-правових актів на виконання цього законопроекту, строк у 2-3 роки був би обґрунтованим, логічним та достатнім для його впровадження. Зокрема, запровадження системи якості наданих медичних послуг буде одним із ключових питань розробки нормативно-правової бази на підставі цього законопроекту у випадку його прийняття.
    Я сподіваюся, що законопроект ще буде допрацьований і прийнятий, і в нашій країні буде створена така система охорони здоров'я, де лікарні будуть боротись за пацієнта якістю та доступністю послуг. Це означає, що ми стаємо на шлях ринкових відносин в медичній галузі, на шлях до розуміння якості медичної допомоги та медичних послуг, до можливості контролювати та вимагати. Не благати. Це лише перші кроки, але вони настільки необхідні, що не можна стримати сльози радощів, що це нарешті зрушилось.
    --- добавлено: 5 лют 2017 у 17:48 ---
    Докажіть свої твердження прикладами : " Ось в такому районі чи окрузі вже пройшв пілотний проект по цій реформі і такі явища...".

Останнє редагування модератором: 13 лют 2017
  4. sanykrimea

Повідомлення:
    24.784
    Симпатії:
    82.285
    Що можна доказувати, якщо реформа тільки-но розпочалася ?
    Можна обговорювати лише концепцію - перші "польові" результати для оцінок з'являться десь влітку

5. Tomash

Tomash Бригадир

Повідомлення:
    41
    Симпатії:
    14
    Да ні, в де яких областях вони вже раніш почалися як пілотний проект. Цими днями в ЗМІ було опубліковано, що в Харьківській обл. , де вже почали в прошлому році ці зміни, люди вийшли з протестами, бо почали скорочувати кількість ліжок в лікарнях по відділках та інше.

6. sanykrimea

Повідомлення:
    24.784
    Симпатії:
    82.285
    І в Вінницький обл. виходили - пенсіонери за кілька десятків гривень від місцевої медицинської мафії

Що поганого для населення, в тому, що скорочуються ліжкомісця в лікарнях?

Набрав чинності наказ МОЗ щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками не більше 60 у розрахунку на 10 тис. населення
    17.03.2016

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України № 51 від 01 лютого 2016 року, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 лютого 2016 за № 269/28399 «Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення».

Згідно з наказом, протягом місяця структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій мають затвердити детальні покрокові плани оптимізації протягом 2016 року ліжкового фонду закладів охорони здоров’я регіону з відповідними фінансовими розрахунками. Структурним підрозділам надається можливість самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для стаціонарного лікування пацієнтів.

У процесі оптимізації слід враховувати структуру та рівень захворюваності і смертності населення регіону, дотримання вимог уніфікованих клінічних протоколів щодо госпіталізації пацієнтів у стаціонар, використання у лікувальному процесі сучасних медичних технологій, а також існуючу мережу закладів охорони здоров’я, їхнє ресурсне забезпечення, якість надання медичної допомоги, територіальні особливості тощо.

Структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій мають ухвалити рішення, які б забезпечили оптимальний баланс між економічною ефективністю та якістю й своєчасністю надання медичної допомоги населенню, враховуючи можливість створення спільних міжтериторіальних медичних закладів або відповідних профільних структурних підрозділів. Цей підхід є актуальним у процесі формування та діяльності об’єднань територіальних громад.

Довідково

Серед основних показників, що свідчать про неефективність використання ресурсів – забезпеченість стаціонарними ліжками цілодобового перебування у відповідності до чисельності населення. За даними ВООЗ у країнах Європейського регіону, де системи медичної допомоги вважаються ефективними, у розрахунку на 10 тис. населення цей показник складає 56,7 ліжок, у країнах Європейського Союзу - 52,8; найвищі показники є у Білорусії та Росії – 110,5 та 81,8 відповідно, найнижчі – у Грузії та Швеції – 25,9. В Україні цей показник складає 87,9 (дані ВООЗ, 2013), що значно перевищує відповідні європейські показники.

Постановою Кабінету Міністрів України встановлюється норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тисяч населення, з урахуванням надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги, з можливістю коригувати його у бік зменшення, в залежності від захворюваності та регіональних особливостей. Дія Постанови не поширюється на санаторно-курортні заклади, ліжковий фонд яких визначається відповідно до рівня захворюваності за профілем.

Постанова ухвалена на заміну постанови Кабінету Міністрів України від 28.06.1997 року № 640 «Про затвердження нормативів потреб у стаціонарній медичній допомозі в розрахунку на 10 тисяч населення», за якою деякі регіони не привели показник ліжкового фонду до затвердженого нормативу (80). Тому спостерігаються великі регіональні відмінності: від 106,5 – у Чернігівській області до 66,6 – у Закарпатській лікарняних ліжок на 10 тис. населення (за даними станом на 01.01.2015 р.)

Прес-служба МОЗ України

Останнє редагування: 5 лют 2017
  7. Энки

Энки Модератор Команда форуму

Повідомлення:
    15.614
    Симпатії:
    15.398
    Адреса:
    Київ
    Ну коли провінційним пенсам кажуть, що їх любіма лікарня закриється - там буде спідо-нарко-тубдіспансер, а їздити жалітися на погоду, ноги, і врожай пасльонових треба буде через район 40 км, то радощів в них не наблюдається.

Tomash подобається це.
  8. Tomash

Tomash Бригадир

Повідомлення:
    41
    Симпатії:
    14
    Добре, подивимся на мою райлікарню, ось дані-
    • кількість лікарів – 79;
    • молодших медичних спеціалістів – 222;
    • кількість ліжок – 190 в т.ч.:
    терапевтичних – 56;

хірургічних – 43;

неврологічних – 23;

акушерсько-гінекологічних – 30 ;

дитячих – 23

інфекційних – 15.

• ПІТ (палата інтенсивної терапії) – 6 ліжок в т.ч.:
    амбулаторно-поліклінічних установ – 1;

відвідувань за зміну – 300;

кількість сімейних лікарів – 9. Вони в основному заповненні на 90 процентів.Але в деякі періоди хворих кладуть в корідорі, а після , коли звільнилося місце в палаті ,розміщують на це місце. Живий приклад на моєму досвіду.
    Я не вірю що за гроші .Бо людям не байдуже за своє здоровя.Була друга причина вийти.Був у нас приклад такого роду років два назад-хотіли скоротити сільській фельдшерський пункт у великому селі, де люди могли не приїзжаючи до райлікарні , принімати уколи та ставити капельниці ; то вишли на протест у селі і ставилося питання і перед районими депутатами та депутатом України.Відстояли. Зараз, якщо почнуть скорочувати медичних спеціалістів та койко -місця у лукарні, то спеціалісти , яких скоротили в цих приміщенях відкриють приватні кабінети, де прийдеться платити все ж таки більше, в порівняні з сьогоднішними тратами.

9. sanykrimea

Повідомлення:
    24.784
    Симпатії:
    82.285
    Фінансування медицини залежало від кількості ліжкоднів - тому показник "розміщували в коридорах" не означає геть нічого (хіба що мова за жадібність головлікаря та нач. відділень)

Мови про ефективне лікування за таких принципів фінансування бути не може - людей кладуть для отримання фінансування, не для лікування

Це завищена оцінка розумових здібностей подібних "мітингувальників"

Останнє редагування: 5 лют 2017
  10. Tomash

Tomash Бригадир

Повідомлення:
    41
    Симпатії:
    14
    Згоджуюся с цим, але для цього всі повинні бути застрахованні та мати страхувальний поліс і під цю людину виділенні кошти , тобто вже повинні бути проведенні ці кроки, але цього всього не має.Про яке тоді мова йде ефективне лікування?

Поділитися цією сторінкою