Отказался от центрального отопления - ищу альтернативу...

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем великан, 23 гру 2011.

  1. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Відповідь: Отказался от центрального отопления - ищу альтернативу...

    Будинокбезгазу, не ображайтесь, будь-ласка. Сприймайте все з гумором. Ми просто дискутуємо. Бо в такій дискисії пізнається багато нового. Ще раз перепрошую, якщо чимось образив вас.:Hi:beer:bratan:
     
  2. Будинокбезгазу

    Будинокбезгазу Новачок

    Повідомлення:
    16
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Львів,Дорошенка 53/6 0972462356
    Відповідь: Отказался от центрального отопления - ищу альтернативу...

    Андрію, не ображаюся. Просто хочу сказати, що не все знаю. Але шостий рік сиджу на європейських та американських сайтах і аналізую, які зміни грядуть. З другої сторони, хочу передати частину власного досвіду.
    Готую публікацію по саморобних сонячних колекторах. Знову ж таки -позитивний досвід американців та англійців. З нового року випробовуємо свій колектор. Залишилось закінчити мікропроцесорний блок керування.
    Але окупність нашої системи водонагрівання не повинна перевищувати 5 років. Але це вже інша тема, яка не має стосунку до обговорення. Успіхів у роботі.
     
    1 людині також подобається це.
  3. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Відповідь: Отказался от центрального отопления - ищу альтернативу...

    Як варіант для великан. Мінімізувати тепловтрати: утеплити зовнішні стіни, вікна, двері і т.д. Можливо по лічильнику тепла і не так дорого буде оплачувати. Можливо вийде дешевше, ніж вкладати кошти в інші системи опалення. Треба рахувати. Але я б в любому випадку почав з утеплення.:Hi:
     
    1 людині також подобається це.
  4. великан

    великан Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    15
    я вообщем то так и делаю. утепляюсь по наруже потихоньку...
    просто думаю можно ли посчитать на бумаге расходы водянного отопления и электрического и как это сделать? или только методом проб и ошибок:)
     
  5. U.S.Energy

    U.S.Energy Майстер

    Повідомлення:
    242
    Симпатії:
    57
    Адреса:
    Киев
    Если у Вас в квартире электроплита, то переходите не на трехзонный учет, а на двузонный. Ночью платите на 30% меньше, днем - обычный тариф..


    Если Вы сейчас в испании, поинтересуйтесь о тепловых накопителях Elnur
    - это испанские. Мы их и предлагаем по Украине... :)

    Скиньте мне в личку или сюда примерный план Вашей квартиры, и где будете отапливать.. Например коридор\ванную+туал - не отапливается. Это уже минус по площади.. Хотя бы от руки приблизительно нарисуйте.

    И я Вам озвучу сумму.
     
  6. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    На сайті подана інформація по вартості тепла в регіонах України.
    http://www.krogerc.info/tarifs/bycapital/warm.html
    Я взяв грубо 1ГКал-300грн, 1ГКал=1167кВт*год значить 1кВт*год тепла коштує 300грн= 30000коп\1167=25,7, або прибл. рівний ціні ел.енергії.
    Звідси випливає вигода опалення ел.енергією, а якщо є акум. тепла (ТА) з багатозонним обліком, то взагалі супер.
    На цьомуж сайті є сезонна ціна тепла на метр кв. за місяць прибл.=7грн, або коло 1коп. за год.звідси випливає цікава цифра: ЖКГ рахує середні тепловтрати по сезону 1м.кв=1000\25,7=38,9Вт
    Вже писав, але повторюся:Я маю 3 тарифний лічильник, і в якості ТА застосовую звичайні нерж.ємності з тенами. Обєм ємності для площі 10м.кв при користуванні нічним тарифом(8 годин по 0,4 від денного) і теплоємн води=4,2кДж\кг*С можно вирахувати грубо.
    Енергії потрібно на 16 годин коли тариф великий:100Вт*10*16год.=16кВт*год=57,6 Мдж.
    Об"єм води для акумулювання цієї кількості енергії при нагрів.на 40С(від 45Сдо85С)потрібен:57,6МДж\4,2кДж\кг*С\40С=342,9кг
    Ємності різних розмірів для потрібного сумарного об"єму можно розміщати в зручних місцях(під підвіконниками і т.і.).Потрібно врахувати, що при нагріві води до прибл.70С на тенах виникає шум кипіння.
    Можно використовувати і фірменні теплонакопичувачі типу тих, які пропонує U.S.Energy(мене там відлякують ціни).
     
    1 людині також подобається це.
  7. U.S.Energy

    U.S.Energy Майстер

    Повідомлення:
    242
    Симпатії:
    57
    Адреса:
    Киев
    Да, цены на теплонакопители кусаются... Но все окупается за пару-тройку лет...
    Можно как вариант на двузонном учете поставить электроконвектора, которые будут ночью работать и + запрограммировать их на включение и работу вечером по обычному тарифу. Ну и уже по месту посмотрите когда днем\вечером нужно включать конвектора


    Илья Гут, а на cкільки часу вистачає Вашого водяного аккумулятора?

    Такий тип обігріву також використовують, але вода швидко охолоджується, і при неправильних розрахунках і недостатнього об"єму води - часто такого опалення не вистачає на обігрів приміщення..
     
  8. великан

    великан Стажер

    Повідомлення:
    19
    Симпатії:
    15
    сейчас под рукой нету плана квартиры.
    могу по памяти написать.
    зал:5 на 6 метров
    спальня:3 на 4.5 метров
    детская:3 на 3.5 метров
    кухня:2.7 на 5 метров
    коридора нет:)
    скинешь мне в личку примерную стоимость.
     
  9. U.S.Energy

    U.S.Energy Майстер

    Повідомлення:
    242
    Симпатії:
    57
    Адреса:
    Киев
    ок=) чуть позже... сейчас болею и работаю с "тормозком":-D
     
  10. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    У мене 2 баки по 250л(1000*500*500) з ТЕНами по 2,5 кВт в кімнаті прибл 23м.кв. коли потрібно підключаю вночі + конвектори. Вони розміщені під стінкою у вигяді лавки-лежанки(риємно полежати в холодну погоду.як на пічці). Мені достатньо на 16 денних годин.Ви розумієте, що об"єм води розраховується в залежності від конкретних тепловтрат приміщення (у попередньому пості прийнято 100Вт\м.кв.).
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою