Вибір кам'янки до бані

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем Vudracom, 9 гру 2011.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Вибір кам'янки до бані

    ще би добре було повністю провітрити приміщення парилки.

    На рахунок потрапляння через нещільності диму у парилку можна передбачити розрідження у комині. Воно і так буде при нагрітому димарі, але для гарантії можна його створювати штучно.
    Плюс до такої комбінованої кам'янки - можна організувати поперемінне нагрівання наприклад двох бункерів з камінням. Один грієм - на другім паримося. Остинули - поміняли місцями каменюки між собою і продовжуємо.. Ось ця заміна трохи важкувата, тому і пропоную міняти шлях полум'я, а не носити каміння..
     
  2. captain Grey

    captain Grey Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.733
    Симпатії:
    3.821
    Адреса:
    Суми, Україна
    У меня две бани, но в них разные системы печей-каменок. В Сумах - электро - Харвия на 13,5 кВт, а вот под Киевом - самодельная дровяная, сваренная из толстостенной трубы 600-мм. Верхняя крышка и колосники из металла 10 мм, днище - 5 мм. Камни наложены как на крышку печи, так и вокруг трубы, которая имеет очень высокую температуру. Топлю печь до 100 градусов 2-2,5 часа. Помещение парилки небольшое - 2 Х 2 Х 2,20. К сожалению фото нет и в Киев я сейчас езжу редко.
     
  3. tacha79

    tacha79 Майстер

    Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    Киев
    Как я понял, человека интересуют плюсы и минусы. Поделитесь, а то мы здесь уже новаторством занялись.

    Теоретически про две зоны согласен, надо прикинуть как осуществить.
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Вибір кам'янки до бані

    ось тут я прикинув форму бункеру для каміння. Циліндр без кришки, на дні - сітка з арматури, щоб витримала вагу каміння.
    Циліндр повертається на осі. По контуру циліндра зробити ущільнення. Воно показане рамкою грубшими лініями.

    [​IMG]
     

    Вкладення:

  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Вибір кам'янки до бані

    ПС. Циліндр переділено на дві половини по контуру рамки достатньо товстою бляхою.
     
  6. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Вибір кам'янки до бані

    Voyutichi, а при нагріванні металу буде деформація і можливе заклинювання циліндру... проміжки більші робити і надійна фіксація осі... Розвиваємо думку!!!
     
  7. tacha79

    tacha79 Майстер

    Повідомлення:
    341
    Симпатії:
    68
    Адреса:
    Киев
    Вы взяли за основу принцип работы регенеративного воздухоподогревателя.
    Попробуем развить вашу мысль.

    1. За основу круга примем трубу 600 мм, с высотой около 300 мм. Наподобие спиц внизу навариваем прутов, внизу погуще дабы камни не выпали, вверху думаю достаточно 8-10 шт, дабы камни можно было менять. При таком построении не поведёт от температуры.
    2. Просто пополам разделить не получится, так как точка опоры будет в стене, значит что-бы исключить перетекание газов, в середине создать пустоту около 80-100 мм. Ваш вариант с одной стенкой не подходит. Почему так, следующий пункт.
    3. В качестве опоры подойдёт любой подшипник, там сухо, будет скрипеть, но крутиться. Желательно, что-бы опора была помассивней и прикреплена к полу, что-бы не выломать стену. С верхней нужно тоже придумать, как закрепить. Пустота в трубе будет создавать двойную стенку, но при этом уже чем сама стена котла, значит у газа два препятствия
    4 Дымовая труба непосредственно над камнями. Значит камни чуток выше пламени, что-бы огонь грел камни , а не трубу.

    Я пока всё!

    Додумываем дальше.
     
    1 людині також подобається це.
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Вибір кам'янки до бані

    тут не обов'язково, можна коструктивом печі зробити необхідний шлях для диму. Головне щоб каміння потрапляло в цей димовий шлях.
    Підшипники зайві. нижній - типу "веретено", верхній - букса.
    Укріплення - так, потрібно подбати про це. Плюс до того потрібно зробити все щоб можна було демонтувати циліндр.

    її можна винести куди треба, для зручності.
    краще думати, як ущільнити контур циліндра. А залишити одну стінку - тепло до бані набагато краще потраплятиме. Я би не хотів цього позбутися.

    а не мало такі розміри?
     
  9. pio

    pio Новачок

    Повідомлення:
    155
    Симпатії:
    13
    Адреса:
    shklyar.kiev.ua
    Колись бачив фабричну зварну пічку в якій була вмонтована, грубо кажучи, велика каструля з кришкою, для каміння і два варіанти ходу диму - через каструлю і обминаючи її. Назву вже важко згадати.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Вибір кам'янки до бані

    та власне пробую оцінити два варіанти: з шиберами і з повротним бункером для каміння.
     

Поділитися цією сторінкою