Який розхід газу на м2 має бути?

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Пітон, 6 гру 2011.

  1. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Re: Який розхід газу на м2 має бути?

    andrij64, збалансованій мається на увазі відрегулюваній, тобто там де більші тепловтрати то там мають бути сильніше відкриті вентилі, там де менші втрати - прикриті, щоб досягти рівномірного прогріву, тоді й термостату легше цим всім керувати
     
  2. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    Так це і є балансування . Тобто на даний момент Ви вже добилися потрібної вам температури по кімнатах.І поставивши кімнатний термостат ви автоматизуєте процес її підтримання на протязі доби.
    У термостата і програматора кінцева ціль одна відключення котла про досягненні в кімнаті заданої температури.Різниця між ними в тому, що програматором можна задавати різну температуру в приміщенні хоч по годинно на протязі доби, а термостатом - ні.
     
  3. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    Розтавлю точки над "і":
    у мене стоїть кімнатний програмований термостат - програматор з урізаними можливостями. Можливе встановлення двох кімнатних температур (економ та комфорт) та їх програмування на кожну годину протягом тижня.
    Я відбалансував СО та установив термостат у кімнаті, де найбільш важлива температура. Решта кімнат - регулювальні крани.
    Програматор стоїть в дитячій - з 6:00 до 8:00 - 22 градуси, з 8:00 до 16:00 - 21 градус, з 16:00 до 23:00 - 22 градуси, з 23:00 до 6:00 - 21 градус. Решта кімнат приблизно на 1-1.5 градуси нижче. До котла можливо ще підключити датчик зовнішньої температури, але все рівно потрібно "гратись" з "кривими" залежності...
    Мене влаштовує і програматор:Hi:
     
  4. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    Яким чином підтримується задана термостатом температура? Часом роботи котла на заданій Т чи підняттям температури теплоносія?
    Думаю якщо продовжити роботу котла то так чи інакше температура теплоносія має підвищитись, і цим підвищується Т у приміщенні досягаючи заданої термостатом, тим самим продушуючи у прикриті вентилі теплоносій із збільшеною Т.
    Думаю правильніше з точки зору економії просто сильніше відкрити голови і збільшити протік теплоносія по радіаторах (з значить тепловіддачу) не підвищуючи Т теплоносія
    Чи не так?
    Так не дуже правильно, бо наприклад у спальні на 2 поверсі я лише сплю вночі, тобто іду спати - відкрив голови до 21 гр (наприклад), зранку встав - закрив на нуль, і це незалежно від Т у інших кімнатах. І у спальню повертаюсь лиш увечері, навіщо вдень її опалювати ще у прив’язці до котла і інших кімнат?
    Я зараз без термостата, думаю чи потрібен він мені. Регулюю наступним чином: котел виставлений на визначену, підкреслюю, Т теплоносія, у кімнатах термоголовками задано потрібну Т. Котел автоматично вмикається і вимикається. Якщо за вікном холоднішає, тобто Т всередині падає, відповідно теплоносій швидше вихолодає, значить котел або частіше вмикається або довше працює, але Т теплоносія залишається сталою бо так запрограмовано на ньому
     
  5. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    І те і інше.
    Регулювання кімнатним термостатом і термостатними вентилями на радіаторах одночастно не сумістне.Якщо регулюється кімнатним термостатом то головки повинні бути відкриті повністю.
    Думаю що не потрібен, раз температура в кімнатах регуюється термоголовками.
     
  6. Vovan

    Vovan Інженер

    Повідомлення:
    1.490
    Симпатії:
    506
    Адреса:
    Пригород Киева
    Re: Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    Согласен.
    У меня термостат+регулировочные вентили. Температура теплоносителя немного выше необходимой:Hi:
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    Все правильно. Чим нижче температура теплоносія - тим холодніший дим іде у комин, тобто котел працює з вищим ККД.
     
  8. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    Читав що вимикання котла удень ефекту не дає, оскільки підвищується розхід газу увечері, коли прогрівається будинок до номінальної температури.
    Хочу заперечити, ефект є, розхід зменшується. Звісно не наполовину, але на 3 куба точно. Тобто якщо опалювати постійно розхід 15м3, якщо на день (з 8,00 до 16-17,00) вимикати то розхід 11-12м3. Визначено експериментально в умовах мого будинку при Т на вулиці від -2 до +8
    Теоретично місячна економія може скласти 90м3 :)
     
  9. haiku_kiev

    haiku_kiev Прораб

    Повідомлення:
    1.414
    Симпатії:
    212
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    а скільки коштує такий тюнинг котла - докупівля відповідного програматора/котла - де в межах інструкції користувача таким дозволено "бавитись"

    ;-) любителям вираховувати - ОКУПАЄМОСТЬ
    думаю теж буде цікаво
     
  10. Руслан099

    Руслан099 Майстер

    Повідомлення:
    724
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Який розхід газу на м2 має бути?

    Донетчани котли привозили японські- то такм програматори виносні, та ще воно-ж є пультами керування (але сама фірма жадібна- тому і котлів таких мало продають).
     

Поділитися цією сторінкою