Засмолення котла! В чому причина?

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем predator86, 21 жов 2011.

  1. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Остап1974
    у мене котел 30кВт.
    це значить що ємність сміло можно брати на тонну?
     
  2. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Оптимально для Вашого котла - біля 1т.Я б на Вашому місці глянув у бік ТА на 750 л (два по 500 л трохи дорого) ,та "косвенний" бойлер на 150-200 літрів .
    Нагріти ТА більше 1 тонни, трохи займає часу.
     
  3. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Остап1974
    мій тесть поставив ємншсть на тонну в якій вже є бойлер всередині - такий варінт теж можливий?
     
  4. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Особисто мені більше до вподоби розділені функції СО та ГВП у ТА.
    Якщо не секрет,скільки часу Ваш тесть нагріває ТА до 80 гр.С і яка потужність котла?
     
  5. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Доброго всім вечора! по-перше вибачте, що довго в цю тему не писав, так вже склалося. Причину я свою думаю знайшов і вона в вологості дров, (звонив, питав) та дійшов такого висновку. Спробував попалити свіжим (точно вологим) ясеном - результат = в котлі стало ще більше смоли, але сажа зовсім пропала. Також спробував пропалити котел точно сухими дровами, а саме дубом = за вечір котел майже вигорів і вигляд справді робився як у нового. Ось і висновок - у наступному році збудую котельню з кімнатою для сушки дров, а вже в цьому році нехай потерпить. І ще час горіння збільшився до 10 годин, що значно тішить. Всім дуже дякую за допомогу і ще раз прошу вибачення за забраний у Вас час. До-побачення і з наступаючим Новим 2012 Роком!!!!
     
  6. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Відповідь: Re: Засмолення котла! В чому причина?

    Ну це вже зайве. Краще заготівлею дров займатись заздалегідь.(щоб встигли просохнути)
     
  7. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    точно не можу вам сказати бо він ще сам толком не розібрався але вчора за вечір нагрів воду у бочці до 90 градусів - котел Атмос 40кВт, він щось неправильно налаштував і в котлі спрацьовувало аварійне охолодження від перегріву, просив на днях зайти і подивитись що там - підозрюю що якийсі насос не вмикнув чи трьохходовий неправильно виставив, хз треба дивитись.

    predator86
    нетреба кімнату для сушки дров - робіть природню сушку!!
    я побудував два сараї с щелинами у стінках і там тримаю дрова на тривале зберігання а ті що планую скоріше спалити то для них зробив повністю відкриту сушку з широким дахом - в результаті дрова не твердої породи у мене прекрасно підсихають вже за місяць. на них і сонце світить і вітер продуває у полі.
    як вам вдалося до 10 годин горіння продовжити? у мене максимум 7 :(
    мабуть у вас площа менша чи система з евробатареями - у мене 270 квадратів площа з яких отоплюється 240 а в інших приміщеннях батареї закриті і тільки труби підтримують, батареї радянські чугунні.
    якщо палю дровами з мякої породи то за 3 години все вигорає при температурі -10 на вулиці.

    з власних спостережень - дрова треба ставити ширшою стороною вверх щоб площа прогорання була більшою. я це замітив коли палив дошками - ставив на ребро і 5-6 годин горіло а якщо лежачи то за 3-4 вигорало.
    вчора пробував дрова на торець викладати але так і не зрозумів що вийшло - обовязково ще спробую.

    і ще з спостережень: при загрузці котла не варто дуже щільно укладати дрова і під самісеньку завязку бо повітря не може циркулювати що не дає змоги нормально горіти паливу - я так один раз виклав і ніяк не міг нормально розпалити.
     

Поділитися цією сторінкою