Засмолення котла! В чому причина?

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем predator86, 21 жов 2011.

  1. npu

    npu Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Киев
    Я бы ещё добавил, что тяга должна быть идеальной. А колено в 90 градусов ухудшает тягу. В ТТ установках тройники и колена 90 град не используют.

    Добавлено через 17 минут 47 секунд

    Если у Вас образовалась щель в дымоходе, то однозначно тяга в дымоходе значительно ухудшилась. Вместо того чтобы делать подсос воздуха из котла, часть воздуха подсасыватся из этой щели. Если бы Вы загильзовали канал, то такого не было бы. Хотя много людей имеют такие проблемы с котлами. Я думаю что качество топлива в значительной мере влияет на сажеобразование.drel

    Добавлено через 3 минуты 50 секунд
    нельзя на саморезы. При сборе дымохода Вы должны были учитывать линейное расширение стали. это примерно 3см на 10 метрах.

    Добавлено через 3 минуты 43 секунды
    Повторюсь: Для ТТ установок тройники и колена используются 45 градусные. 90 градусов крайне не желательно. 1м горизонтального прохода нужно компенсировать 5 метрами вертикальными.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  2. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    npu
    сразу видно что Вы знаете о чем говорите!
    про саморезы - я в принципе по логике мышления и предполагал что ненадо на них крепить но я вообще не знал про то что трубы будут расширяться - мы все стыки замазали огнеупорным герметиком и просто собрали его до верха с одним креплением на метр но уже по утеплителю что дает возможность трубе двигаться в нем.
    про колена я писал ранее - не больше 30 градусов ( мне так специалисты сказали ), у меня 12 градусов примерно на 8 метровой высоте.
    вот сейчас загрузил котел, зажег сверху ( кстати оценил преимущество именно этого метода расжига ), горит с 23.00. наблюдаю!

    по поводу смолы - ее как и не было ;) автор темы - обязательно прислушайся к нашим советам, я полностью согласен с утверждением что это не нормально!
     
    1 людині також подобається це.
  3. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Я за всіма Вашими дописами слідкую, в понеділок обіцяють привезти мені трійник з лійкою (хоча і не рекомендовано ставити трійник, але по-іншому в мене не вийде). Змонтую, обов'язково відпишусь!
     
  4. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Re: Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    все правильно, специалисты не рекомендуют ставить тройник 90 градусов но существуют тройники под углом 45 градусов!
    но с учетом того что наши котлы имеют искуственный поддув то и 90 думаю будет нормально - у меня так.
     
  5. npu

    npu Майстер

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    18
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Искусственный поддув работает во время розжига и дожига. А во время тления поддув не должен работать. На сколько я знаю, возможно я ошибаюсь.
    Я бы советовал всё таки ставить 45 тройник.
     
  6. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    описую проблему далі так як вона не вирішалась. Переробив я димохід повністю, а саме: замінив весь комин на стальну нержавійку, зробив прямий комин (висота склала 6 метрів, так як по інструкції), поставив трійник з лійкою.
    Що з того вийшло: тяга дуже помітно покращилась але за четвертий день опалювання котлом ситуація не вирішилась, жодної каплі конденсату з лійки не впало, тут і запитання ЧОМУ? Котел як був в всередині в конденсаті (в смолі) так і залишився, стало ще набагато більше сажі в котлі! В кого які припущення? Я вже не знаю що робити. Можливо щось з вентилятором?
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    та повітря (кисню) бракує для горіння.
    Ви розпалюєте котел, виводите його на номінальну потужність а потім прикриваєте доступ повітря. Ось вам і сажа від недопалу.
    Це очевидно, нічого секретного. Потрібно палити на однаковій потужності. Будете дусити полум'я нестачею повітря - матимете смолу на стінах. До речі - обмежувач мінімальної температури подачі в котел у вас стоїть? Щось я не пригадаю..
     
  8. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Тут діло автоматики, налаштував і все, не можу ж я закрити йому повітря: розпалив, закрив дверцята і нажав кнопку "СТАРТ" на автоматиці. В котлі присутні режими: ЧАС ПРОДУВУ (10 сек.) І ЧАС МІЖ ПРОДУВАМИ (5 хв.) - налаштування заводські, по інструкції. Можливо просто ще зарано цим котлом палити, морозів то ще немає (я думаю що процес тління дров затримується задовго)!
    Щодо обмежувача мінімальної температури то я не знаю, який він, я просто знаю, що котел не можна використовувати не менше як 60 С, номінальна 70 С яку я і завжди використовую, а регулюю температуру ще трьох-ходовим клапаном.
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    так ви не можете ствердно відповісти, що у вашому котлі є вузол підтримки мінімальної вхідної температури?
    Справа в тому, що температура, яку ви бачите на термометрі - вона заміряється на виході з котла, це найгарячіша точка. А вузол підмісу контролює найнижчу, найхолоднішу точку. Різниця між цим двома точками може досягати 20 градусів, в середньому - 10 градусів. Тому обов'язково вмонтуйте вузол підмісу - половина проблеми буде вирішено.
    Друга половина - це відбір потужності від котла. Є такий параметр у котла, як мінімальна робоча потужність. Найкращі пелетні автомати мають її на рівні 30%. Підозрюю, що у вашого котла вона має більше значення, десь біля 50%
    І якщо ваш котел має максимум 25 кВт, тоді 12 кВт ви повинні з нього знімати і кудись подіти, примусово.
    Інакше він перетворюється у коптильню.
    Ну плюс до всього - дрова повинні бути сухі, а не свіжоспиляні.
     
  10. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Re: Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    predator86, спробуйте наступним чином від регулювати автоматику :
    1.ЧАС ПРОДУВУ з 10 сек. збільшити на 30 сек.
    2.ЧАС МІЖ ПРОДУВАМИ з 5 хв. зменшити до 2 хв.
    Якщо під час "продувки" температура котла буде збільшуватись,зменшуєте ЧАС ПРОДУВУ з 30 сек. на 25 або 20 сек.Якщо температура зменшується,відповідно, збільшуєте ЧАС ПРОДУВУ. Одним словом,кінцева Ваша мета,досягнути якісного спалювання при мінімальному відхиленні температури від заданої.
    Якщо у Вашої автоматики є функція регулювання потужності Продувки (переважно у відсотках) виставляєте для дерева, в межах плюс - мінус - 35%.
    І ще по ходу запитання.У Вас вентилятор,при вмиканні кнопки "СТАРТ", плавно оберти набирає,чи одразу "стартує" на повну потужність?
     
    Ra. подобається це.

Поділитися цією сторінкою