Засмолення котла! В чому причина?

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем predator86, 21 жов 2011.

  1. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    predator86 якщо є місце в котельні,зробіть запас палива, бажано коло батареї.Трохи допоможе.Чистість частіше котел, не розпалюйте вологим паливом і слідкуйте за комином.Деревину з саду,підмішуйте до бука чи дуба тоді, коли котел "вийде" на нормальний режим роботи, по менше старт- стопних режимів(якраз в ці моменти "плаче котел" і конденсат змішується з продуктами згорання і під дією полум'я утворює спечені нарості на стінках теплообмінника, про це вже говорили) і буде все добре.
    Забув додати,судячи з Ваших фото,є присутня сажа на дверцятах,це вказує на не достатню кількість повітря в режимі роботи котла. До бавте на автоматиці кількість повітря роботи (кілька відсотків), та зменшіть час продувки(якщо такий режим роботи присутній у Вашої автоматики).
     
    4 користувачам це сподобалось.
  2. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Дуже дякую! Але на автоматиці присутні режими:
    час продуву,
    час між продувами,
    обороти максимальні,
    обороти мінімальні.

    Що краще регулювати?

    І ще я помітив дуже неприємний запах диму з комина (схожий запах на аміак). Що це може значити!
     
  3. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Я не хімік за фахом,а інженер-механік :)(думаю запах "аміака",це якраз і вигорає дьоготь)
    На раханок налаштувань для дерева:
    час продуву - максимум 17-20 сек.
    час між продувами - (не знаю, яка у Вас "калібровка" на автоматиці) макс. 2 хв.
    обороти максимальні, - не більше 30%(залежить від вентилятора)
    обороти мінімальні.- ноль не ставте.Спробуйте в цьому режимі,від нуля,зрушити ротор вентилятора з місця,якщо на Вашій автоматиці це можливо і передбачено виробником.
    На скільки я зрозумів,у Вашої автоматики присутня зміна обертів вентилятора.вЦе-дуже добре,майже PID.:)
    Пи.Си.Я б на Вашому місці,задовбав би дистриб'юторів,та інсталяторів...:vo:
     
    1 людині також подобається це.
  4. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Засмолення котла! В чому причина?

    Прийдеться їх справді конкретно задовбати. Всім приношу вибачення за витрачений на мене час! Дуже подякував! Вирішу проблему, відпишусь = можливо комусь допоможе.
     
  5. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    Практики,завжди відрізняються від теорії..Хоча практика без теорії-сліпа.:)
    Соррі за флуд...
     
  6. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    predator86
    Я себе тоже поставил Хайзтехник только чуть новее модель.
    Вот люди пишут что это не нормально и все такое но я топлю всего неделю и исключительно сухими досками так как много отходов у меня годами собирались - точно такая же ситуация!! это скорей всего такая особенность котла, наверное для этого в комплекте с ним прилашается металлическая щетка и скребок. один раз в три дня я его основательно чищу.
    а вот то что у вас нет ревизии не хорошо.

    Добавлено через 24 минуты 59 секунд
    а куда у вас конденсат стекает? у меня почти за неделю литр набирается!!!
     
  7. Остап1974

    Остап1974 Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    52
    Адреса:
    Львов
    ELEfant +1,про конденсат...На понижених режимах роботи котла,там ще й дьоготь буде....:-[
    За інтригували ви мене хлопці,чесне слово.Запитання по ходу...Розпалюєте верхнім горінням,чи класично, на руштах (колосниках)?
     
  8. predator86

    predator86 Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    Хмельницкий
    Відповідь: Re: Засмолення котла! В чому причина?

    Інструкція каже що потрібно зверху розпалювати, але я тільки один раз палив зверху. А що це означає?

    Добавлено через 4 минуты 26 секунд
    А щодо конденсату, то я не знав, думав в таких котлах все просто.... А я ніяк не міг доперти, що в мене з стелі щось просочується, а це і є конденсат (просто в мене на горі лежак виморуваний 1 м. а далі труба) то в мене десь утворилась дірка і конденсат просочується.
    Питання: Як конденсат мені збирати? В якому місці та яким чином?
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Засмолення котла! В чому причина?

    гільзувати канал комину.
     
  10. ELEfant

    ELEfant Майстер

    Повідомлення:
    230
    Симпатії:
    44
    Адреса:
    Западная Украина
    Re: Відповідь: Re: Засмолення котла! В чому причина?

    ну я на колосниках разжигаю - наколю щепочек, подложу бумажку и зажигаю, чуток разгориться и начинаю загружать. а как его сверху разжигать если дмухало дует снизу?


    на самом деле с этими котлами все намного сложнее чем с газовыми!
    я писал в лс и тут отпишу - установил у себя две ревизии:
    одна с лейкой у котла а вторая на чердаке для чистки дымохода, так вот по поводу дёгтя - он присутствует в изобилии и на третьем этаже у меня колено на 12градусов поворотное так вот с его стыков течет этот дёготь и чем бы не замазывал не помогае, воняет просто жуть... еще буду что то думать как избавиться. но у этих котлов такой принцип работы что труба нагревается только в момент разжига и прогрва до максимума а потом он притухает и она остывает, далее в процессе работы она уже так сильно не нагревается - это скорей всего вызывает конденсат ну и дёготь. у меня котел работает в диапазоне 50 - 55 градусов сейчас.
    только что ходил загрузить его еще на ночь так смолу можно по стенкам деревяшкой собирать, хз от чего так - я думал это нормально. она потом перегорает и шелушиться.

    так у вас эта труба не на вамый верх идет? тогда да, гильзовать и выводить прямую трубу на крышу а у котла ставить тройник с лейкой:
    [​IMG]

    Добавлено через 18 минут 55 секунд
    свою причину я нашел!!!
    пошел добавлять температуру.....

    ну и следующее:
     

Поділитися цією сторінкою