Газовий котел + твердопаливний. Чи буде працювати?

Тема у розділі 'Котлы', створена користувачем kolobok, 10 жов 2011.

  1. kolobok

    kolobok Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Рівненська обл.
    Знаю, що тема не нова, але хотілося б почути думки майстрів в моєму конкретному випадку. Наперед дуже дякую всім відписавшим! ;)
    Прикріплюю схематичний малюнок (намалював як уже зміг:))
    Отже, чорним кольром намальовано те, що уже є і працює 8 років. Котел газовий одноконтурний "Данко" з автоматикою, чавунні радіатори, металеві труби, відкрита система без насосу. Приватний одноповерховий будинок, висота 3м., площа 120м2.
    З метою економії газу хочеться поставити паралельно твердопаливний котел і затратити при цьому якомога менше часу, сил, і звичайно грошей:)).
    Хочеться почути думки з приводу працездатності такого підключення.
    Думаю, коли не буде працювати ТПК то буде автоматично вмикатись газовий котел і гаряча вода буде циркулювати самостійно (насос при цьому буде вручну вимикатись. Можливо перед ним потрібно кран поставити, або клапан, щоб в одну сторону прпускав воду?)
    Переносити газовий котел в інше місце нема можливості і ТПК також хочеться поставити так як на схемі намальовано. В перспективі - заміна металевих труб на поліпропіленові, тепла підлога у ванній кімнаті, можливо, заведення одного радіатора в цокольний поверх (гараж).
    Котел думаю взяти такий: http://www.agroresurs.com.ua/ua/products/danko_te/
    Дивлюсь в сторону Данко-20ТЕ, чи краще Данко-20ТНЕ?
    Чи буде він працювати у відкритій системі?
    Що по мінімуму треба до нього поставити для нормальної роботи?
    Чи не лишньою буде установка пред насосом установки пом'якшення та очистки води? Чи потрібно у відкритій системі опалення група безпеки котла (запобіжний клапан, повітревідвідник, манометр)?
    Ще раз наперед дякую за поради!:)
     

    Вкладення:

  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Газовий котел + твердопаливний. Чи буде працювати?

    kolobok, намалюйте всі радіатори на схемі, так, як вони підключені.
     
  3. kolobok

    kolobok Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Рівненська обл.
    Радіатори всі не помістились, але принцип, думаю зрозумілий:)
     

    Вкладення:

  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Газовий котел + твердопаливний. Чи буде працювати?

    kolobok, синій варіант без балансувальних вентилів, червоний - з вентилями.
    При запуску ТП котла необхідно буде прикрити ці вентилі, при роботі газового на гравітаційній циркуляції - відкрити повністю. Можете спробувати кульові вентилі в якості балансувальних.

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    1 людині також подобається це.
  5. kolobok

    kolobok Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Рівненська обл.
    Дякую за швидку відповідь!;)
    Із схемою підключення зрозуміло. Більше схиляюсь до схеми з балансувальними вентилями.
    Залишається відкритим питання про котел Данко:
    Чи буде він працювати у відкритій системі?
    Що по мінімуму треба до нього поставити для нормальної роботи?
    Чи не лишньою буде установка пред насосом установки пом'якшення та очистки води? Воду буду заливати з водопороводу. Вона в нас жорстка ще і з примісом заліза:) Кращу залити можливості нема. Можливо можна підмішати до неї якусь "хімію"?
    Чи потрібно у відкритій системі опалення група безпеки котла (запобіжний клапан, повітревідвідник, манометр)?
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Газовий котел + твердопаливний. Чи буде працювати?

    маєте на увазі з відкритим бачком чи без циркуляційного насосу? Якщо без насосу, на гравітації - тоді якщо вихід-вхід 2" і в котлі біля 20-25 літрів води - буде працювати на гравітації.. Відкрита чи закрита система - без різниці для котла.
    Взагалі-то виробник має це сказати
    Якщо система закрита - тоді аварійноскидний клапан. А так - котел з заводу укомплектований по мінімуму.
    все буде лишнім.
    нема потреби.
    розповітрювач би згодився у місцях, де можливі повітряні корки. А в загальному - можна обійтися.
     
    1 людині також подобається це.
  7. kolobok

    kolobok Новачок

    Повідомлення:
    8
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Рівненська обл.
    Під відкритою системою маю на увазі з відкритим бачком.
    просто в технічних характеристиках котла є пункт - Робочий тиск води мінімальний, 0,1 МПа, максимальний, 0,2 МПа. Не розумію що тут мається на увазі((
    На рахунок фільтра. Опалювальній системі 8 років, за цей час її не промивали і не чистили. Мало того, встановлювали тоді НЕ НОВІ радіатори, які перед встановленням "промили" зі шланга.Тому грязюки, я думаю, там вистачає. Насос же її, напевно, буде тягнути в себе? Тому я і подумав про фільтр перед насосом. Щось по типу колби. А систему пом"якшення води поставити тільки на перший час, а потім "сіль" можна висипати. Ну це мої такі думки:). Буду вдячний за критику:)
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Газовий котел + твердопаливний. Чи буде працювати?

    не знаю для чого обмежувати мінімальний тиск, може щоб вода не кипіла на поверхні теплооміну при максимальній потужності..
    це не центральне опалення, куди теплоносій іде хто-зна який. Тому нічого там брудного не зробилося.
    Хочте фільтр - ставте, але з байпасним краном, щоб можна було чистити на початках роботи. Потім необхідність в ньому відпаде.
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою