Звукові колонки - хто сам робив?

Тема у розділі 'Мебель и бытовая техника', створена користувачем Voyutichi, 22 вер 2011.

  1. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    А хто говорив про 20 мм стінки? Бетон явно не корелює з ДСП по коефіціенту поглинання звуку, мова скорше іде про неможливість "розкачати" бетонну конструкцію динаміками обумовленої потужнсті, але, як на мене, така стінка вимагає помітно більшої товщини і вібропресовки по типу плитки - тобто набирає вагу.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Звукові колонки - хто сам робив?

    а скільки треба?
     
  3. silver

    silver Майстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Павлоград
    Все Ваши лабиринты, рупоры и прочие TQWP хороши, но в союзе с динамиками на относительно жёстком тканевом или бумажном подвесе (легкий диффузор, малое максимальное смещение, большая площадь - классический широкополосник). А для вашего автомобильного динамика, по-моему, наилучшим решением будет закрытый ящик литров на 30-40, заполненный минватой или фазоинвертор, но в этом случае, чтоб рассчитать его параметры, нужно знать/измерить характеристики динамика, что несколько усложняет задачу...
     
    2 користувачам це сподобалось.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Звукові колонки - хто сам робив?

    буду міряти.
     
  5. silver

    silver Майстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Павлоград
    3 користувачам це сподобалось.
  6. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    silver, крайне интересные материалы, спасибо. Жаль, не было их 25-30 лет назад, когда я активно занимался колонкотворчеством =). Впрочем, сама конструкция колонок за это время мало изменилась, вот выбор динамиков значительно расширился ...

    PS. Но литров 30 на этот динамик довольно скромно будет, тем более в закрытом ящике со звукопоглотителем.

    Voyutichi, я не спеціаліст по бетону, можу лише прикидувати ... думаю, 4-8 см в залежності від того, як укладено бетон =).
     
  7. silver

    silver Майстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    30
    Адреса:
    Павлоград
    Стопроцентной уверенности нет - нужно мерить, на вскидку ни параметров T-S, ни рекомендаций от производителя не нашёл, но современые авто-динамики в большинстве своём имеют малый Vas, и 30литров для них за глаза...
     
    1 людині також подобається це.
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Звукові колонки - хто сам робив?

    а я вже розмріявся про торкерування колонки у формі кулі..:)
    А для чого така товщина велика?
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Звукові колонки - хто сам робив?

    Що скажете про такий спрощений корпус?

    [​IMG]

    Динаміки я ще не поміряв (ще не скоро), так що збираю думки щодо корпусів..
     

    Вкладення:

    • pic002.gif
      pic002.gif
      Розмір файлу:
      24,2 КБ
      Переглядів:
      221
  10. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Звукові колонки - хто сам робив?

    Voyutichi, а Ви прикиньте хід звукових хвиль (до речі, стрілочка на малюнку намальована з точністю до навпаки), згадайте про таке явище як інтерференція і вгадайте відповідь.

    Стосовно товщини бетону. Проведіть експеримент. Заготуйте приблизно однакові довгасті шматки (в ідеалі - стержні) бетону, заліза, дошки і ДСП. Приставте їх одним кінцем до якогось джерела шуму (наприклад, ввімкнене точило), до другого кінця прикладіть вухо і порівняйте силу звука на слух. Ви будете оцінювати звукопровідність - величину, обернено пропорційну коефіціенту поглинання звуку в матеріалі. Чим менше поглинання, тим більшу товщину стінок треба =).
     

Поділитися цією сторінкою