Помогите выбрать твердотопливный котел

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Вован 59, 14 вер 2011.

  1. chernyak

    chernyak Новачок

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Глухов
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Что получилось в 10-м, каждый столбик отдельно?
    64,4 це потужність вт/м2, треба помножити на площу кімнати або всього будинку.
     
  2. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    2-5-2

    Добавлено через 51 минуту 16 секунд
    але мені воду тре нагріти на 65-85, а не лише на 20 градусів.
    Це не помилка?
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    так, холодну воду в ТА ви мусите довести до робочих температур вашої системи. Нижня робоча температура - це мінімальна температура роботи радіаторів системи (або теплої підлоги), а верхня робоча температура - це максимальна температура, яку може видати ваш котел (або максимальна температура, з якою може працювати ТА).
    Виходячи з того, що радіатори мають мінімальну розрахункову температуру роботи (по ній вираховується потужність радіатора) - 60-65 С, а максимальна температура котла - 85 С, приймаємо, що температурні межі для накопичення тепла в ТА - 20-25 градусів (скорочено - 20 градусів).
    Дійсно, щоб вийти на робочі температурні параметри системи, вам необхідно нагріти тих 10 т води до 85 градусів, що означає потрібно спалити три загрузки дров, щоб прогріти ТА від 20 С до 80С.
    Чи вигідно це? Все залежить від умов, в яких ви будете опалювати.
     
  4. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    тобто?

    Добавлено через 3 минуты 21 секунду
    Мене цікавить який потрібно ТА, щоб за одну загрузку нагріти систему та тойже ТА і щоб котел в цей час працював на повну потужність.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Помогите выбрать ТТ котел

    Якщо ваш будинок бере 20 кВт в годину - тоді в ТА нічого не попаде з цього котла.
    Якщо споживана будинком потужність буде меншою від 20 кВт - тоді різницю можна буде завантажити в ТА.
    Якщо система нічого не бере з котла - аж тоді в ТА можна завантажити всю теплоту з котла при його оптимальному горінні.
     
  6. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Площа 250, тобто в мене вийшло 16 100 вт/м2. Тобото 4 кВт зайвих.
    тепер тре вирахувати яка має бути ємність щоб нагріти її до тих же 85 градусів?
    якщо так то допоможіть, бо я заплутався.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Помогите выбрать ТТ котел

    ось тих 4 кВт можна втиснути в ТА.
    ваш котел горітиме 25 годин. За цей час у вас буде 100 кВт зайвої енергії.
    Щоб її запасти, а потім нею повноцінно скористатися так само, як і енергією від котла, необхідно 4 300 л води.
    Якщо мінімальна робоча температура системи (радіатори, підлога) менша від мінімальної температури котла (менша від 65С), тоді об'єм ТА пропорційно зменшиться.
    У скільки разів?
    quote="Voyutichi;148561"]Якщо ж ваша система у будинку розрахована на нижчу (нижче 65С) мінімальну температуру роботи, тоді у такий бойлер можна помістити більше тепла, ніж може котел відібрати від однієї щільної закладки. Або це означає пропорційне зменшення мінімального об'єму акумулятора. Коефіцієнт зменшення буде рівний відношенню різниці між максимальною температурою котла і мінімальною температурою системи до дельти температури котла.[/quote]
     
  8. Вован 59

    Вован 59 Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    11
    Адреса:
    Харьков
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Друзья!
    Вы вообще представляете себе размеры 5 тонного бака с утеплителем и наружной обшивкой?Представили?Это бензовоз,поставленный на-попа и втиснутый в котельную или кухню!!!А потечет?Хорошо,соседей снизу нет.
    chernyak, Котел ОРОР 430 никак не подойдет.Во-первых-стальной.Ну это еще можно пережить.А как насчет полешек всего лишь 25см?Это мне что,метровое бревнышко размечать рулеткой и вместо трех частей пилить на четыре и подпиливать до 25 см?Покорнейше благодарю!Не надо мне этих приключений!
    И еще-верхняя загрузка меня как-то не вставляет.Я топил раньше печь и знаю,что это такое -засыпать уголь через конфорку и сколько при этом выхлопа попадает в комнату.По поводу отсутствия морозов в Турции и,якобы,неумения турков строить котлы.Киловатты мощности они и есть киловатты,хоть в Антарктиде,хоть в Сахаре.Кстати,в последней ночью можно замерзнуть!
    И если следовать этому Вашему посылу,то немцы и чехи тоже не умеют делать котлы,т.к. у них нет таких морозов,как у нас.
    Удачи!
     
  9. Shkval

    Shkval Новачок

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    Зборів
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Все вирішив беру СТС-25 стандарт http://ctc-ukraine.com.ua/ctc25c.html
    Поговорив з директором - каже забити на той ТА і не морочити собі голову.
    Вони можуть ставити і з ТА, але вже були випадки, коли люди викидали ТА, бо жодної економії не було - лише дрова швидше згоряли.
    Котел працює на повну потужність нормально і без нього. Система продумана так, що заслінка прикриває подачу повітря фактично повністю і котел ледь-ледь тліє, тому тепло практично не вилітає в димохід.
    Радить поставити хіба якийсь невеликий резервуар, щоб згладжувати температуру при рестарті котла. Також є можливість підключити виносний термометер в кімнаті і взагалі все буде комфортно.
    Котел дає 90% ККД при вологості дров 20% і 82% при 50% процентній вологості!

    Порадив підключитися послідовно до газового котла - це дасть можливість не ставити жодних більше насосів (буде працювати насос газового котла).

    Доречі в них купа замовлень - сезон, набрали додаткових робітників і обіцяють котел зробити десь за півтора місяця.

    Тому раджу поспішити, хто хоче встигнути запустити котел до перших морозів.

    Ну що ще можу сказати - директор толковий, все дуже грамотно аргументує та пояснює. Раджу дзвонити та консольтуватися.

    О і ще усі їхні котли робляться із запасом, скажімо 25 яку я беру, по мірках закордонних котлів це десь 32 кВт котел.

    Отже ставлю, а згодом відпишу як запущу.
    Всім дякую за дискусію та поради! Тримайтеся, я свій вибір зробив.
     
  10. Дон

    Дон Прораб

    Повідомлення:
    487
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Украина,Киев
    Re: Помогите выбрать ТТ котел

    Если же кто-то ещё не сделал свой выбор и находится в раздумьях - имею предложить не бывший в работе стальной АТГВ-23,2 выпуска 93 года Смелянского завода. В своё время купил два( не помню зачем) Один установил в доме 7 лет назад. Доволен безмерно ,именно , как твёрдотопливным, поскольку газа не имею, хотя к котлу и прилагается газовая арматура-автоматика "Краб-2".
    Вряд ли он мне понадобится, так что , пожалуйста. Скажете,мол, морально устарел ? Возможно, только я ,затопив(несильно) дом из-за разлома пополам суперсовременного шарового крана ,изготовленного по суперсовременной технологии порошковой металлургии, установил вместо этого дерьма старый,добрый, советский, со Знаком Качества БРОНЗОВЫЙ кран, так же морально устаревший, как и мной предлагаемый котёл.
    P.S. Кажется разместил не в той ветке.... И что теперь делать ? Скорблю и вопияю....
     

Поділитися цією сторінкою