Своїми руками Скляний вітраж своїми руками

Тема у розділі 'Дизайн интерьеров', створена користувачем Voyutichi, 12 чер 2011.

  1. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Re: Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Voyutichi, дякую за гарну ідею і чудовий майстер-клас! :vo: В голові вже є, де б це використати, от тільки якби ще часу вистачало... hello

    Удачі Вам і творчої наснаги! beer
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    звичайно, особливо на першому склі.. :) Але то марна справа. Я чуть не пробував полірувати припій (rofl), але гарна поверхня залишається тільки після паяльника.
    Тому і я не шукав обхідного шляху, а поліз " на гору", тобто почав вдосконалювати свою пайку, сам процес пайки..
    При пайці найкращий шов виходить на вузьких мідних рамках з фольги. Але зменшувати товщину цих рамок не можна до нуля, потрібно щось залишити для захвату скла. Вітраж буде стояти в дверці шафи, а отже ним постійно будуть принаймі гримати, закриваючи дверку і від цього він може зруйнуватися.
    Тому тільки з практики можна отримати оптимальну ширину рамки. У мене для фацетного скла в загальному вона вийшла до 3 мм. На такій ширині припій на поверхні шва розплавляється до текучого стану, поверхневе натягування придає йому гарну опуклу по довжині форму, а невелика ширина прогріву (3 мм- в загальному у контакті з скла з розплавленим припоєм) не так швидко нагріває тонке (1,5-2 мм - це кромка скла, на яку наклеєна фольга) скло і валик припою із зворотньої сторони шва не встигає розтопитися.
    В тому і була моя помика при першій пайці скла - я взяв занадто широку плівку і отримав незадовільний результат як іпо вигляду шва, так і по розходу припою на шов.
    ТОму це перше скло було розібране (тільки через поганий вигляд шва)
    і припій, який видно на фото:

    [​IMG]

    я переплавив у новий пруток, а фольгу, яка залишилась після плавки - викинув.

    Третє (друге нормально зроблене) скло я вже паяв трохи удосконаленіше, а саме: зробив нове жало для вирівнювання поверхні шва-валика:

    [​IMG]

    жало зробив банальним розклепуванням стандартного жала-прутка. Спочатку розклепав одну сторону прутка у полоску товщиною 3 мм, а потім її розрубав вздовж зубилом, молотком розклепав до необхідних розмірів, підпиляв пильником і отримав таку форму, як ви бачите на фото.

    Ось у мене тепер такий набір жал для вітражу:

    [​IMG]

    Хтось може зауважити, мовляв ось на ютубі є всякі відео, де отримують ідеальний валик звичайним жалом, а тобі потрібно щось виробляти спеціальне. Зверну увагу: на подібних відео, де роблять ідеальний валик звичайним паяльником, скло в зоні пайки має товщину мінімум 3 мм, а то і всі 4 мм. Тому там припій не прогрівається з обох сторін шва через значну товщину скла, яке в свою чергу не тільки погано проводить тепло, а і розсіює його зайву частину із зворотньої сторони шва, коли воно (тепло) проникає до припою на цій стороні шва через мідь фольги.
    Це дає змогу розплавляти майже весь шов з однієї сторони вітражу, не переживаючи за його нижню сторону.
    У нашому випадку тонкого скла ми собі такого не можемо дозволити безкарно, зразу полізуть сосульки з припою на нижній стороні.
     

    Вкладення:

    don ivan, Блаж, Julla та 3 іншим подобається це.
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Мирослав, завжди раді допомогти!
    Ви ж цікавились у мене, як ідуть справи з задумкою вітражу, ось тут, думаю, я відповів вам на питання.. :)
     
    1 людині також подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    друга шибка в мене вийшла гарніше.

    Ось фото фрагменту, вже покритого патиною:

    [​IMG]

    тут загальний вигляд на каркасі:

    [​IMG]

    Ну і загальний вигляд без рамки-каркасу:

    [​IMG]

    Як можна зауважити, якість пайки не ідеальна, але набагато краще, чим у попередніх варіантах..

    Як воно виглядає у меблях - можна подивитись у першому дописі теми. :)
     

    Вкладення:

    4 користувачам це сподобалось.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    ПС. після патини також необхідно добре вимити вітраж, так само, як перед патинуванням..
     
  6. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Re: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Работа душевная и описание тянет на премию beer ЧТо за средство для патины???
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    складників не знаю, але сам шукав в інеті - складна штука. Є декілька рецептів, але я не ризикнув експериментувати..
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    пробував. Все набувається з досвідом.. І так, нова робота:

    Спробував зробити вітраж з кольорового скла.

    Замовлення має 5 елементів: дві півкруглі дверки висотою 1000 і шириною 370 мм (лінійно), одна 1000х240 і дві маленькі пів-дверки (плоскі) шириною 200 мм.
    [​IMG]

    спочатку зробив плоску дверку на 240 мм. На ній відпрацював технологію.
    [​IMG]
    Потім спробував складніше - дві малі напів-дверки. Складність була в тому, що елементи набору були дуже малі. Тому точність їх виконання мала велике значення.
    Звичайно, і на прості прямокутні скельця також необхідно було старатися дотримуватися принаймі однакового розміру. Нарізав без пристосіблень типу "швабри", а вручну відміряючи кожен різ.
    [​IMG]

    Осьнабір скелець на одну квітку (всього квіток 8 шт).

    [​IMG]

    Все це повинно "попадати у свій розмір", тобто при обклейці фольгою все повинно щільно прилягати без зайвих шпар і зайвого збільшення лінійних розмірів. Зрозуміло, якщо щось буде завелике - "пузлі" не складуться.. :)
    Але в мене дость пристойно на перший раз все склалося:

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    Блаж, Влад_@, Andrii_M та 3 іншим подобається це.
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Скляний вітраж своїми руками

    І апогей роботи - виконання напів-круглих дверцят. Методика проста: спочатку нарізаємо скла на плоский вітраж, паяємо вертикальні елементи і вже потім їх на пів-круглому каркасі спаюємо у пів-круглу форму.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Повірте, що є дуже багато моментів у технології такого вітражу, якими ніхто не ділиться. Тому завжди перша робота виходить гірше від наступної..
    Але мені здається, що я вже освоїв 70% таємниць цієї роботи. Є ще місце для росту. Що саме цікаво - можу цей вітраж робити по 20 годин на добу - і не втомлююсь.. :)
     

    Вкладення:

    don ivan, Julla, Энки та 7 іншим подобається це.
  10. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Re: Відповідь: Скляний вітраж своїми руками

    Вийшло дуже-дуже гарно! Вітаю з успіхом!
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою