Своїми руками Скляний вітраж своїми руками

Тема у розділі 'Дизайн интерьеров', створена користувачем Voyutichi, 12 чер 2011.

  1. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Re: Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Voyutichi, МОЛОДЦАbravo bravo bravo beer beer...ОГромное спаСИБО!!!! ЗА подробное описание с фотками..
    А если попробовать сточить неровности ? НАпример алмазным бруском для заточки с водичкой.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    все спокійно, будемо точити! Тільки я зараз на роботі - таку тему треба з натхненням писати, без відриву на телефон..:)
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    підрахував кількість і ширину стовпців, в мене вийшло 6 стовпців про 50 мм і один на 37 мм. Як потім виявилося - це був хибний підрахунок, необхідно було 7 стовпців по 50 мм, але не все передбачиш, щоб не помилитися. Тому я вирішив зробити 6 стовпців по 50 мм, а 7 стовпець на 37 мм розрізати навпіл вздовж. Для цього і скористався склорізом, який був куплений за ~350 грн.

    склоріз:

    [​IMG]

    Цю нарізку ви можете бачити на фото вище, або тут, у цьому дописі:

    [​IMG]

    при такому підході я отримую вирішення питання кріплення скла в рамці - фацет не буде захований у чверть рамки (приклавши скельце у чверть - воно виглядало ніяко). Товариш сказав, що з таким ніхто не заморочується - вставляють фацет у чверть - і все.. Мені це не підходило, тому я вийшов з ситуації таким способом - скельце перерізав пополам. Мені ще радили замовити скельця з одностороннім фацетом, на що я не погодився за браком часу..
    Так само я поступив із верхньою і нижньою кромкою - скомбінував набір скелець так, щоб у кожному стовпці було скло з висотою 76 мм, його і порізав на половину, щоб не ховати фацет у чверть рамки.

    Щоб твердо переконатися, що з цієї спроби нічого не вийде - я спаяв між собою скельця точково, тобто як у зварці - прихватками, але охопив всі скельця. Вийшло криво.
    Хоча на тому фото і нема поки що прихваток, зате чітко видно різні розміри скелець, які я ще мав надію компенсувати надлишковим наплавленням припою:

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    Julla, Энки, Мирослав та ще 1-му подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    При спробі все спаяти, тобто накласти припій на шви зразу виліз ще один недолік (скоріше брак майстерності) - паяти квадратом (сходиться 4 сторони) - дуже важко. Якщо один вузол ще можна рівно підігнати, то решта вузлів навколо через різницю в розмірах скелець взагалі розповзаються.. Тому ще трохи попаявши (для проби і навчання) я розібрав перший варіант шибки і вирішив оминути ось такий набір, де сходяться чотири сторони, а перейти до трьох сторін, в "перемішку, із зсувом.
    Рішення було вірне, трохи кривуватість від різниці в розмірах скелець нівелювалася, але недостатньо, що мені сподобатись.. :)
    Потрібно було підганяти розміри шибок..
    Спочатку думав пиляти своїм заточним алмазним кругом - виходило довго і нудно, тоді попробував пиляти на звичайному абразиві (шкірка), який залишиввся після циклювання паркету. Справи пішли жвавіше. Змочив абразив - ще краще.
    Тоді шкірку прикрутив до фанерного круга (я так пиляю шкіркою на точилі) - вийшло набагато швидше, ніж вручну. Почав змочувати наждак - скло взагалі почало спилюватися, як дерево.. :) Так виходить, що скло пиляється майже так, як залізо, тільки необхідно охолоджувати поверхню обробки, позаяк скло набагато гірше проводить тепло від металу і в зоні обробки воно сильно нагрівається, оплавлюється і забиває поверхню наждака. При змочуванні (охолодженні) все виходить дуже добре..

    Ось як я пиляв:

    [​IMG]

    Звичайно, змочений круг давав такий "фонтан", що прийшлось його огородити, щоб не заляпати все навколо скляною стружкою.. :

    [​IMG]

    Мушу сказати, що мого універсального (:)) точила цілком було достатньо для такої обробки, хоча вже на той час появилася машинка-гріндер для скла, але ціна на неї трохи зависока.. Тому прошу не сильно розчаровуватись від мого точила..
     

    Вкладення:

    don ivan, Julla, Энки та 3 іншим подобається це.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    і так, ось що в мене вийшло:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    На рівній поверхні (куски пластикової вагонки) я розклав всі скельця, трохи попереставляв їх між собою, щоб розміри не так дуже різнилися і почав підпилювати зайве скло. Скельця підпилював рівномірно з двох сторін, що не було перекосу і грань пересічення фацетів сходилась найближче до кута скельця.

    [​IMG]

    підігнавши всі скельця, я їх пронумерував (зелені етикетки), щоб бува не переплутати.
    Від себе: підганяти розміри потрібно до того стану, щоб не було намітно на око різниці. Це можна оцінити по 2 і 3 фото цього допису. Ну і звичайно, ніяких шпар між скельцями - все має бути максимально щільно.
     

    Вкладення:

    Julla, boys007 та Мирослав подобається це.
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Перед шліфовкою скла, я звичайно обдер всю наклеєну попередньо у Львові фольгу.

    Фольга, обдерта зі скелець:

    [​IMG]

    все це було зірване, хоч як мені не було сумно і шкода роботи, що (попередньо думав) була добре зроблена..
    Не було у кого спитати.. :(
     

    Вкладення:

    1 людині також подобається це.
  7. Muton

    Muton Новачок

    Повідомлення:
    3.573
    Симпатії:
    1.160
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Voyutichi,
    Смотрю и..понимаю. Труд колоссальный! :Hi:
     
  8. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    Re: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Voyutichi, Мегакруто!:)
     
  9. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    2.407
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    абсолютно вірно

    ...коли вже буде пайка, не можу діждатися...:)
     
  10. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Re: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Как то был в мастерской по камню, так там ребята обрабатывали алмазным кругом, который нижним краем проходил через воду, только кожух нужно. Я вижу рамочку вместо кожуха, но я так понимаю не все сразу если дело пойдет все будет.:vo:
    Главное результат есть bravo
     

Поділитися цією сторінкою