Своїми руками Скляний вітраж своїми руками

Тема у розділі 'Дизайн интерьеров', створена користувачем Voyutichi, 12 чер 2011.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    закупившись на одній київській фірмі (і надалі все там купував, якщо хочете - її прорекламую, а то хлопці з цієї фірми щось охляли - вже четвертий місяць везуть мені дастировочну (тонка шліфовка скла) головку з загряниці. Я собі намірився станочок простенький зробити для торцювання скелець для традиційного вітражу, шкода 1000 гривень викидати за купку пластмаси з моторчиком, коли основна частина у станку - ця головка), там і склоріз купив, фольгу, флюс і скельця..
    Міг би і решту обладнання купити, але ж то свої гроші тре за це віддавати.. :)
    Вся перша закупка (я робив їх декілька) прокрутилася за 3 дні, що дало мені змогу тут же приступити до роботи..

    [​IMG]

    Отримавши товар у Львові, я тут же приступив до освоєння операції наклеювання фольги на торець скла. Самі розумієте, яке то хвилювання та нетерпіння на початку справи (одним словом ентузіазм :)), тому почитавши інтернет, я взяв на озброєння простий метод "на пальці" наклеювання фольги.. Перед тим я порівняв на всяк випадок розміри скелець між собою, вони відхилялись в межах 0,5 мм, на що я байдуже махнув рукою (ех..) і вирішив не чекати суботи, а обклеїти всі скельця тут, у Львові.
    Виходило приблизно так:

    [​IMG]

    мушу сказати, що з наскоку в мене таки добре виходила наклейка фольги (в подальшому я зрозумів до кінця важливість цієї операції), але як потім виявилось, клеї я фольгу марно, всю прийшлось відривати і викинути.. :(
    Я в той час навіть приспособу придумав (по мотивах такої ж на згаданому вище сайті), досить добре допомагала, але брак досвіду зробив свою підступну справу, все мусів переклеювати.
     

    Вкладення:

    Тарасюк, Julla, агент007 та 4 іншим подобається це.
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    і так я з думкою, що вже зробив мінімум чверть роботи, спішу додому в п'ятницю..
    В суботу я приступив до роботи над каркасом. Власне, це вже відноситься до обладнання і інструменту (якого ще в мене нема, склоріз я купив у другій покупці), тому можна почати говорити про них.
    Каркас повинен точно (я допустив собі +-5 мм) повторювати поверхню шибки, щоб потім не було незручностей з монтажем. Відверто кажучи, я не сподівався зразу робити опуклий вітраж, а хотів спочатку зробити плоский для дверцят своєї кухні (тому і купив скелець тільки для них), але тривожний дзвінок товариша, що терміни ще скорочуються (замовник бажає вже не до Паски, а на вербну неділю вселитися) вимусив мене приступати до опуклого вітражу.
    Каркас зробив з ДВП на чотирьох ребрах жорсткості, як в свою чергу вирізав з ДСП 18мм (пізніше виявилося, що бажаніше було б 5 - 6 таких ребер), вистругав пару планок для каркасу і все це скрутив докупи..

    Вигляд ребер:

    [​IMG]

    на фото тільки три ребра, але загалом їх є чотири. Процесу зборки каркасу на не знімав на фото, все просто і буде зрозуміло з загально виду цього ж каркасу. Та і методів його конструювання є багато, головне - отримати поверхню відповідного профілю. Для чого я ретельно відбив цей профіль від рамки, у яку вставлятиметься вітражна шибка. В подальшому планую замінити цей каркас з ДВП на каркас з окремо виструганих під потрібний розмір планочок, але це потім.. зараз каркас зроблено і пора виставляти оббклеєні фольгою скельця для пайки.. (свята наївність.. :) )

    Перша спроба виставити скельця показала, що хоча й фірма гарантує однаковіть розмірів у певни х межах, але ці межі аж ніяк не дають зробити хоть щось біль-менш не похабно..

    Ось це варіант першого порядку розміщення скелець на каркасі:

    [​IMG]

    Це ті скельця, які я обклеїв ще у Львові.
    Різниця в розмірах окремих скелець сумувалася і в загальному виходило все зі шпарами і виступами.
    Що тут говорити, фото показує:

    [​IMG]

    Тому прокомбінувавши різні варіанти оптимальної компенсації неспіврозмірності скелець (просте переставляння між собою) я таки не добився задовільного результату, щоб не було зайвих шпарин і нерівностей.


    ПС. Знайшов фото скелету каркасу:

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    Julla, агент007, Мирослав та 2 іншим подобається це.
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    але хоч щось, та повинно бути позитивне - я спробував паяти! І не просто паяти, а спробував зробити гарний наплив (я потім зрозумів - то ціле мистецтво і найважче паяти (чи наплавляти) цей наплив на тонкому склі, тобто на моєму фацеті) - і в мене вийшло: три поперечні шви довжиною 5 см. Це мене трохи окрилило і додало наснаги працювати дальше, на другий день..
    Добраніч..:)
     
  4. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Voyutichi, щось не врубаюсь а в чому суть? :-[
    В моєму розумінні вітраж - це малюнок з шматочків кольорового скла, у вас щось не те, думаю фішка в гранях скелець, а чому б не використати Н-профіль щоб без фольги і не паятись або взагалі склеїти скельця без металу і фольги :-[
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Н-профіль без фольги - виходить товстіший, що втрачається на красі. Хоча китайці успішно роблять і продають такі вставки у вхідних дверях.
    Склеїти скельця - можна, але в мене нема ні матеріалу, ні устаткування для цього. Наскільки воно буде довговічне - я також не знаю.
    Вітраж - це не обовязково кольорові скельця..:)
     
  6. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    Склеїти можна силіконом для акваріумів за вашим методом на каркасі :vo:
    Якось бачив кольоровий і з домішками як то металевою пудрою як жіночий лак для нігтів - вигляд бомба
    Він як застигне пружний, клеїть міцно, залишки легко зрізаються. Для гарантії збереження форми по периметру можна надіти П-профіль
     
  7. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    2.412
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    ну склейте і покажете нам...:)
     
  8. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    У мене таких скелець немає, можу показати акваріум на 150л :)
     
  9. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    2.412
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    прошу...
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Мій перший вітраж з фацетованого скла

    дивився в епіцентрі на акваріуми, клеєні ніби силіконовим герметиком.. Опрацювати цей метод клеєння я ще не встиг, але міркую, що вже би хтось давно попробував і всі вітражі були на силіконі.. :)
     

Поділитися цією сторінкою