Експрес-коптілка

Тема у розділі 'Своими руками - общие вопросы', створена користувачем orex_, 13 чер 2011.

  1. orex_

    orex_ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.987
    Симпатії:
    725
    Адреса:
    Рахів
    captain Grey, - напишіть пожалуста рецепт маринування продуктів.
     
  2. ur5imw

    ur5imw Прораб

    Повідомлення:
    1.160
    Симпатії:
    201
    после того как прогорела моя бочка , я думал купить не оцинкованное ведро и коптить в нем.... на летний сезон должно хватить:)
     
  3. el_Spark

    el_Spark Прораб

    Повідомлення:
    743
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Житомир
    Відповідь: Експрес-коптілка

    На колір та смак....
    Я мариную, в цибулевому соку(каші), залежно від часу і кількості цибулі. Суміш перців за смаком (під настрій). Більше нічого. Все інше зробить дим. До речі, спробуйте дрова (галуззя) із винограду. Але тут також на любителя, в тому сенсі, що когось взагалі попре, а хтось навіть і не зрозуміє. Але спробувати варто.
    ПС. Ніколи не маринуйте в майонезі (і нічого), краще візьміть гірчицю.
     
    1 людині також подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Експрес-коптілка

    ну.. якщо підійти до герметизації зі сторони підвищення тиску диму в коптилці, то чим вищий буде тиск - тим буде вища температура (по аналогії з водою у котлі) - тим швидше (може краще) буде приготування страви. :)
    Якщо піти дальше шляхом покращення герметизації - тоді напрошується варіант герметичної скрині і запобіжно-скидним клапаном (наприклад на 0,5 атм)..
    Цікаво, як це змінить режим і якість приготування..
     
    1 людині також подобається це.
  5. el_Spark

    el_Spark Прораб

    Повідомлення:
    743
    Симпатії:
    376
    Адреса:
    Житомир
    Відповідь: Re: Експрес-коптілка

    Нууу... щоб створити надлишок 0,5 атм, потрібен стовп води висотою 5м:). Так що ті 4-5см не думаю, що дадуть великий приріст тиску\температури. Наскільки розумію, затвор потрібен для зберігання тепла всередині бака(щоб запобігти виходу тепла через щілини кришки).
    Це вже якийсь автоклав виходить. Кого цікавить саморобний, фото і схемку можу надати(правда трохи згодом, він також не дома:)) Тушонка в ньому виходила - бомба!!!

    Добавлено через 2 минуты 3 секунды
    А якщо спробувати утеплити ватою бак? Які будуть думки?
     
    1 людині також подобається це.
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Експрес-коптілка

    для тушонок в мене батько зробив, п'ятнадцять 0,5 л банок ходить..
    А тут для копчення.. Мо' з пропанового балону зробити?
     
    1 людині також подобається це.
  7. captain Grey

    captain Grey Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.733
    Симпатії:
    3.821
    Адреса:
    Суми, Україна
    Рыба горячего копчения. Обычно беру карпа. Иногда филе красной рыбы. Пробовал хек - не понравилось. Рыбу помыть, просушить полотенцем, сделать надрезы до хребта через 5 см, посыпать специями(в любом супермаркете "Для рыбы"), выдавить лимон(на карпа, таких размеров как на фото - пол среднего лимона) положить в закрытую(накрытую) емкость(кастрюля, миска) на пол-часа, час. К этому времени костер горит, стружка любого лиственного дерева(идеально - вишня/черешня, но в крайнем случае можно любое лиственное) уже настругана. По готовности рыбы - до часа, ставим на костер. После появления из отверстий дыма, засекаем 25-30 минут. Снимаем с огня, даем немного остыть -10 -15 минут.
    Ву а ля!

    Карп с лимонами и салом.
    [​IMG]

    Горбуша.
    [​IMG]

    Переду потреблением желательно полить соком лимона.
    Водку брать в холодильнике.beer
     
    4 користувачам це сподобалось.
  8. I.Cherry

    I.Cherry Інженер

    Повідомлення:
    803
    Симпатії:
    799
    Адреса:
    Ужгород
    2 користувачам це сподобалось.
  9. ur5imw

    ur5imw Прораб

    Повідомлення:
    1.160
    Симпатії:
    201
    Re: Відповідь: Re: Експрес-коптілка

    :) может ,но реально для копчения к примеру рыбы хватает 20-30 минут причем если рыбу подвешивать за голову не увязаной то к концу процесса копчения рыба вся рассыпется.... необходимо ее ложить только на сетку противень... даже при Т порядка 40 гр белок у сельди сворачивается и рыба получается "вареной"....После экспериментов со своей коптилкой я теперь достаточно тщательно выбираю копченую рыбу на рынке .... как правило в 90 % она крашеная...
     
    1 людині також подобається це.
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Експрес-коптілка

    непогана інформація для початку бізнесу.. :)
     

Поділитися цією сторінкою