Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем Djon, 2 чер 2011.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляц

    я не заперечував, що таке не можливо, позаяк у мене колись стояла гравітаційна система і зворотка йшла під підлогою, нижче точки нагріву і була тепла, тобто я чітко відчував тепло ступнею через дошку підлоги. Та і завжди колись таки зворотка прогріється і буде відчутно віддавати тепло. Але щоб таке відбулося, вам необхідно відбирати тепло у верхніх радіаторів у кількостях, достатніх для створення циркуляційного напору для прокачування не тільки по магістралі до теплої підлоги, а ще і через саму теплу підлогу. А через неї прокачати - це не просто пересилити гідравлічний опір, а ще (як вказав автор приведеної вами книги) компенсувати спад напору, який виникне при охолодженні теплої підлоги.
    Грубо це виглядає: на випромінювання 100 Вт підлогою нам необхідно втратити наверху (в радіаторах) також 100 Вт. Плюс до всього нам необхідно забезпечити номінальну температуру теплоносія, який подаватиметься у підлогу. Завищена температура викличе дискомфорт, занижену створювати - дорого, адже до такої низької температури нам необхідно охолодити теплоносій у радіаторах, які будуть крайніми, теплоносій з них попадає просто у підлогу. Тому цей радіатор (радіатори) повинні працювати в низькотемпературних режимах, а отже повинні мати збільшені розміри в порівнянні з радіаторами, які працюють з високими (75/55) температурами.
    Вже одне збільшення вартості радіаторів може окупити циркуляційний насос.
    Все це дійсно можна узгодити між собою і створити теплу підлогу без електричної примусової циркуляції, якби не накладав на це все обмеження ТП котел. Температура теплоносія на вході у нього не повинна бути нижчою від 60С, а значить напряму пускати в котел теплоносій з теплої підлоги ми не зможемо, потрібно щось комбінувати. Тобто частина радіаторів у системі повинна видавати на зворотці теплоносій з такою температурою, щоб коли його змішати з теплоносієм з зворотки теплої підлоги, ми отримали температуру 60С. Припустимо що підлога має 20 м2 і випромінює потужність 2 кВт (потрібно ж від чогось відштовхнутись в розрахунках).
    Щоб вона більш-менш була комфортна, приймемо перепад температури 5 градусів.
    Температура входу теплоносія приймемо за 40С. На виході з теплої підлоги ми отримаємо 344 літри з температурою 35С.
    Щоб ці літри отримати з теплої підлоги, їх повинна нам підготувати і прокачати наша система, без сторонньої допомоги, за рахунок тільки гравітації і горіння палива у твердопаливному котлі.
    Це означає, ми повинні втратити у будинку на цих 344 літри 16 кВт тепла (щоб тільки приготувати необхідну кількість теплоносія для теплої підлоги).
    Потім на цю охолоджену воду необхідно розмішати з якоюсь гарачішою від 60С для безпроблемної подачі у котел. Нехай приймемо температуру гарячішої води 70С (пам'ятаймо, що котел гріє теплоносій до 80С). Просто закільцювати вихід котла на вхід у нас не вийде (так як у випадку з насосом), тому потрібно гілку системи, яка охолоджуватиме теплоносій до 70С. (як змішати ці два потоки - також потрібно поміркувати)
    Щоб підняти температуру 344 літрів теплоносія з 35С до 60С, нам необхідно 860 літрів теплоносія з температурою 70С, а це ще додаткових 10кВт енергії, яку необхідно втратити в будинку.
    У проміжному підсумку ми маємо: щоб отримати 20 м2 теплої підлоги на гравітаційній циркуляції, нам необхідно втрачати (обов'язково!) 26 кВт у будинку.
    Який це має бути будиночок для таких теплозатрат? І чи варта економити на насосі задля теплої підлоги.
    Зауважте, ми ще не торкалися гідравліки, у нашому розрахунку гідравлічний опір рівний нулю.

    Добавлено через 4 минуты 30 секунд
    ПС. розрахунки приведені спрощено для наочності, в реальності буде складніше.
     
  2. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Здесь люди уже обсуждают эту тему. Есть интересные предложения.
     
  3. Muton

    Muton Новачок

    Повідомлення:
    3.573
    Симпатії:
    1.160
    Адреса:
    Киев
    Djon,
    Только обсуждение у них 1 апреля заглохло...
     
  4. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Простите - обсуждали.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    можете виділити (цитувати) що вас зацікавило?
     
  6. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    К сожелению мне уже заблокировали доступ к этому сайту, возможно и к Вам заблокируют. А может это просто глюк сегодня.bravo
     
  7. Muton

    Muton Новачок

    Повідомлення:
    3.573
    Симпатії:
    1.160
    Адреса:
    Киев
    Djon,
    У Вас в статусе висит "Стажер"... слово "Заблокирован" я не наблюдаю... hello
     
  8. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Я работаю на рабочем компьютере и у меня ограниченный доступ на некоторые сайты. На форумы, почему-то, тоже не пускают. После какого-то сбоя я начал выходить на форумы. Сейчас наши програмисты начали налаживать систему и по-видимому увидели где я шарюсь. Возможно, если идет проверка, то и адрес Вашего форума заметят (это я так думаю). Так-что Ваш форум здесь не причем. beer
     
  9. Muton

    Muton Новачок

    Повідомлення:
    3.573
    Симпатії:
    1.160
    Адреса:
    Киев
    Djon,
    Вариант 1. Попросите своих админов, чтобы не блокировали адрес форума. Мотивируйте рабочей необходимостью.

    Вариант 2 Дайте админу бутылку пива и сушеных кальмаров пакетик. Взяток в нашей стране никто не отменял.
     
  10. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    С понедельника в отпуск, пиво я и сам люблю.
     

Поділитися цією сторінкою