Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем Djon, 2 чер 2011.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    спірне питання. Це спрощене твердження дійсне тільки для примусової циркуляції з достатньою швидкістю теплоносія.
    При гравітаційній системі бувають випадки, коли це твердження не справджується.
    Якщо конкретно - можуть виникати локальні кола циркуляції, коли теплоносій не іде до котла, а циркулює на якійсь замкненій ділянці системи.
    одним з прикладів такої циркуляції (спрощено) є циркуляція у секційному (може бути чавунний) радіаторі, коли подача знизу, а зворотка - зверху. При гравітаційній циркуляції, якщо нема достатнього напору циркуляції, ми матимемо перше ребро і верх радіатора теплим, а половину (по діагоналі) радіатора холодним, тобто його температура може бути менша, чим вихід теплоносія з радіатора.
    Можуть так працювати і деякі групи радіаторів. Все це виникає при неправильному проектуванні, особливо, коли щось доробляють до працюючої системи. Тому ці випадки вилучаємо з розгляду і розберемося, що саме рухає теплоносій у вашій системі (за одно може визначимо, що потрібно, щоб гріла тепла підлога).
     
  2. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Re: Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    Такого не может быть, так как нет источника тепла.
    или, когда Вашу систему делают Равшан и Джамшут (шутка).
    Повторюсь - разница температур теплоносителя ( разница удельных весов ) и высота с которой эта разница действует.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Є два котли: газовий і твердопаливний, я

    правильно, різниця питомої ваги нагрітої і холоднішої води.
    Тобто необхідно відібрати тепло від води яка знаходиться десь вище в системі від місця системи, де ця ж вода нагрівається. І якщо опір ділянки, яка сполучає ці два місця менший від цього напору - тоді виникне циркуляція.
    Наголошую: потрібно, щоб ви охолодили воду у місці системи, яке вище від точки нагрівання (у котлі). Тобто рушійна сила створюється в охолоджуваному радіаторі, від нього потрібно вести відлік перепаду висот, а не від найвищої точки в системі.
    що вам дає верхня точка обратки? яка температура теплоносія буде в ній? Що проштовхе через цю найвищу точку теплоносій до котла?
     
  4. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Я вижу наша дискуссия заходит в тупик. Я нарисовал, здесь, как мог некоторые схемы. Раскажите мне будут ли такие схемы работать и каким образом рассчитать вторую схему, если регистры и источник тепла находится на одном уровне? bravo beer
     

    Вкладення:

  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    Ця ця схема добре працюватиме, до неї можна підключати теплу підлогу. Рухатись теплоносій у теплій підлозі буде за рахунок охолодження у верхніх батареях. Якщо верхні батареї не віддаватимуть тепла - тоді тепла підлога буде холодною
    [​IMG]

    У другій схемі важливо, де саме (на якому рівні ) гріється теплоносій у котлі.
    Переважно, при збільшеному опорі магістралі встановлюється такий розподіл температур, показаний кольором.
    Розраховувати мені трохи нема коли..

    [​IMG]
     

    Вкладення:

  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    малюйте в Paint
     
  7. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Re: Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    Я с Вами согласен. Для расчета нету времени, но это моя действующая схема.
    Вы меня все-таки вынудили открыть книгу. Попалась под руки "Квартирное отопление" Ливчака. Нашел свободное время (ночью) и начал читать. Там в начале книги рассматривается похожие схемы. На 98 стр. есть расчет отопления с гравитационной СО. На стр. 101 есть такие слова: "При всяком охлаждении воды в трубопроводе ниже центра нагрева циркуляционное давление в системе уменьшается тем больше, чем точка охлаждения ниже центра нагрева". Это говорит о том, что циркуляция будет даже при охлаждении батарей, которые находятся ниже котла - маленькая, но будет.
    Я ночью пытался расчитать, не судите строго - усталость давала о себе знать. Расчеты показали, что, то что я предполагал в начале разговора - возможно.
     

    Вкладення:

    1 людині також подобається це.
  8. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Re: Відповідь: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    Рисую в чем могу.
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    буде, але в недостатній кількості.
    для довідки, при транспортуванні 10 кВт тепла (дельта Т=10 градусів, так, як вказано у мене в підписі) через Ф26 МП спад тиску на 1 м погонному труби буде 380 Па. Тепер врахуйте, якщо ви робитимете трубопровід не з Пластикової труби, а з металу, то в металічних трубах шершавість внутрішньої поверхні на порядок більша, тобто спад тиску на 1 м/п буде тільки збільшуватись. Скільки теплоносія ми зможемо перекачати таким напором у 1600 Па? Я не піддаю критиці автора книжки, він все вірно написав, а саме

    тобто, якщо у вас зворотка буде нижче точки нагріву - тоді її треба добре ізолювати, щоб вона не віддавала тепла, інакше це погіршить рушійний напір.
    Детальніше розгляну книжку трохи пізніше, дякую!

    Добавлено через 1 минуту 31 секунду
    якщо можете в ворді, то в паінті вам буде запросто (ще легше)
     
  10. Djon

    Djon Майстер

    Повідомлення:
    129
    Симпатії:
    82
    Адреса:
    Днепропетровская обл.
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Тепла підлога при гравітаційній циркуляції

    Начиная этот разговор (если помните), я делал только предположение что такое возможно. Я убедил Вас в этом или нет?
    Теперь кто желает занятся вплотную такой системой необходимо все тщательно расчитать. А по поводу увеличения циркуляционного давления на той же 101 стр. есть рекомендации.
    Конечно если бы у меня небыло другого выхода, как делать такую систему я бы подстраховался и поставил насос, но обезательно сделал бы эксперимент (без насоса). :-[
     

Поділитися цією сторінкою