Як правильно будувати трубу димаря?

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем doctornet, 1 чер 2011.

  1. Ling

    Ling Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    Днепропетровск
    Voyutichi, Дякую!
    Зв’язок між осипанням димаря груби та димарем газового котла виключаю з наступних причин: 1. Відстань між ними приблизно 5м. 2. Використовується Барський котел, недоліки, звісно він має, але ККД до них не належить. Димохід від котла до стелі зроблено зі звичайної покрівельної оцинковки, далі азбестова труба (утеплена). Так от, навіть у люті морози температура оцинкованого димоходу така, що можна втримати руку. Температура вихідних газів – ще менша.
    Вважаю що через низьку якість червоної цегли (її дуже важко купити якісну), та, як не дивно, через не часте використання димаря. Принаймні інтенсивне руйнування почалося після зниження частоти його використання. Маю думку, що при регулярному використанні він був сухим, температура газів постійно його підсушувала, а коли частота використання зменшилась – волога переважила, що й привело до інтенсивного руйнування. Відсутність даху над димарем цьому сприяло.
    До речі, питання: якщо зробити двоскатний дашок за Вашою схемою, чи впливає напрямок переважного вітру, чи не буде задимати? Маю план зварити 4 вертикальні арматурини, та зв’язати їх у горі, залишивши відстань в пів цеглини від цегли до країв дашку.
    Voyutichi, а що власне скажете про термостійкі суміші? Вони дійсно міцніші за глиняні? Зокрема у випадку коли потрібно зробити якісну штукатурку? Чи краще використовувати цемент, сіль, глину та пісок, та сире яйце (для перевірки)? Потрібно оштукатурити стіну печі, що значно нагрівається.
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    при вітрі під дашком створюється розрідження, що сприяє тязі. При відсутності вітру - дашок трохи перешкоджає тязі.

    краще спитати в Дмитра Дар чи Володимира Вогнистого. Ще Владлен монтує печі. Може вони краще розкажуть про такі суміші, я з сумішами не працював..
     
    Ling подобається це.
  3. Гвоздь2

    Гвоздь2 Стажер

    Повідомлення:
    20
    Симпатії:
    8
    Данные ведите.
     

    Вкладення:

    Энки та Voyutichi подобається це.
  4. Ling

    Ling Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    Днепропетровск
    Voyutichi, Дякую!
    Нажаль вказаних користувачів форуму мені знайти не вдалось, тому буду вдячний тим, хто поділиться знаннями та практикою використання подібних сумішей.
    До речі, я тут знайшов цікаву переписку (починаючи з 48-ї відповіді), стосовно приготування розчинів. Посилання веде на інший ресурс, але можливо комусь знадобиться.
     
    Voyutichi подобається це.
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    якщо про вогнетривкі говорити, то їхня назва вказує, що краще них ніхто не справиться з високою температурою. Як вони працюватимуть в інших умовах і чи доцільно з них щось ліпити в якості штукатурки - я би задумався. Наприклад 50 кг вогнетривкого цементу Горкель (до 400С) нам пропонували два роки тому за 70 євро.. Таким штукатурити (чи ліпити) доцільно тільки там, де звичайні клеї для теплої підлоги не витримають..
     
  6. Ling

    Ling Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    Днепропетровск
    мабуть пізня година дається в знаки – не зразу второпав, що це ж для круглих димоходів з азбестовою трубою…. Як вирахувати h– так і не зрозумів. (мабуть час йти на відпочинок:) )
    --- добавлено: 28 окт 2013 в 01:24 ---
    Дякую! до речі, я про них і забув! треба почитати, якщо градусів 70...100 вони витримують - це вихід! Думаю, більше, зовнішня стіна, не нагріватиметься.
    так тому і запитую, бо маю сумніви. маю бажання зробити добре й на довго. А от витратити купу грошей, а потім перероблювати - не маю жодного бажання
     
  7. Гвоздь2

    Гвоздь2 Стажер

    Повідомлення:
    20
    Симпатії:
    8
    скажите

    Расход G=.......
    Температура tC......
    Отметка над уровням моря нестоль важна но на ваше усмотрение.
    Ограничить скорасть на сколько...... м/с
    Определить размер (указать диаметар)....... или авто/подбор.
    Соотношение грибка к диаметру.....
    Получите результат... КСМ....., Васота от трубы до казырька грибка...... потеря давления..... в Па.
     
    Энки подобається це.
  8. Ling

    Ling Підмайстер

    Повідомлення:
    57
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    Днепропетровск
    Гвоздь2, дякую звісно, судячи зі скриншоту, схоже програмка цікава, але я не зрозумів як нею можна скористатися? Є такий сервіс online? Бо я не знайшов. Чи потрібно мати інсталяшку?
     
  9. Гвоздь2

    Гвоздь2 Стажер

    Повідомлення:
    20
    Симпатії:
    8
    Программа это облехченный вод данных, а понимание расчета вытяжной шахды это другое.
    Расход G это сколько воздуха будет выходить в м3/час. через трубу (канала).
    Температура высасымаего воздуха, так как от температура влияет на скорость пеплый воздух подымается быстрее чем холодный, какая температура.... канал от камина печи или просто вентеляционная шахта.
    Размер канала 100мм, 150мм, 200мм 300мми неважно круглый квадратный прямоугольный. Важно знать канал в 50мм пропустит обьем воздуха за какойта периуд времени а канал 200мм зделает это быстрее, теперь понятно.
    КМС это Коэффициент Местных Сопротивлений это нужно для дальнейших расчетов.
    Высота h это и будет ваша высота между тррубой (канала) до грибка и взависимости от этой высаты будет ограничение выбраса воздуха если выбрас унас 100м3/ч без грибка, то с грибком уменьшим на 3м/с поднимим грибок увеличим опустим уменьшим.
     
    Ling та Энки подобається це.
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Часть 1. стр. 139
     

    Вкладення:

    Гвоздь2 подобається це.

Поділитися цією сторінкою