Стрічковий верстат. Мінус двісті доларів, або...

Тема у розділі 'Инструмент и оборудование для деревообработки', створена користувачем pas, 29 тра 2011.

  1. mirock

    mirock мастер

    Повідомлення:
    4.671
    Симпатії:
    1.242
    Адреса:
    Dnepr
    Re: Відповідь: Re: мінус двісті доларів, або...

    умовно кажучі
     
  2. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    2.407
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: мінус двісті доларів, або...

    чому умовно, абсолютно явно
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    я навіть попробую вгадати - це сторона, яка не контактує з колесами.. Так?
     
  4. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    2.407
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    однозначно стверджувати, теж не можна, тому що контактна поверхня має форму дуги. В мене були підозри, що до якості полотен, тільки аргументувати я їх не міг. Вчора я нарив трохи інформації, яка може трохи розвіяти туман навколо цього питання.
    І так:
    Основні типи стрічкового полотна.​
    Найбільше розповсюдження отримали полотна з вуглецевої марки сталі. Ці полотна розрізняють по типу їх термообробки:
    - Constant harchess - полотно з рівною твердістю по всій ширині полотна. Вміст вуглецю в такому полотні невисокий, і це не дозволяє закалити його до твердості більш ніж 45-48 одиниць по шкалі HRc. Таке полотно добре працює на шківах невеликих діаметрів. Однак його приходиться доволі часто переточувати.
    - Flex back - Hard Edge - полотно з гнучким тілом/твердим зубом. Це полотно називають і так і так. При його виготовленні застосовують стрічку з підвищеним вмістом вуглецю, що дозволяє закалити його зуб до 63-65 HRc. Закляється зазвичай тільки верхня половина зуба, що залишає тіло полотна практично не закаленим і достатньо гнучким. Твердість тіла полотна - 30-33 HRc. Переваги цього типу полотен в тому, що вона краще держить заточку, залишаючись достатньо гнучкою. Іноді виробники підкалюють вузьку полосу на самій спинці полотна, це дозволяє домогтися прямолінійності полотна. Не плутати такі полотна з полотнами типу Hard Back.
    - Hard Back - полотно, заклене по всій ширині. Це найбільш технологічно продвинутий і складний в виготовленні тип стрічкового полотна. Йог зуб має твердість HRc 63-68, а тіло HRc 48-53, при цьому тіло полотна закалюється в розтянутому стані. Висока твердість зуба забезпечує хороший спротив затупленню, а підвищена жорсткість тіла полотна дозволяє пиляти на великих подачах. Ці пили пилять прямо на таких подачах, на яких любе інше полотно вже давно б пустило "амурську хвилю".
    - Існують також полотна з різного роду напайками і наплавками, а також так звані біметалічні пили. Всі ці типи стрічкових полотен поєднують чудову гнучкість і виключну стійкість зуба, однак їх висока ціна переводить їх в розряд екзотичних продуктів.

    Як правильно вибрати полотно для стрічкової пилки.​
    Перед тим, як перейти до розгляду цієї проблеми, приймемо за аксиому той факт, що вічних полотен не буває, всі вони рано чи пізно рвуться від усталості і перенапруг. А це значить, що поставити нове полотно на пилку і просто включити її, то воно порветься, навіть якщо ним не пиляти зовсім. Час життя полотна в даному випадку визначається його жерсткістю. Жорстке полотно порветься скоріше. Фле, з другої сторони, чім полотно жорсткіше і твердіше, тим довше воно залишається гострим. М'яке полотно ж довго не порветься від усталості, одак пиляти ним ним погано по причині перманентної затупленості. Золота середина знаходиться десь між ціми крайностями і індивідуальна для кожного конкретного випадку.
    Розглянемо варіанти поведінки всіх трьох видів полотна.
    Constant hardness - полотно з рівною твердістю по всій ширині. Полотно довго не порветься в результаті достатньої гнучкості, але швидко затуплюється, в результаті чого воно може бути рекомендоване для застосування на малопотужних пилках з невеликим діаметром коліс. До несумнівних переваг такого полотна можна віднести те, що його можна багаторазово переточувати без втрат для стійкості зуба, яка нажаль не висока.
    Хорошою заміною длч полотна з рівною твердістю по всій ширині може служити полотно з гнучким тілом/твердим зубом, так званий Flex back. Це полотно володіє хорошою гнучкістю і непогано держить заточку, тому крім використання на малопотужних пилах його можна використовувати на розрізних пилах незалежновід кількості головок. До недоліків цього типу полотен слід віднести той факт, що його можна переточувати до тих пір, поки не сточиться закалена область зуба. Після чого полотно прийдеться просто викинути.
    Полотна типу Hard Back - закалене по всій ширині. Технологічні хитрощі при виготовленні цього полотна, дозволяють їм чудово тримати заточку,і, в результаті своєї високої жорсткості, дозволяють пиляти на великих подачах. Звідси і висока продуктивність. Переточувати таке полотно можна доти, поки дозволяє її ширина. Навіть після того, як буде зточений особливо твердий кончик зуба, полотно буде чудово тримати заточку. До недоліків полотна можна віднести його високу жорсткість, яка унеможливлює використання на пилах з невеликим діаметром коліс.

    Пізніше зроблю аналіз лопнувшого полотна, буде фото.
     
    1 людині також подобається це.
  5. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    На жаль , якість дешевою не буває. І в більшості своїй, ціна виправдовується.
     
  6. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    2.407
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    Знайшов ще цікаву інфу:
    Срок службы пилы ​
    Усталостные трещины являются одним из факторов, ограничивающих срок службы ленточных пил. Время пиления одной пилой составляет не более двух часов.
    В процессе пиление необходимо применять охлаждение полотна пилы для исключения перегрева пилы более чем 50-60 С. При пилении смолистого дерева, для охлаждения и удаления смолы с тела пилы, следует использовать раствор моющих средств.
    Возникновение большинства трещин на ленточных пилах объясняется усталостью металла из-за стресса, вызванного локальными изменениями в геометрической форме или объеме, или из-за производственного брака при сварке, заточке или разводке. Также возможно возникновение трещин из-за плохого качества стали.
    Производители ленточных полотен при правильной эксплуатации пил и исправном оборудовании гарантируют распиловку одной пилой:
    - для углеродистых сталей – 20 м3 древесины;
    - для биметаллических – 40…60 м3 древесины.


    В мене вже очі розбігаються, причин дуже багато, здається, що до причин не докопаюсь.
    Може я її і перегрів, я ж як приклався, доки все не порізав. Добрих пів години джигав. І натягував полотно добряче. Мабуть всетаки моя вина.
     
    1 людині також подобається це.
  7. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    - теж читав що перенатягувати не можна , скоріще всього що це й стало причиною тріщин а не час пиляння - пів години то ок.

    пс - помийте полотно щоб подивитись як там задалеко закалка проведена ... мають бути закаленими виключно зуби а не тіло пили . ( AKit вже звертав увагу - зробили ? )

    пс.пс - і зробіть будьласка якийсь хоть щиток ( хоть би з вассерваги ) щоб та стрічка не була настільки відкритою - дуже небезпечно так як тепер ...
     
    1 людині також подобається це.
  8. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    2.407
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    тож на суху, яж не можу охолоджувати, матеріал сухий. Я б ще пиляв, да почув запашок підігрітої двигуном тирси. Температура движка була десь градусів 75-80.:) А полотно в той момент я щось не здогадався перевірити.

    Тема плавно міняє назву: Що таке стрічкрва пила і як її їдять. Я був впевнений, що багато про то знаю.
     
  9. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    - а в підшипник задній полотно сильно впирається ? Якщо так то тупувате воно трохе( або неякісне ) - в ідеалі повинно взагалі не торкатися ...

    http://www.woodmastermagazine.ru/assets/files/pdf/2008-3/12_18.pdf

    - мотанувся по деревообробних форумах - про те метабо відгуки не дуже , ліпше вже тоді щось зовсім дешеве взяти та переробити ( як у Вас ) ...
     
  10. pas

    pas Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.438
    Симпатії:
    2.407
    Адреса:
    Polissya 50° 35' 16,08" N, 27° 35' 52,64" E
    Відповідь: мінус двісті доларів, або...

    вже не на одному сайті читав, що має бути закалено тільки пів зуба, а в мене весь зуб, і що саме підозріло, всі тріщини починаються з впадини зуба з феноменальною точністю.
    :) щось придумаю, дякую:Hi:
    да ні я налаштовую з зазором 1-2 мм.
    впринципі невеликі гроші виходять, але ж важко наважиться з одного станочка зробить два:-D
     

Поділитися цією сторінкою