Опалення дачі каміном з водяним контуром

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем Виктор4787, 23 тра 2011.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    буде.

    спочатку на зворотці у камін, а же потім все решта. Так працює цей клапан підмішування

    вентилі розрізняються по будові. Є вентилі з одним входом і двома виходами потоків (вентилі на розподіл потоків) і є вентилі з двома входами і одним виходом ( вентилі на змішування потоків). На корпусах вентилів напрямки потоків позначено стрілками.
    З потоками проти стрілок вентилі будуть погано працювати, або і зовсі не будуть працювати (тобто перемикати потоки в залежності вд температури)ю
    Тому чітко взнайте, який вентиль ви придбаєте.
    для цього і питаю, який у вас буде триходовий. В залежності від нього вибирається місце його монтажу.

    Добавлено через 11 минут 18 секунд
    якщо ви придбаєте набір гребінок, що показаний на вашому фото, то там вентильна змішування потоків і керується контролером через електричний привід. Це найдорожчий варіант реалізації підмішування, але він дає змогу керувати температурою подачі в теплу підлогу в залежності від зовнішньої і внутрішньокімнатної температури.
     
    1 людині також подобається це.
  2. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    :Hi:Літо пройшло а робота над опаленням так і не почалась.Може і на краще,є можливість допрацювати проект СО. Нагадаю ТЗ;дачний будиночок, 78 м.кв., 2 поверхи,проживання наїздами на вихідні. СО повинна забезпечити максимально швидкий прогрів приміщень, підтримування в них заданої температури,а лишки тепла повинні скидатися в бойлер. Літній режим. Останню версію проекту СО подаю на мал. 1. Це стандартна колекторно-променева схема відкритого типу. Незвичайним,на мою думку,є спосіб забезпечення пріоритету опалення над ГВП. На авторство не претендую,передер з котла Мора.мал.2 Прошу спеціалістів висловити свою думку- якого типу триходовий потрібно примінити для оптимальної роботи моєї СО ?
     

    Вкладення:

    • схема   ОС 43.jpg
      схема ОС 43.jpg
      Розмір файлу:
      234 КБ
      Переглядів:
      120
    • 4.GIF
      4.GIF
      Розмір файлу:
      16,5 КБ
      Переглядів:
      133
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    Виктор4787, ось трохи змінив схему під арматуру Герц (пріоритетний нагрів бойлера).

    [​IMG]
     

    Вкладення:

    1 людині також подобається це.
  4. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    :Hi: Воютичі, дуже дякую за допомогу! Є ще кілька моментів по роботі моєї СО які я хочу для себе прояснити. Я хочу щоб був пріоритет опалення над ГВП. На це у мене кілька причин. Ви мене поправили,за що я Вам дуже вдячний,але чим таке рішення краще я не зрозумів.Адже тоді батареї почнуть гріти аж після прогріву бойлера,а це разом з прогрівом самого каміну десь біля 3-4 годин.Може так краще для постійного проживання а не наїздами від 3-х годин до 2-х діб? І ще один момент; чи буде триходовий "пріоритету" 1776614 пам"ятати про пріоритетного споживача по входу (В), якщо температура зворотки вхід (А) досягне > 63 град.? І, якщо ні, то як виправити схему? Я хочу, щоб в бойлер скидались тільки лишки тепла, а для примусового прогріву бойлера є вентиль який перекриє подачу на опалення і байпас триходового "пріоритету"
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    :).. " допоміг" називається..

    У вашому варіанті так і є - пріоритет опалення.
    Я подумав що необхідно під стандартний режим: перше гріємо воду, а потім опалюємось.

    Просто поміняти місцями входи у 1776614 між собою у води і опалення.
    Тоді коли опалення прогріється до 62 градуси - надлишок тепла поступить у бойлер.
     
    1 людині також подобається це.
  6. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    Re: Відповідь: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    Voyutichi, дякую. З Вашою допомогою я все ближче до моменту коли про мою схему можна буде сказати;"перевірено,мін немає!" або " готова до впровадження". До речі, про міни- у попередньому моєму пості про роботу триходового пріоритету. Я чому повертаюсь до цього питання - у випадку коли зворотка з бойлера прогрілась >63 град , система не забуде про опалення? і не почне ганяти теплоносій тільки через бойлер? А ще,якщо у бойлері по якійсь причині немає води -наприклад, злита перед морозами або не закачана вчасно.....Дуже прошу розглянути це питання
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    :( дійсно, забуде. В моєму варіанті - опалення забуде про гарячу воду..
    не дуже весело. Будемо думати..

    Добавлено через 32 минуты 21 секунду
    завдання не просте, як на перший погляд. Хочу реалізувати такий алгоритм:
    Котел гріє систему, нагрів систему - після цього гріє воду. Є тепло від сонячного колектора - колектор гріє воду, якщо вода нагріта - тоді сонячний колектор підігріває зворотку системи.
     
    1 людині також подобається це.
  8. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    Щось таке я і хотів би. І ще, щоб система не боялась цього тепла від СК а використовувала його. А то може статись, що СК прогріє бойлер до >63 град. а опалення так і не почне працювати від запаленого каміну.... О, задача?!:Hi:
     
  9. Виктор4787

    Виктор4787 Новачок

    Повідомлення:
    38
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    :Hi:Знайшов варіант підключення бойлера і опалення за допомогою зонного клапану з сервоприводом.Не зовсім зрозумів як ним керувати, бо хотілось би як найпростіше, але може це вихід?
     

    Вкладення:

    • 21.GIF
      21.GIF
      Розмір файлу:
      40,2 КБ
      Переглядів:
      116
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Опалення дачі каміном з водяним контуром

    Виктор4787, якщо використовувати електронне керування - тоді нема питань, будь-який виробник має в своєму переліку продуктів контролери, які реалізують будь-який алгоритм роботи всіх складових системи опалення.
    Ось зробити автомат без електроніки - це варта праці подумати..
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою