Сажа з димаря роз'їдає дах?

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем kenazka, 11 тра 2011.

  1. kenazka

    kenazka Новачок

    Повідомлення:
    7
    Симпатії:
    0
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Сажа з димаря роз'їдає дах?

    Дякую mravey62! :)
     
  2. Tank302

    Tank302 Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    А хто знає, як почуває себе алюміноцинк під дією сажі? Хочу перекрити дах цим матеріалом, а от щойно дізнався що сажа розїдає оцинкований лист.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    не так сажа, як кислоти, які утворюються з оксидів при випаданні дощу на місця даху, які покриті сажею.
    На третій рік навколо комина твердопаливного котла радіусом 1-1,5 м (у навітрену стророну - більше) цинк весь обліз і бляха покрилась іржею. Бляха - теперішня польська цинкована.
    Алюмоцинк напевне чекає те саме..
    --- добавлено: 27 авг 2013 в 21:11 ---
    пс. паливо - виключно дрова.
     
  4. Зємлємєр

    Зємлємєр Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.149
    Симпатії:
    3.873
    Адреса:
    забите поліське село
    у нас будинок 1991 року , критий цинковою бляхою під фальц , є камін , топиться у холодну пору дуже часто ( сьогодні наприклад затопив , на вулиці дощ і захотілось природнього тепла ) ніякої іржі біля комина немає
     
    ЮРК подобається це.
  5. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Я думаю, тут просто не враховані ньюанси.
    Судіть самі.

    З одного боку, отоплюю майстерню котлом на дровах. Палю переважно буковими дровами, ну і різні відходи столярки (переважно хвойних порід) і обрізки міських та фруктових дерев (каштан, тополя, черешня, яблуня, тощо). В 5 метрах від комина сусідова хата, вже 10 років вкрита металочерепицею - немає жодних дефектів. Моя майстерня крита шифером - теж все нормально, тільки закіптявлений трохи. Сусід з другого боку перекрив хату польським оцинкованим профнастилом 5 років тому, має камін (точніше, засклену топку) і часто ним користується. Паливо - таке саме як і у мене. Профнастил виглядає ідеально.

    З другого боку, у товариша газогенераторний котел кустарного виготовлення із стального листа 4 мм. Дрова дубові. Топку роз'їло наскрізь за 6 років - при згоранні дубових дров утворюється в т.ч. оцтова кислота. Плюс температура ...

    Висновки робіть самі.
     

Поділитися цією сторінкою