Котли на твердому паливі

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем nado, 3 бер 2009.

  1. Skyter

    Skyter Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.442
    Симпатії:
    516
    Адреса:
    Родился и вырос в г. Киев.
    А какая плотность тырсы? Что вы используете.
     
  2. Трубадур

    Трубадур Новачок

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    0
    nado, бачу, Вам також довелося стикнутися із сильним скептицизмом колег). Про наші котли ("НОМ") говорять подібне, єдиний вихід — запрошувати людей на виробництво та демонструвати працюючі котли..

    Але й у мене виникло запитання: як так виходить, що для котлів різної потужності споживання палива не змінюється? Наприклад, наш котел на 20 кВт споживає 0,4-1 кг дров на годину, а на 100 — вже 8-10. А в Вас і на 25 кВт споживає 0,3 кг тирси, і на 300 кВт так само.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Та я не спорю, що котли класнi, просто хочу оцiнити iх за загальноприйнятою методикою. Потрiбно знати, скiльки генеруе котел тепла з такоi-то кiлькостi тирси, замiряти ще температуру диму. З тих даних можна оцiнити ККД.
    Волога тирса - то не добре, багато тепла втрачаеться на cушку тирси. А те, що котел не примхливий до якостi палива - вже можна зарахувати до вагомих переваг.
     
  4. nado

    nado Стажер

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    5
    Щільність тирси сильно залежить від вологості та самого "помолу" деревини, і ця величина може бути в таких межах 150-600 кг/м.куб і навіть більше.

    nado добавил 17.03.2009 в 09:54
    Ви, мабуть не звернули уваги на те, що в таблиці вказано 0,3кг на 1 кВт на 1 год. Хоча на практиці, наше приміщення опалюється 100 кВт котлом власного виробництва, і на опалювальний сезон (160 днів) витрачається в середньому 0,66 м.куб на добу твердого палива (тирса 50-60% вологості та дрова).

    nado добавил 17.03.2009 в 10:04
    Температура диму на виході при макимальній потужності сягає 120-140"С, в економному режимі - менше 100"С.
    Суха тирса - дороге задоволення, зустрічається у вигляді брекетів. Насипна тирса в більшості випадків завжди волога.
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    я трохи про інше: горить тільки суха тирса, тобто іде сушка в середині котла, безпосередньо перед горінням іде випаровування води з тирси. На цей процес іде затрата тепла. Якщо тирса мокра, то для спалювання тирси ви тратите додатково теплоту на нагрівання і випаровування води, яка є в тирсі. Уявіть, що вам потрібно випарувати додатково 100 літрів води, а пару нагріти до 150 градусів. І все це вилітає в комин. А ви спалюєте 1 м3 вагою 400 кг, з яких 25% - вода. Тут ккд не буде 90%.
     
  6. nado

    nado Стажер

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    5
    100%. Від спалювання сухої тирси ККД котла буде вищим, ніж при спалюванні вологої.
    Але, у якому випадку тіло людини мерзне швидше, при сухій морозній погоді, чи при погоді з високою вологістю і +С температурою? Те ж саме відбувається і у котлі. Відпрацьовані гази насичені водяним паром передають тепло на стінки котла краще ніж сухі. При цьому потрібно контролювати температуру відпрацьованих газів для запобігання утворення конденсату в димоході.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    http://www.cnshb.ru/AKDiL/0042/base/RV/009884.shtm - тут про теплопровідність пари
    http://cde.kpi.kharkov.ua/cdes/Yak/2_LP/4/4.4.htm - тут перевід одиниць теплопровідності
    http://ru.wikipedia.org/wiki/Теплопроводность - тут про теплопровідність повітря.
    з цих трьох посилань склалася інформація, що теплопровідність пари (!) при 100 *С менша , ніж у повітря. (можете самі підрахувати, у мене теплопровідність пари при 100 *С вийшла 0,023 Вт/мК. Якщо я не зробив помилки у підрахунках, то виходить пара гірше проводить тепло, чим повітря! Перевірте.)
    А ще можете підрахувати, скільки тепла втрачається на пароутворення. Вхідні дані:
    теплоємність води 4,182 кДж/кг*К, питома теплота пароутворення води при 100 *С =2250 кДж/кг (питома теплота найкращих дров - 12000 кДж/кг, питома теплоємність пари 2 кДж/кг*К. Температура на виході з котла - 130 *С. Можна порахувати для 50 % вологості палива. ПРи спалюванні 1 кг тирси з 50% вологістю ми отримуєм 6000 кДж тепла, з яких 1364 кДж тратиться на нагрівання, випаровування води, на нагрівання пари на 30 градусів. Такі додаткові затрати на мокру тирсу. 22%.
     
  8. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Я вже згадував про подібні котли виробництва Ройек-Львів. Так представник виробника на зустрічі настоював на найеффективнішій роботі котла при досить високій вологості тирси - до 50%. Саме цю цифру зафіксовано як вихідну при визначенні основних параметрів їх котлів. Аргументація - суха тирса не дуже хоче працювати в режимі тління (???).

    З повагою
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    як це пояснити з фізичної точки?
     
  10. VladimirNV

    VladimirNV Новачок

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    0
    А де можна ознайомитись з цінами на ці котли
     

Поділитися цією сторінкою