Як зробити опалення двома котлами - газовим і твердопаливним

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем BVM, 28 бер 2011.

  1. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Тобто [​IMG]такий кран чи такий [​IMG] потім [​IMG]або [​IMG]або [​IMG]та щось типу цього[​IMG]Вибачте що так прискіпливо допитуюсь, але у мене в радіусі 100 км нема у кого запитати, є кому варить, паять, пакувать а от що варить, паять, пакувать не має.
    І я був би дуже вдячний за конкретні моделі які себе зарекомендували
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    кака-маляка.. Я в дитинстві колись телевізійну антену за таким принципом робив, от тільки не знав, як її підключити до телевізора, але якщо я її робив - значить вона мала "тягнути".. Так і тут - якщо малювали, значить має працювати.. upload_2016-12-23_16-21-35 4.png

    Які у вас були зауваження до цієї схеми: upload_2016-12-20_16-59-36 3.PNG
    це готова оптимально по матеріалах і роботі схема. Порівняйте її з своєю, що ви прагнули вдосконалити з цієї схеми у своїй? І що вийшло..
     
  3. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Я Вам щиро вдячний за допомогу але , ще потрібно забезпечити проток теплоносія через ГК щоб він при роботі ТП відчував температуру та не грів сам себе ( я вже писав автоматика SIT і він не може працювати повністю на пальнику ) Підправте на цій схемі . upload_2016-12-24_9-8-43.png
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
  5. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Точно малась на увазі Ваша схема підключення каскадом тільки чи трьома ЦН із зворотніми чи триходовий із моторчикомdntknwSOS
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Зворотні клапани потрібні все одно, мінімум по одному до кожного насоса.
    А вимкнений насос не є гарантією відсутності протоку по трубі, тому краще перекривати велике коло, коли там дровяне тепло закінчилось.
    Тип крану обирайте за логікою, щоб все там рухалось як задумано було, і монтувати-ремонтувати зручно було. Тип та засоби керування приводом вказані в інструкціях.
    Мабуть майже будь яке термореле на 220В. Подивіться ще на електронні безкорпусні китайські. Вони можуть бути функціональніші (можна наприклад "гістерезис"-просковзування по керуючій температурі задати. в механічних воно таке яке є, зазвичай нерегульоване. і взагалі налаштування в них точніше гнучкіше) і коштують дешевше.
     
  7. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Я це десь приблизно розумію але я бухгалтер і не розбираюсь. Мені потрібно буде керувати 3-ма насосами плюс температорую у будинку. З ТТК-отлом іде автоматика яка включає викл турбіну котла і ЦН по виставленій темп. Запропонуйте фахівця в моєму регіоні щоб я не доставав Вас і решту на форумі.
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Насос рециркуляції ТПК має керуватися наявністю горіння палива. Це може бути реле температури на димарі. Поки дрова горять, він крутить.
    При розташуванні в одній з цих точок, достатньо одного насоса на обидва кола.
    каскбайп.jpg
    Він восени вмикається, весною вимикається.
    Триходовим краном, як вже казали, також може керувати реле температури. Воно має керуватися по температурі подачі від ТП зв'язки. Коли пішла холодна, то перемикаємо на мале коло. Газовий до того часу вже має запалитися, по тому ж "пішло холодне". Треба дослідити, придумати собі температуру, на яку налаштовувати СІТ.
    Температурою в хаті хай би керували головки клапанів на радіаторах. А нє, то можна поставити змішувальну збірку з триходовим клапаном, як Ви то малювали. Воно керується власною термостатичною автоматикою - головкою з балоном.
    Нажаль, особисто я не знаю у вас нікого. Але є розділ "шукаю бригади", там можна залишити об'яву.
     
  9. kysopatriu

    kysopatriu Майстер

    Повідомлення:
    233
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Черкаська обл. Драбів
    Тобто приблизно так? upload_2016-12-25_9-41-38.png SIT буде працювать на мінімальній. А як задіяти а втоматику котла до ЦН кола підмішування ?[​IMG]
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну наче так. Але Ви маєте усвідомлювати, що якусь частину дров ви будете рубати на сплату за автоматичне перемикання на газ. Димарем ГК завжди буде тяга, і повітря з кімнати буде через котел витягуватись назовні, знімаючи якусь кількість тепла з котла.
    А що там за автоматика? Можете дати посилання на інструкцію?
    Якщо задіювати електроніку, для змішування, то привод клапана має бути з моторчиком також.
    Це трошки інша ситуація, ніж з перекиданням з кола на коло, раз на місяць, чи на рік. Він буде постійно в русі, отже там треба надійнішого моторчика із відповідною ціною, і автоматика повинна бути "розумна", з добре налаштованим ПІДом.
    Може краще застосувати привод клапана енергонезалежний гідравлічний? Там балон, як датчик, від нього трубка до клапана: рідина в балоні нагрілась, розширилась, і через трубку натиснула на шток клапана - клапан закрився. Через те, пішло гарячого трошки менше, рідина охолола, стиснулась, і відпустила шток - гарячого пішло трошки більше. Така популярна збірка клапан+привод, буде двічі..тричі коштувати дешевше за нормального електропривода. А ще сам клапан, датчики, дроти, монтаж, налаштування...
     

Поділитися цією сторінкою