Виготовлення гнутих меблевих елементів

Тема у розділі 'Деревообработка', створена користувачем mijki, 14 лют 2011.

  1. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    mijki, 10-15 мм фанера не гнулася, а склеювалася у пристосуванні для гнуття!

    Я десь раз читав поради до такого діла, шось подібне до (по пам'яті):
    "Шпон зволожити, вигнути по шаблону (матриці), покрити клеем, так само поставити наступний шар і т.д. Потім готову деталь придавити зверху другим шаблоном (пуансоном), сильно стиснути набір і добре просушити" :rubanok:

    Як на мене, зробити таке не складно (особливої чистоти поверхні матриці і пуансона не треба): форми можна виготовити, наприклад, з товстих дощок (з допомогою електролобзика), стягнувши різьбовими шпильками декілька елементів; стягувати матрицю з пуансоном теж можна різьбовими елементами. Наскільки я пам'ятаю, слід шари шпону класти один поперек другого, правда як (він погано гнеться поперек волокна) - не ясно; ну і на рахунок клею - казеїновий столярний явно відійшов в минуле, а що краще використати замість нього? hello

    :Hi:

    Стільці в попередньому дописі оригінальні і якраз до часу. :-D
     
  2. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Відповідь: Виготовлення гнутих меблевих елементів

    Як що в одному экземплярі робити таке, то я би робив з бруска просто за допомогою ручного рубанку.
     
  3. mirock

    mirock мастер

    Повідомлення:
    4.671
    Симпатії:
    1.242
    Адреса:
    Dnepr
    ПВА столярный
     
  4. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    От такий варіант помоєму реальний .

    krox
    ( По гнутті - охота саме в гнутті здобути навики, чому, в майбутньому напевно пригодиться для інших проектів )

    Мирослав
    Люди роблять матриці з фанери а для міцності покривають її бляхою . Потім - фанеру на виріб треба розпарити ( велику металеву посудину для цього маю - але стара ванна теж підійде ) , ага - форму завжди треба ТРОХИ перегинати бо потім вона відпружинює назад ( наскільки треба перегинати покаже практика ( думаю , від 1 до 5 см. десь приблизно )

    mirock
    Чув що контактний клей для шпоноування найбільш зручний в роботі , хоча поки що ніде його по магазинах не бачив - треба буди зїздити в спеціалізований фурнітурномеблевий .
    Чому зручніще - бо зразу хапає , ну і триматиме думаю потім ліпше бо агресивніщий від ПВА .


    Ось ще прикольна "мебля" можна апгрейданути під бєсєдку , але придумати якийсь якір щоб не " відплила " :-D



    ps На столярному форумі майстер ( по модернових меблях ) каже що в цієї софи зроблено передня та задні ноги , вирізаний і доведений брусок та потім зашпонований ... Напевно так воно і зроблено ( сумніваюся що в средині 19 ст. хтось хотів бавитись з багатослойовим фанеруванням, ручних фрезерів тоді також ще не було ) krox Ви були праві .
    ( Інколи легше взяти і зробити вручну, ручним інструментом, ніж морочити собі голову з виготовленням складних пристосувать чи матриць )
     

    Вкладення:

    • 2111.jpg
      2111.jpg
      Розмір файлу:
      87,7 КБ
      Переглядів:
      119
    1 людині також подобається це.
  5. mirock

    mirock мастер

    Повідомлення:
    4.671
    Симпатії:
    1.242
    Адреса:
    Dnepr
    контактный для всего пирога не годится. его на верхний слой используют. ПВА.
     
  6. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    mijki, якщо це софа середини 19 століття, то там вибачте, зовсім інші технології. В мому розумінні лущення шпону - фабрична станочна технологія і її використання 150 років назад викликає сумнів hello. Скоріше це можуть бути склеєні елементи з масиву деревини. А от в майстерності і терпеливості тодішніх столярів по меблях гріх сумніватися :vo: - машини і сучасний інструмент сильно потіснили в наш час справжню ручну роботу, навики і секрети її потроху втрачаються. Та й відношення до роботи в той час було інше: праця майстра не була високооплачуваною, а от кінцеві вироби, навпаки, коштували дорого, тому висока працеємність сприймалася як належне.
    Втім, не думаю, що є необхідність прив'язуватися до технологій того часу, звичайно, якщо ви не претендуєте на точну копію.:)
    :Hi:
     
  7. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Відповідь: Re: Виготовлення гнутих меблевих елементів

    Підтримую. Контактні клеї здебільшого поано витримують статичні навантаження, то б то фанера просто розігнеться з часом. І перестаньте вже так невірити в ПВА, для 95% випадків в столярній справі це найкращій клей. Нормальний клеений шов ПВА міцніший за дерево, окрім тільки шву впоперек волокон.
     
  8. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    Мирослав
    З Wikipedia-
    "Das Wort Furnier wurde im 16. Jahrhundert dem franz?sischen „fournir” (best?cken, beliefern) entlehnt. Es bezeichnete den Vorgang, weniger wertvolles Holz mit edleren d?nnen Holzbl?ttern zu belegen . "

    ... з 16 століття вже шпонували як бачите hello ( подивіться на меблі стилю роккоко і барокко )


    krox

    ... але це має бути столярний , а не той що в будівельних магазинах у великих 2 літрових банках продається ? ( контактним - звичайно лише лицевий фурнір клеїти - він для цього і призначений )
     
  9. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Відповідь: Re: Виготовлення гнутих меблевих елементів

    А столярний повинен бути в 100грамових тюбіках??? Я отакий купляю 11 кг. [​IMG] ПВА не буває столярний чи будівельний, він або якісний або ні, ще є різної групи навантаження і водостійкості. Я беру Д-4.
     
  10. yarek

    yarek Бригадир

    Повідомлення:
    629
    Симпатії:
    188
    Адреса:
    Буковина
    Такі речі роблять на фрезері.Заготовку клеєну з ламелі чи просто випилену з масива закріплюють в шаблон і обробляють на фрезері.На фрезер установлюють спочатку підшипник у який упираться шаблон а потім фреза яка обробляє деталь.
     

Поділитися цією сторінкою