Земельний рекуператор

Тема у розділі 'Вентиляция и кондиционирование', створена користувачем Vladimir1964, 22 лис 2010.

  1. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Добудовую будинок за містом. Одним із будівельних завдань явл.виготовлення земельного рекуператора.
    Задача- використати тепло землі для потреб охолодження та підігріву будинку в залежності від пори року.
    На глибині 1.5 м завжди стала t , це приблизно +8С. Викопавши нешироку траншею довжиною 50м вкладаєм трубу діаметром 200мм. На одному кінці траншеї виводимо трубу і ставимо на неї повітряний фільтр з дашком. Інший кінець труби заводима в будинок (скажімо в котельню) і надягаємо на трубу ел.притяжний мотор(схему додаю).
    Влітку коли на вулиці +25 повітря всмоктується в трубу , проходить по трубі на глибині 1,5 м , охолоджуючись дістається будинку з t вдвічі меншою.В результаті отримуємо свіже охолодже повітря дуже необхідне нам в спекотні дні!
    Взимку зворотній ефект. На вулиці приблизно -15С. Повітря проходить по трубі в будинок і прогрівається від тепла землі до плюсової температури, залишається тільки догріти його на кілька градусів.
    Побудувавши такий земельний рекуператор ми можна вирішити три важливі задачі:
    - повітряне охолодження
    -подача в будинок повітря в зимовий період з плюсовою температурою
    - позбуться назавжди обовязків відкривання вікон для провітрювання
    приміщень .
    До виконання робіт хочу скористатись порадами спеціалістів. Таку систему бачив в Польщі. Господар будинку дуже задоволений ефективністю такого земельного рекуператора.
     

    Вкладення:

    scvap, Iggorr, Staratel та ще 1-му подобається це.
  2. Прохожий

    Прохожий Майстер

    Повідомлення:
    314
    Симпатії:
    75
    Адреса:
    Світ
    Я, конечно, не специалист... Можно пару-тройку вопросов?
    1. Какую трубу диаметром 200 Вы собираетесь закладывать на глубину 1,5 метра и почему именно 1,5 а не 1,8 или 2,5 метра?
    2. Откуда взялась цифра 50 метров?
    3. Какую мощность (энергию) Вы планируете забирать из этой трубы?
    4. какой объём воздуха Вы собиретесь гонять через трубу, какая скорость, какое гидравлическое сопротивление трубы?
    5. Почему Вы собрались ставить трубу под разряжение - не будет ли подсоса "гнилой" грунтовой воды через неплотности трубы?
    6. Как будет удаляться конденсат из трубы который обязательно будет образовываться при соприкосновении более холодного воздуха с более теплой трубой?
    7. Как Вы собираетесь поддерживать чистоту Вашей трубы?
    8. Хватит ли диаметра и длинны трубы (глубины закладки) для предотвращения обмерзания и замораживания трубы?
    9.
    10....
    Я могу ещё долго задавать каверзные вопросы...

    Ну и напоследок... Почему Вы назвали "это" рекуператором? Рекуператором, обычно, называют воздухо-воздушный теплообменник. "Это" принято называть грунтовым воздушным теплообменником.
     
    2 користувачам це сподобалось.
  3. Ernst

    Ernst Новачок

    Повідомлення:
    61
    Симпатії:
    10
    Адреса:
    Киев
    Схема (указанная выше) для грунтового теплообменника в любом случае не правильная, трубу следует укладывать под наклоном (мин. 1 см. на метр, лучше 2).

    По-этому она укладывается на глубину от 1,8 до 2,5 метров... с уклоном или к дому (если есть подвал и в нем устанавливается специальный шаровидный сифон), или с уклоном от дома - если для отвода конденсата используется дренажная яма (но тоже для этого есть специально разработанная конструкция)..., как правильно сказал прохожий - изменений и уточнений в то, что Вы собираетесь делать - МОРЕ...

    Речь идет о ВОЗДУХЕ в доме!
    Это самое важное для создания здорового микроклимата в помещениях!
    Не рискуйте своим здоровьем и качеством жизни, используя что-то - о чем Вы только слышали. Есть люди, которые разрабатывают эти технологии уже не первый десяток. Поверьте - в этой системе ОЧЕНЬ много подводных камней...
    и - удачи!
     
    Aleksey Aleksandrovich, Iggorr, Staratel та ще 1-му подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Земельний рекуператор

    напевне ви маєте на увазі контакт теплого літнього повітря з холодною трубою, коли автор проекту буде використовувати "трубу" для кондиціонування повітря у будинку літом?.
    Контакт холодного повітря з теплою трубою не викликатиме конденсату.
    Ідея не така вже і фантастична, раз автор посилається на реально діючий проект. Тільки ось йому потрібно допомогти прорахувати затрати на проект і вигоду від нього..
     
  5. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород
    Ідея зовсім не фантастична. Я теж в порядку розумових вправ продумував щось подібне (в будинку побудови початку 50-х років минулого століття на ділянці в 6 соток в центрі міста спроба реалізації цього проекту - абсурд). Тому подам власні зауваження.
    Забір повітря повинен бути в зоні, захищеній від стороннього впливу: опадів, забруднення і задимлення повітря, розташування поряд смітників, хлівів, гаражів, котелень і т.д. (і "добрих" сусідів також).
    Забір повітря повинен бути захищений від гризунів, плазунів, птиць, комах та іншої живності.
    Переріз каналу повинен бути достатній для циркуляції потрібної маси повітря з низькою швидкістю (для забезпечення теплообміну і зниження шуму) і без помітних гідродинамічних втрат (тобто ніяк не труба ф200).
    Конструкція каналу повинна виключати можливість потрапляння грунтових вод і взагалі виключати прямий контакт з зовнішнім середовищем.
    Конструкція повинна передбачати можливість регулярної очистки каналу від пилу і бруду, збір конденсату (ні в якому разі не в ями-відстійники - це пряма дорога до проблем з комарами і т.д.).
    Будинок має мати замкнуту систему вентиляції з фільтрами на вході (інакше при закриванні вікон в будинку бути утворюватися зона підвищеного тиску). До речі викид повітря з вентиляції доцільно теж робити через трубу, пропущену через вхідний канал - тоді буде реальна рекуперація тепла в будинку.
    З урахуванням того, що така вентиляція не буде працювати самопливом, слід врахувати енергетичні і експлуатаційні затрати на роботу такої системи: може статися, вона буде дуже вже дорога... .
     
  6. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Мастер ПРОХОЖИЙ я вдячний Вам за "оживлення теми" beer.
    По моєму тексту Ви зрозуміли що я не спец., і сама тема у мене у вигляді великого знаку "?".Будувати чи не будувати?
    Зважився на будівництво ,бо бачив на свої очі діючу. А погреби закопані в землі з постійною t стоять кілька віків в кожному Українському селі.По питаннях які задали Ви, у кожного спеціаліста є свій варіант відповіді. Тому будь ласка всі у кого є питання по цій темі - дайте свій варіант відповіді на поставлене питання! Для мене важлива будь яка інф. теоретична та практична.
    Завдяки Вам ми створимо найкращий діючий продукт.
    Мій варіант відповідей на питання які задав п.ПРОХОЖИЙ :
    1. Трубу діаметром 200 вибрав по кільком причинам.Чим більший діаметр тим кращий теплообмін. Друге- це ціна м.погонного.По третє -це можливість безперешкодно проводити дезинфекцію . У нас температура промерзання грунтів взимку десь біля 600мм, вже на глибині 1.5 вона завжди +8, і тому чим глибше тим вона буде більшою і стабільнішою .
    2. Довжина труби визначається із параметрів земельної ділянки . Діюча
    установка,яку бачив мала довжину 50м. Якщо дозволить площа моєї ділянки то зроблю максимально більшою.
    3.Потужність установка залежитеми від діаметру труби, її довжини,і швидкості повітря яке проходитиме по трубі.Поміряєм після побудови.
    4. На вході труби в будинок втановлюється повітряний електронасос з регулюванням обертів. Оберти можна регулювати в залежності від пори року та t яку хочете отримати.
    5.Якщо використовувати самий дешевий варіант труби ( метал, пластик) то я робив би обовязково обливку з бетону. Теплообмін найкраще проходить в вологих -мокрих грунтах.Трубу треби вкладати з максимально загерметизованими стиками-зєднаннями.
    6. У діючій установці (яку бачив) труба стояла з наклоном до будинку,з перепадом на 50м десь біля 500мм. Десь в пів метра біля будинку труба заходила в бетонне колечко діаметром 400мм,розверталась там на 90 градусів і заходила в будинок. В нижній частини поворотного колінця просверлений отвір І був вставлений односторонній клапанок для зливу конденсату.
    7.Звичайно в процесі експлуатації виникне потреба в дезинфекції і очистці. Тут велике поле для фантазії і гаманця(можливе встановлення будь яких повітряних фільтрів)
    8. Питання обмерзання труби на мою думку неможливо обговорити без екперименту
    9... 10... Каверзних питань ніколи не буває!
    Існує теорія і практика. Я хочу завдяки Вам теоретичні та практичні надбання впровадити в реальний діючий прилад-установку.
    Назвав " земельний рекуператор" по причині того, що повітря яке входитиме в будинок буде відберати тепло з повітря яке буде виходити з будинку.Але це вже інша тема яку створю пізніше.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Земельний рекуператор

    економніше закопати поліетиленову трубу, заповнити водою і вже нею підігрівати повітря.
     
  8. Прохожий

    Прохожий Майстер

    Повідомлення:
    314
    Симпатії:
    75
    Адреса:
    Світ
    Ясно...
    Дорогостоящие у Вас эксперименты...
     
  9. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Re: Відповідь: Земельний рекуператор

    Цей варіант добрий для відбору тепла землі і направлення теплоносія в теплову помпу.
    Для моєї ділянки він не підходить по причині відсутності великих площ які треба перекопати на немалу глибину. А траншею можна копати у формі прямої, у формі букви " Г" , " П " або обкопати навколо будинку якщо землі обмаль. Підігрів повітря я буду здійснювати в рекуператорі який теж сам виготовлю ( відкрию нову тему). Вартість кількох сотень метрів поліетиленової труби буде більшою ніж 50м діаметром 200мм.Із земельного теплообмінника, після рекуператора,повітря подаватиметься у всі житлові приміщення та у твердопаливний камін-котел (нова тема створена мною на форумі).Трубопровід в будинку вже мною виконаний.drel

    Добавлено через 15 минут 6 секунд
    Вартість проекту ще не прораховувалась. Давайте порахуєм разом...:K
    Затрати сформують:
    - копання і закопування траншеї
    - 50м труби+два поворотних коліна+дашок на трубу, повітряний фільтр
    - повітряний ел.насос
    - бетон 4 м2 облити трубу в траншеї ( для захисту від вологи та від
    гризунів якщо труба поліетиленова)
    - інші дрібні непередбачені витрати

    Добавлено через 36 минут 21 секунду
    Моя схема не показала всього того що мусить бути в системі.
    Ваші зауваження слушні. Якщо є можливість аргументуйте глибину 1.8м?
    Опишіть шаровий сифон? Давайте разом окунемося в " море уточнений" і виконаємо бюджетний варіант установки. Мене цікавлять всі підводні камні...
    Я добудовую пасивний екобудинок і однією із задач саме є створення вент системи з використанням замельного теплообмінника+ рекуператор.
    Буду вдячний якщо отримаю від Вас відповіді на мої питання.:Hi:
     
  10. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    Re: Відповідь: Земельний рекуператор

    А действительно было бы здорово коллективно рассчитать, решить как и что нужно, а потом Владимир воплотит это обязательно с фото и отчетом об эффективности
     

Поділитися цією сторінкою