Камин-котел c класическим и пиролизным горением

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Vladimir1964, 21 лис 2010.

  1. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Достраиваю дом 300м2. В проекте запланирован газовый котел и камин на дровах. Газовый уже установлен (как резервный). Дом возле леса и избытка в дровах нет.Возникла идея поставить котел на дровах , но при этом в гостинной должен стоять камин... И я решил обьединить два твердотопливника и создать один: камин-котел с пиролизным сжиганием дров.:rubanok: Очень хочется в прохладные вечера посидеть с родными возле камина, и любоваться горящими поленьями, а в холода сделав полную закладку дров в топку закрыв дверцу ,перевести горение в режим пиролиза, обогреть при этом дом.
    Готовых конструкций нигде ненашел, поэтому решил изготовить такую конструкцию самастоятельно(нужны советы)
    Из конструкции камина возьму:
    - форму(квадрат или прямоугольник ростянутый вширь)
    - топка металическая ( предполагаю в форме элипса ибо в наличии
    толстостенная труба диам.600мм высота 600мм под дрова длиной 500мм)
    - металическая дверца с прямоугольным огнеупорным стеклом .
    Из конструкции пиролизных-газогенераторных котлов буду использовать:
    -вторая камера дожига с дверцой (возможна установка маленького
    стекла)
    - водяная рубашка по всей конструкции
    - автономная или електрическая система подачи первичного и вторич-
    ного воздуха
    К работе приступаю в ближайшее время, фото буду прилагать,
     

    Вкладення:

    B.B.King подобається це.
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: камин-котел c класическим и пиролизным горением

    Vladimir1964, вітання з початком проекту!beer
    Все-таки маєте надію використати трубу? Я би не "танцював" від неї..
    Краще розпочинати від газової форсунки - проаналізувати форму форсунок в залежності від потужності котла, в якому вони працюють.
    На яку потужність розраховуватимете котел?
     
  3. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Re: камин-котел c класическим и пиролизным горением

    Трубу використовую тільки по причині її наявності. Інша форма топки теж передбачається, але вона має більше зварних швів (креслення додаю). Потужність каміну -котла передбачається 30 кВт.
    Одним із моїх задумів в конструкції -є мінімальна висота конструкції. Тому я розробляю два варіанта:
    - одна форсунка по центру ( як у піролізних котлах) і одна камера
    - дві форсунки поруч одна з другою і дві камери.
    Усі конструкції піролізників а тим більше камінів мають один великий
    недолік-вони всмоктують в себе при горінні прогріте повітря з приміщення в якому вони знаходяться. А так як мій прилад буде стояти в холі, то я вирішив подати в нього повітря з зовні будинку ( у мене це повітря подаватиметься із земельного рекуператора).
    Наступна задача для роздумів як подати в камін-котел підігріте повітря?
    Цю задачу я вирішу виконавши форсунку з подвійною стінкою(креслення викладу наступного разу)
     

    Вкладення:

  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Камин-котел c класическим и пиролизным горением

    В якості інформації для роздумів пропоную придивитись до австрійського котла FireStar.
    Звернути увагу на конструкцію камери спалювання.
    Також зі схеми внутрощів можна підрахувати площу теплообміну такого котла. Котел на 25 кВт.
    Може вдасться щось запозичити у вашому каміні.
    [​IMG]

    Внутрішня будова:

    [​IMG]

    Вигляд камери спалювання:

    [​IMG]

    Якщо бачите потрібність подібних малюнків для себе - тоді ще опублікую подібні на два інших котли: меншої потужності miniFire і більшої потужності, комбінований на пелети і кускову деревину pelletStar.
     

    Вкладення:

    B.B.King подобається це.
  5. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Перегляд вищеподаної інф. від Voyutichi наштовхнув на думку зробити форсунку , якою можна б було додатково регулювати потужність каміна- котла, і тим самим продовжити час горіння однієї закладки.
    Буду думати над варіантом :
    - форсунка у формі прямокутника,яка обертається і на кожній стороні
    щілина іншого розміру( скажімо 10х400, 15х400, 20х400 , 30х400) Чотири
    положення дадуть можливість вибрати варіанти потужності;
    - форсунка з двома щілинами , з можливістю перекривати одну з них
    ( при цьому котел потужністю 30 кВт працюватиме 6 год при макс.
    режимі і двома відкритими щілинами, а при роботі з однією щілиною
    потужність зменшиться до 15 кВт і працюватиме 12 год.).
    Варіант з витяжним повітряним насосом на мою думку руйнує саме тлумачення піролізного горіння " спалювання газів з подачею повітря".
    Чи зможе хтось довести в теорії ( і практично) що краще нагнітання чи висмоктування?:)
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Камин-котел c класическим и пиролизным горением

    і те, і друге потребує щільного димоходу. Якщо котел має щільну камеру спалювання і теплообміну - то краще нагнітання - вентилятор можна підбирати під пальник. І режим роботи не такий напружений, як у комині при температурі 160С.
    це звучить дуже оптимістично. Порівняйте розміри свого каміну (проектні) з розмірами 25-и кіловатного котла. Ваш камін передбачає зайняти у два рази менший об'єм, а зняти ви з нього хочете ще більшу кількість енергії.
    Плюс до того експериментальний пальник.
    Що характерне для пальників котлів виробництва цієї фірми - так досить довга камера спалювання газу, яка футерована вогнетривким матеріалом. Напевне це зроблено не просто так, адже конструкція розроблялась і вдосконалювалась на протязі десятиліть. Це не просто атмосівська щілина висотою 10 см.
    Ну і третє, головне: площа теплообміну між димовими газами і котловою водою. Саме від неї залежить ККД котла, а не від "премудростей" пальника.
    Розраховуйте не менше 1 м2 на 10 кВт потужності. Якщо зможете більше - то ще краще.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Камин-котел c класическим и пиролизным горением

    Vladimir1964, все-таки я переніс вашу тему з розділу про каміни у розділ про котли. Якщо придумаємо "котлову" частину агрегату - тоді дообговоримо камін.. :)

    дозавантажу малюнки трохи меншого піролізного котла. Може це також дасть нові ідеї.
    Гарбатитні розміри:
    [​IMG]

    Внутрішній розріз:

    [​IMG]

    Прошу звернути увагу на будову пальника, там видно канал доступу вторинного повітря.
     

    Вкладення:

  8. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    Позвольте дать Вам несколько советов.Форсунку нужно делать одну , без поворотов и регулируемых дырок.На Вашу площадь щель форсунки гдето 35 мм на 200 мм.Обычно пиролизные котлы работают в режиме старт - стоп.И уменьшать чтото или увеличивать ничего не нужно.Главное правильное соотношение первичного и вторичного воздуха.Соответственно 70 на 30% и подбор теплообменных поверхностей .Если использовать наддув ,дымосос или естественную тягу соотношения теже но нужно продумать пропорциональное уменьшение первичного и вторичного воздуха в фазе стопа.Практически этой фазы может и не быть (самый оптимальный вариант), газ продолжает сгорать но менее интенсивно и котел стоит на месте . Мощность пиролизника регулируется не по размеру щели форсунки (хотя и это важно), а обьемом подачи первичного воздуха ( можно регулировать при желании).Форсунку и камеру сгорания газа советую делать с шамота.Если есть возможность можно отливать из специальных смесей.Но для единичного экземпляра (по крайней мере пока) , это гемор.
    Вашу идею вижу таковой, стеклянные дверци обеих камер.В загрузочной камере сделать отбойник (как в в старых котлах КСТ) чтоб не терять все при работе в режиме камина.В режиме пиролизника должен быть свой теплообменник не менее 3 кв.м.
    В режиме камина воздух также надо както подавать.И желательно разделить на первичный и вторичный.
     
  9. Vladimir1964

    Vladimir1964 Бригадир

    Повідомлення:
    150
    Симпатії:
    115
    Адреса:
    г.Львов
    Ідею відбійника обдумував...Юриййй підскажіть який розмір відбійника і на якій висоті втановлювати ? (див. малюнок)Напевно його треба ще й під кутом втановити? І який діаметр димовідводу над відбійником треба встановити? (див.малюнок)
    Відбійник в каміні це -супер... Але в режимі" котел "він забере площу паливної камери. А може його зробити зємним. Як бути?
    З дверцятами визначився повністю- обидва будуть із склом. Ви закріпили моє рішення. Форсунку пропоную обговорити в темі "Форсунка" яку створив.
    Якого діаметру труби і в якій кількості на вашу думку потрібено для виготовлення теплообмінника такого приладу? Висота труб необмежена ,теплообмінник виготовлю любої висоти.
    А ще думаю як найкраще створити систему запору дверцят, щоб домогтися найбільшої герметичності? Може хтось знає як це влаштовано в підводних човнах? Не хочеться використовувати азбестів та інш. ущільнювачів.
     

    Вкладення:

  10. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    Скажите, высота 60 см и ширина 80 см это конечные размеры или можно добавить высоты.Уж больно мало.Уточните , а дальше чем смогу помогу.Судя по трубам теплообменника это больше метра.Вобщем дайте точные параметры и возможность изменения в высоту и ширину.
     

Поділитися цією сторінкою