Энергосбережение. Альтернативное отопление без газа.

Тема у розділі 'Альтернативные источники энергии', створена користувачем Экотермои, 14 січ 2009.

  1. Kost

    Kost Новачок

    Повідомлення:
    1.242
    Симпатії:
    72
    Вот нашел интересную информацию:

    В світі серед відновлюваної енергіїї біомаса займає провідне місце. Біомаса заміщує 1250млн. тон умовного палива щорічно, що складає 15% світового споживання первинних енергоресурсів, і є четвертим по значущості видом палива. Біомаса відіграє істотну роль в енергозабезпеченні промислово розвинутих країн: у США її частка складає близько 4%, у Даніїї 6%, у Канаді -7%, в Австрії -14%, у Швеції- 16% загального споживання первинних енергоресурсів. Завдяки великому потенціалу, малим термінам окупованості проектів та екологічним перевагам, біомасі віддається найвищий пріоритет серед відновлюваних джерел енергії в більшості країн світу, включаючи технологічно високо розвинуті країни.

    Згідно із статистичними даними в Україні потенціал деревних відходів складає більш ніж 6млн.м3, що дозволяє щорічно отримувати при їх використанні енергетичний ефект, що еквівалентний спалюванні більш ніж 1,5млн.тон у.п. Відходи можуть бути в кусковому (дрова), сипучому(технологічна тріска тирса).

    Для уникнення проблем зв’язаних із зберіганням, транспортом, доведенням до кондиції по параметрам вологості , можливо застосування технології брикетування. Треба зазначити що технології брикетування підлягають тільки відходи із невеликою вологістю - не більш 15%. В інших випадках цей процес ускладнюється технічно, і приводить до росту собівартості.

    Згідно довідки, наданої "Київзеленбуд" станом на 1.08.05 в результаті господарської діяльності об,єднання щорічній обсяг деревинної біомаси складає приблизно 97,0тис м3 , що дорівнює близько 27тис м3 , (18000тн.) ущільненої деревини. Цей обсяг замінює 13600тн. умовного палива. З допомогою цього палива можна опалювати 100 тис. м2 житлової площі в опалювальний сезон. Процес одержання теплової енергії досягається в енергетичних автоматизованих комплексах. Вище нарахованого палива достатньо для забезпечення паливом котельних загальною потужністю 10 Мвт.

    Это ж сколько газа можно сэконимить:-\
     
  2. Кремень

    Кремень Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.427
    Симпатії:
    539
    Мужики, проблема в том, что Тимоха в Мааскве договорилась с Путькиным о том, что Украина в течении следующих десяти лет будет покупать в Расеи не мение 50 млрд. куб. метров газа ежегодно, без права реэкспорта. Больше расейского газа в Европах никто не покупает. Так что в ближайшие десять лет нам будет не до экономии газа, наоборот - будем думать куда подевать прикупленый.
    Поэтому сейчас актуально изобрести такие ведра, в которых мы будем газ через границу носить в Европу.hello
     
  3. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    Кремень, давайте не будем раздувать всенародное недовольство. А то чувствую напряжения переливаеться через край.
     
  4. Мир тепла

    Мир тепла Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Подскажите! Есть ли технология переработки и подальшего сжигания конского навоза. У меня клиент имеет конный завод и ставит задачу?!
     
  5. Alex Sharii

    Alex Sharii Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0
    Та да вопрос, какой будет цена на газ??? Может газом смогут топить только состоятельные люди...
     
  6. Кремень

    Кремень Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.427
    Симпатії:
    539
    Поскольку лошать животное травоядное и причем не жвачное, то конский навоз, состоит в основном из измельченных остатков сена, соломы, овса и т.п. По логике все составляющие конского навоза горючие, проблема в том что навоз надо высушить. Но тут я уже вам не завидую, потому что запах там будет стоять аховый.:-D
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Мир тепла, якщо самому пофантазувати,то Кремінь правий. Від себе я би порадив сировину спочатку розвести у воді і процідити. Враховуючи можливі об"єми даного процесу, вкласти грошей також потрібно буде не мало. Твердий осад пресуйте у брикети, а рідку фракцію продавайте як органічне добриво. Рахуйте доцільність. (це якщо обов"язково ваш шеф хоче переробляти гній на паливо, як на мене - краще гній продати фермерам із самовивозом, а за воручені гроші купити пелет)
     
  8. spine

    spine Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.441
    Симпатії:
    1.193
    Адреса:
    Вінниця
    Согласен с Voyutichi. До переработки навоза мы еще не дожили. У нас на полях осенью сухую солому сжигают (при этом сильно портя земли и загрязняя воздух) и нихто не думает о соломе, как альтеративном топливе. А вы хотите солому отделять от навоза и делать отделенную солому топливом. Чистую солому сначала надо научится использовать как топливо!
     
  9. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    +1 Абсолютно согласен. Очень медленно у нас движуться новые технологии.
     
  10. Мастер ЭВН

    Мастер ЭВН Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.290
    Симпатії:
    4.441
    Адреса:
    Германия
    Намного выгодней грибницу шампиньенную построить. Потому как конский навоз самый для них (шампиньонов) лучший :) .
     

Поділитися цією сторінкою