Допоможить із вибором системи опалення та водопостачання

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем serasr0511, 22 сер 2010.

  1. tracker

    tracker Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Усіх вітаю
    передімною постало питання опалення сільського будинку
    історія така: будинок (де живуть батьки) проектувався під опалення дровами (80-ті роки) пізніше було проведено газ і грубу переладнали під газове опалення, ККД такої системи самі розумієте... і в зв'язку з подорожченням прир. газу деякі знайомі, сусіди почали переходити назад на дрова але от яким чином - ті які в свій час поставили водяне опалення на газових котлах перейшли на дві сировини газ і дрова.
    До будинку прибудовуюь прибудову десь півтора на півтора метри в яку переносять котел. У денний час топлять дровами а вночі, якщо необхідно, підключають газ.
    Так як я зараз находжусь далеко і немає змоги піти і розпитати подивитись яке технічне рішення було використано при такій модернізації.

    так, є комбіновані котли і все таке але я розмовляв з одним знайомим то він не радить ставити комбінований а краще два - один на газу другий на дровах мовляв для кожного виду палива потрібна своя конструкція теплообмінника і димохода.
    Що можете порадити? може всеш-таки сучасні комбіновані позбавлені цих несумісностей?
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Допоможить із вибором системи опалення та водопостачання

    ставте два. Якщо один поламається у холодну пору - без тепла не залишитесь..
     
  3. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Допоможить із вибором системи опалення та водопостачання

    Як на мою думку позитив таких котлів :це один димохід , менше труб для обвязки, менше місця займає.Але я сумніваюсь в їхній ефективності. Витрати газу у них будуть чималі.Да і ціна як одноконтурного парапетного газового і чисто дровяного разом взятих. Не знаю що представляє собою будинок ,але думаю якщо поставите парапетний газовий і змонтуєте правильно систему опалення, то витрати газу і оплата будуть не катастрофічно затратні для ваших батьків.
     
  4. tracker

    tracker Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Дякую за відповіді, скоріше всього парапетний і буду встановлювати.
    І всеж-таки який з твердопаливних котлів ви б порадили якд ругий альтернативний котел? (мається на увазі не конкрета модель а тип, виробник, серія і т.п) так як зараз я немаю даних по кубатурі будинку і розрахунки потужності будуть потім
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Допоможить із вибором системи опалення та водопостачання

    не раджу, ставте димохідний, щоб димом не дихати..

    Добавлено через 2 минуты 15 секунд
    Якщо паливо - дерево, тоді нема якихось переваг щодо типів. Головне, щоб не протікав скоро, якщо він зварний і не був дуже дорогим, якщо чавунний.
     
  6. petrucho

    petrucho Новачок

    Повідомлення:
    26
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Костополь
    Якщо хочете зробить дешево і сердито то ставте газовий турбо з кімнатним термостатом а грубки залиште коли будете протоплювати груби котел буде в режимі очікування,а коли груби остинуть то температура відповідно впаде і газовий котел ввімкнеться.
    Якщо ж всетаки хочете дровяного котла то як варіант АТМОС,МОДЕРАТОР,ПЕР-ЕКО та ін. з блоком управління та задіяти його паралельно.
     
  7. tracker

    tracker Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    у якому смислі? Маєте на увазі на дворі буде сильний запах відпрацьованих газів через те що коаксиальний димохід розміщений низько? чи в приміщенні?

    які ще мінуси парапетних котлів?
    чув що багато тепла виходить через короткий димохід, це правда?
    а ще про уклон димохода, часто зустрічаю поради робити уклон в середину щоб сосульки не наростали.. тоді куди збираеться конденсат?


    а чому саме паралельно а не послідовно?


    В цілому з твердопаливним ясно, а на рахунок парапетного (турбо) що можете порадити? або на що звертати увагу при виборі? (котел потрібен одноконтурний) а саме матеріал теплообмінника, наявність або вид додаткових якихось вузлів таких як автоматика термостат, насос.
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Допоможить із вибором системи опалення та водопостачання

    під вікном постійно будуть отруйні гази. Якщо вітер дутиме у вікно - все це потраплятиме у кватирку. Маю гіркий досвід з сусідом - дим його котла потрапляє до моєї кухні через балконні двері.
    правда. Але у різних котлів по-різному..
    правильно зауважуєте..
    у котлі.. :)
     
  9. serasr0511

    serasr0511 Підмайстер

    Повідомлення:
    61
    Симпатії:
    1
    Привіт усім! Скоро буду робити опалення, назріло питання теплих полів (20 м2), чи можна обійтись без додаткового насосу, з метою зменшення витрат, а циркуляцію здійснювати за рахунок насоса в котлі.
    А іншими словами чи буде нормальною така схема: обратка з батарей далі з"єднаний контур теплого полу з термо клапаном далі труби, в кінці з"єднується з обраткою від батарей через обратний клапан.
    ЧЕКАЮ КОМЕНТАРІВ!!!
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Допоможить із вибором системи опалення та водопостачання

    клапан зайвий.

    Добавлено через 4 минуты 27 секунд
    решта - все правильно, якщо 20 м2 містить 2 або 3 однакових контури.
    По наведеній вами схемі площа контура не повинна бути більше 10 м2 (в принципі, вона може перевищувати цю величину, але тоді не прогріватиметься рівномірно достатньо швидко, тобто довше, ніж за 3-4 години)
     

Поділитися цією сторінкою