Глиняний дім

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем krox, 20 лип 2010.

  1. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Я тут подумав трошки... Гадаю навпаки в опалуку можна щільніше натрамбувать та й опалубки багато не треба. Сантиметрів 30 висоти натоптав- переставив вище або дальше по стіні чи на іншу стіну і так по колу пішов.
     
    greemmal та olfrost подобається це.
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Глиняний дім

    згідний, краще. Краще для міцності і довговічності. Якщо ви надієтесь на якісь особливі властивості глини - то перед тим, як повністю відважитися на таке будівництво, добре було б хоча б пожити тиждень-другий у такому будинку. Заодно і придивитись до конструкції, що і як зроблено. Ваше бажання - ваші і старання.
    Просто зараз ніхто не будується з глини, а колись будувались із скрути, не було коштів на кращі матеріали.
    все зводиться до міцності глиняних стін. Чим каще спресована глина - тим менше у ній води - тим міцніша буде стіна. Не буде тої пористості від води, яка потім висихає.
    Тому чим швидше будуєш - тим краще потрібно утрамбовувати глину, що тягне за собою зміцнення опалубки і витримку режиму робіт (накласти шар-втрамбувати-армувати наступний шар, накласти глину-втрамбувати, почекати, поки вийде вода іт.д.). Тобу краще спорчатку робити цеглу, дати їй висохнути і вже з неї класти стіни. Але де економія? Краще за цей час заробити грошей і купити вже випаленої цегли.
    ну та.. ліплять з глини, а потім штукатурять вапно-пісок. Чому?
    Цегляні хатки витримали повінь, а глиняні - розвалилися..
    Якщо є якісь позитиви глини, відомі вам - поділіться..
     
  3. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    Вот гугль видав:
    Саманный особняк в Нельсоне, Новая Зеландия, простоял 150 лет в одной из наиболее сейсмически активных зон мира, выдержав два самых сильных землетрясения без единой трещины, хотя весь город вокруг рушился.

    Добавлено через 10 минут 7 секунд
    Дарма ви так- гугль рулить.
     
    1 людині також подобається це.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Глиняний дім

    krox, вибирайте для себе переваги того чи іншого матеріалу, вам будувати будинок, вам і за нього відповідати. Свій будинок я би будував з каменю, півтораметровою стіною і круглої форми. Але нема грошей на таку мрію.. :)
    пс. і утеплив би 10 см пінопластом.. :)
    Я не в захваті від глини і від того, що гугля хвалить, і тільки через те, що мав можливість ознайомитись з глиною.
    в Африці, в якомусь племені навіть багатоповерхова мечеть з глини, а там і дощі бувають, не тільки спека. Так показували, що з тої мечеті стирчать кілки, на які в час поточного ремонту кладуть риштування. Саме так, кілки потрібні постійно, тому що кожен дощ викликає ремонт. Живуть, моляться і "калять" (це у нас так називали обмазування глиною) свою мечеть.. А що їм більше треба..:)
     
  5. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    При всій повазі, я питав не з чого будувати, а як. З матеріалом я практично визначився. А розвалитися може дім і з каменю і з цегли. Невже вам мало прикладів тих що я навів?
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    мало.. Так як вам мало моїх аргументів.. :)
    Чому ви керуєтесь Новою Зеландією?
    Поспитайте на форумах тих, хто живе в глиняних хатках - може хтось поділиться враженнями від хатинки. В Закарпатті я бачив такі будиночки, може ще десь біля вас є - цікавтесь, краще зараз взати всі мінуси (теоретично), ніж потім бути "докою" в недоліках практично..
    Візьміть хоча б спробуйте ту глину, з якої будуватимете будиночок, на випробування - може дійсно я не правий і дармо тут страхи розказую..:)
     
  7. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    Я ж казав що в нас є глиняна хатка в селі і ми часто їздим туди, тому я й хочу собі шось подібне, але ще краще.
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    то вже філософське питання.. Мені потрібно мовчати. Дякую за повагу.

    Добавлено через 1 минуту 9 секунд
    і ви не побачили недоліків у цій хатці?
     
  9. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    Тільки естетичні.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Глиняний дім

    хм.. одначе..
    Я то був впевнений, що саме естетично вас приваблює цей матеріал..
    Успіху у пошуку!
    :)
     

Поділитися цією сторінкою