Стяжка теплої підлоги: з гравієм чи без?

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем Voyutichi, 5 тра 2010.

  1. s_vladimir_79

    s_vladimir_79 Майстер

    Повідомлення:
    556
    Симпатії:
    32
    Адреса:
    Киев
    Re: "Теплый пол" от ЧП"АКСО групп" официальный форум специалиста.

    Разница в цифрах по теплоемкости минимальна, а риск повреждения кабеля увеличивается. "Шкурка вычинки не стоит..."dntknw
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Теплый пол" от ЧП"АКСО групп" официальный форум специа

    як бачите, майстри від теплої підлоги не у захваті від ідеї використовувати як наповнювач твердий камінь. І основна причина відмови - більша можливість пошкодження.
    Для кращої аргументації застосування наповнювача необхідно б було знайти реальні заміри теплоємності і теплопровідності саме заливної підлоги і її саморобних варіантів (пісок+цемент+пластифікатор). В мене для цього зараз нема часу.
    Але планується заливка ще одного контуру підлоги в коридорі вдома. Тільки з наповнювачем трохи напряг - у нас тільки пісковик у природі, а твердий камінь - то тільки з залізної дороги.. Прийдеться міркувати над постачанням, щоб випробувати на собі.. :)
    Якщо хтось може дати теплові характеристики пісчаної стяжки - буду вдячний.
     
    1 людині також подобається це.
  3. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Теплый пол" от ЧП"АКСО групп" официальный форум сп

    Смотрите в прикреплении строку "раствор цементно-песчаный" там 5-й столбик это теплопроводность в сухом состоянии, 8 и 9 теплопроводность в условиях эксплуатации А и Б, теплоемкости к сожалению нет, но там еще 10 и 11 столбик это коэфициенты теплоусвоения по А и Б, не знаю помогут эти показатели или нет
     

    Вкладення:

    2 користувачам це сподобалось.
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Теплый пол" от ЧП"АКСО групп" официальн

    може ще хтось приєднається до теми. Але і з цієї таблиці видно, що наповнення стяжки теплої підлоги гравієм дає більшу у 2 рази теплоровідність масиву, що в свою чергу дозволяє майже в два рази збільшити крок намотки труби підігріву, а це, в свою чергу, робить майже у два рази більшу плошу обігріву одним контуром. (В середньому на контур іде 100м Ф16 металопластику).
    Якщо організувати високу культуру роботи при заливці наповненого гравієм розчину у стяжку - то можна не лякатися випадкового пошкодження.
     
    1 людині також подобається це.
  5. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    опять таки не совсем то что нужно, но может поможет косвенно
    это теплоемкость бетона, первая по массе, вторая по объему
     
  6. s_vladimir_79

    s_vladimir_79 Майстер

    Повідомлення:
    556
    Симпатії:
    32
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Теплый пол" от ЧП"АКСО групп" офици

    Voyutichi, Вы не забывайте, что тепло быстрее пойдет вверх, чем по сторонам. Соотвественно, увеличивая шаг укладки трубы - получите "зебру":здесь греет, а здесь - нет.
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Теплый пол" от ЧП"АКСО г

    з ефектом зебри я знайомий практично, щоб її не виникало, вимагають щільніше укладати трубу, з меншим кроком. І зебра виникає саме через погану теплопровідність стяжки. Будь стяжка з теплопрвідністю міді - може достатньо було б кроку і 2 метри :) (я не рахував).
     
  8. DimaZ

    DimaZ Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.743
    Симпатії:
    975
    Адреса:
    Kyiv
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Теплый пол" от ЧП"АК

    но тогда ведь в том месте где находится нагревательный элемент наступить было бы нерально, разве нет?
     
  9. Васильсабо

    Васильсабо Майстер

    Повідомлення:
    107
    Симпатії:
    36
    Адреса:
    Львів
    Відповідь: Стяжка теплої підлоги: з гравієм чи без?

    Привіт хлоці. Я не теоретик - я практик, а з практики замітив, що при кроці 15 і товщині стяжки 4см появляється зебра (робили на вимогу клієнта, використовували спец пластифікатор акватермовський) при 7см плита всюди однакової температури. Стяжки лиємо без наповнювача - ще давно зв*язувався з людьми, які займаються ТП - сказали категорично без наповнювача - аргументи - має бути однорідна плита, привикористанні готрих камінців є риск мех. пошкодження і не тільки при заливці.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Стяжка теплої підлоги: з гравієм чи без?

    це і мені цей міф переказували: "Самі ми не пробували, але всі забороняють, тому що тому.." і т. д. А от де і як можна пошкодити трубу більше, ніж при звичайній стяжці - не говорять. Пісок може є ще і гостріший від гравію, але ніхто цього не лякається. А як заговорили про тверду засипку - тут вже "можливе якесь пошкодження". поверхня труби повністю покривається цементом і доторкається до піску чи іншого наповнювача тільки точково. Тобто при акуратній заливці величина фракції наповнювача немає значення, головне, щоб окремі камінці не перешкоджали доступу розчину до поверхні труби. Це означає, що необхідно просто старанніше провести заливку і утрамбовку розчину.
     
    1 людині також подобається це.

Поділитися цією сторінкою