Картопля

Тема у розділі 'Сад и огород', створена користувачем лаі, 24 кві 2010.

  1. Ярослав_.

    Ярослав_. Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    19
    Самый лучший урожай это на базаре. :-D
     
  2. Борис Галицкий

    Борис Галицкий Підмайстер

    Повідомлення:
    18
    Симпатії:
    27
    Мій досвід тут.
     

    Вкладення:

  3. senator1982

    senator1982 Підмайстер

    Повідомлення:
    40
    Симпатії:
    7
    Теж експериментував з сортами , випробував близько 20 . Зараз вирощую тільки Белла Росу. Дійсно дає стабільно-високий урожай за будь-яких погодніх умов.
     
    Блаж подобається це.
  4. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    в наших краях всі теж перейшли на Белла Росу, але в мене з цим сортом є проблема, в великих картошинах всередині пуста і гниє.
    --- добавлено: 31 май 2015 в 19:10 ---
    як на мене то забагато хімії, хай картошки біде не 700 кг з сотки а 400 , але без хімії...та й майже всі міндобрива можна замінити органікою.
     
    Останнє редагування модератором: 8 чер 2015
  5. Калинович

    Калинович Бригадир

    Повідомлення:
    198
    Симпатії:
    118
    Пане Борисе, дуже вам дякую, знайшла необхідну для себе інформацію в вашій статті, бо моя картопля дуже погано зійшла, хила і маленька, порівняно з сусідською (написала про це в темі Битва за урожай). При посадці давали лише попіл. Не погоджусь з Блаж, у вас є багато альтернативних методів, можна вибрати, який підходить. Порадьте мене, чи я ще якось свою картоплю врятую, якщо вона вже підгорнута? Підживлювати розчинами не вийде, бо є 5 соток. Чи можна в рідину від колорадів додавати стимулятори росту чи засіб від фітофтори? Буду кропити сама, а то нелегка для мене справа...
     
  6. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    на рахунок чи давати в рідину від колорадів поживні розчини я не знаю, ідея не дуже...сам я картоплю від жуків не кроплю, не так їх багато в мене є ,щоб їх кропити...а щоб збільшити врожайність можна в міжряддя картоплі накидати скошенної трави, можна настоювати траву в бочці, та цим розчином підживлювати (хоча б оприскуванням)...хімія можливо й не таке вже й зло, якщо знати міру, але з мірою завжди є проблема...в мене в памяті розповідь дружини, вона в лікарні працює, якось там померла молода дівчина від токсичного цирозу печінки...медики розпитували де і як вона стикалась з токсичними препаратами, дівчина розказала що якось її батьки заставили в ванні оброблювати посівну картошку "престижом"...можливо один лиш престиж не був причиною смерті, але точно вніс свій немалий внесок.
     
  7. Калинович

    Калинович Бригадир

    Повідомлення:
    198
    Симпатії:
    118
    Та ми взагалі ніколи навіть не кропили картоплю, вручну жука збирали через день, але так сталось, що мушу і на роботу ходити і на город їздити, тож виходжу з ситуації. Траву скільки треба настоювати? І як розводити для кореневого підживлення і для оприскувань? Маю сортової ділянку, то її буду більш ретельно підживлювати, а решту - як зможу вже, дуже вам дякую за поради, якось вийду з тої ситуації. А, до речі, що дає скошена трава в міжряддях, я думала, вона лиш як мульча працює?
     
  8. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    як мульча - це вже дуже добре...по перше зберігає вологу, по друге служить живленням та захистом від сонця для бактерій що живуть в грунті, корні рослин (в тому числі й картоплі) засвоюють поживні речовини в тому числі й за допомогою бактерій...(точно так само як в нашому організмі), кроплячи картоплю, та даючи мінеральні добрива ми вбиваємо бактерії і в рослин може виникнути "дисбактеріоз" ...хто з людей стикався з цією хворобою, той знає як тяжко вернутись в здоровий стан...
    траву замочувати поки вона на забродить, про це краще почитати на форумах, я замочую поки не забродить а потім розвожу 1 до 5 чи 1 до 10 в залежності від насиченності розчину...
    взагалі я за здоровий глузд...от наприклад посадив я якось помідори, нічого не знав про їх вирощування, не пасинкував, нічого не зробив щоб не було фітофтори...помідори виросли дебелі, плоди рясно завязались, але я їх всі викинув, тому що фітофтора все знищила...в такому разі все ж таки слід користуватись хімією, якщо не знаєш як природними методами уникнути фітофтори...
    а на рахунок жуків я подумав, ну зїдять вони пару кущів, ну викопаю я з своєї 1 сотки на відро менше кортоплі (можливо , не факт), але це ж треба купляти кропило, купляти оприскувач, якого в мене нема, самому труїтись, труїти землю...і все задля лишньго відра картоплі? для мене це не має сенсу...в інших умовах можливо сенс є....
     
  9. Калинович

    Калинович Бригадир

    Повідомлення:
    198
    Симпатії:
    118
    Та, на жаль, сенс є. Хімію купила, оприскувач теж є. а жук настільки ненажерливий, що минулого року в сусіда лише патички стирчали, а картопля лише вилізла. Ех, піду на пенсію, буду руцями все плекати, без хімії:)
     
    Останнє редагування: 1 чер 2015
  10. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    не повезло вам з жуками...
     

Поділитися цією сторінкою