Любимый город...

Тема у розділі 'Туризм и путешествия', створена користувачем vaska, 15 кві 2010.

  1. krox

    krox Прораб

    Повідомлення:
    704
    Симпатії:
    310
    Адреса:
    Pavlograd
    Звісно ж що не все так красиво, а який сенс викладувать фото підворотні та спальних районів, вони ж всі однакові в будьякому місті.
     
  2. Батько

    Батько Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.523
    Симпатії:
    1.044
    Адреса:
    Новая Каховка. П.Г.Т. Днепряны.
    сегодня в городе сфоткал зимний сад одной кафешки;-), только фотки с телефона из окна:-[...
     

    Вкладення:

  3. 321

    321 Інженер

    Повідомлення:
    1.197
    Симпатії:
    459
    Хороший прогулочный дворик. Лазаренко в подобном, наверное, выгуливают:-D
     
  4. Батько

    Батько Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.523
    Симпатії:
    1.044
    Адреса:
    Новая Каховка. П.Г.Т. Днепряны.
    :-D:-D:-Droflrofl:vo:
    да там получается колодцевый двор...
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Любимый город...

    місто Самбір Львівської області - моє місто :)
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Добавлено через 4 минуты 37 секунд
    http://photo.online.ua/voyutichi/albums/1/
     
  6. vaska

    vaska оптимистка

    Повідомлення:
    1.722
    Симпатії:
    409
    Адреса:
    Ильичевск
    Вперше чую, хоча і була багато разів у Львові, там родичі живуть, у радянські часи їздила до Львова по шкіряні вироби та українську атрібутику (не знаю, як це по-українські буде), бо моя мала у 92 році пішла у першу українську гімназію, а у нас нічого не було, ні вишиванок, ні портретів наших поетів, нічого...
    Так а де ж фото? Молоде місто?А що таке Самбір? Якесь турецьке слово, як на мене...

    Добавлено через 4 минуты 39 секунд
    Площа Ринок і у Львові є...
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Любимый город...

    турецької не знаю (навіть на звук), тому не можу заперечити подібності.. :)
    Вернімося тепер до невирішеного досі питання походження назви міста. Найбільш популярна гіпоте¬за - місто отримало свою назву від непрохідних борів, що звідусіль його оточували, а в цих борах любили по¬лювати князі, пізніше королі, які назвали місто Сам¬бором. Що ж, ця дуже романтична гіпотеза, мабуть, тішила самолюбство тих людей, які творцями історії вважали самих лише монархів і достойників та понад все ставили їхню прихильність і ласку. Але ж хіба браку¬вало борів-пралісів всюди на Прикарпатті, а не тільки на Самбірщині?
    Виведення назви міста від давньослов'янського імені, яке могло належати ймовірному якомусь праіс¬торичному вождю Самбору, хоч і не може бути безза¬стережно відкинуте, але і не отримає ніколи будь-яких додаткових доказів на свою користь. Ще менше шансів у припущення О. Стрижака, який виводить ім'я міс¬та від місцевої назви червоного лозняку - "самбірки", тим більше, що ця рослина не зустрічається ні поблизу Старого, ні нового Самбора.
    Подібно, що найбільше рації має припущення О. Трубачова, який добачив у назві Самбір старослов'янсь¬кі мовні корені "самбар", що означало злиття, стікання




    (звідси ж "собор"). Якщо ж співставити цю версію з фак¬том, що біля Самбора справді стікались важливі шляхи, то вона видасться найбільш ймовірною. Та шляхи сті¬кались не лише під Старим Самбором, а й у Погоничі, і у Хирові. У пізніших документах зустрічаємо навіть формулювання "на Самборах". Може слово Самбір означало колись не лише назву окремого міста, а цілу місцевість. Тому так легко ця назва передавалась від одного міста до другого, а якийсь час навіть зовсім не вживалась - було тоді Старе Місто і Нове Місто. Якщо так, то Самбором могло назватись будь-яке місто, яке б стало центром Самбірської волості. Історія захотіла, щоб ним стало колишнє городище Погонич.
    Не в такому ще далекому минулому польські іс¬торіографи, намагаючись обґрунтувати законне пра¬во Польщі на володіння землями Східної Галичини, всіляко замовчували і перекручували давньо-руський період історії нашого краю. Датою виникнення Самбо¬ра було оголошено 1390 р. - той рік, коли польський король надав місту право на самоврядування. Давніші події історії міста вважались незначною прелюдією, яка не мала скільки-небудь істотного значення у розвитку королівського міста Самбора.
    Та, хоч-не-хоч, у літературі часом з'являлися звістки про часи давніші. Так, у краєзнавчому нарисі з 1829 р. згадується цікавий документ, виданий Львом Дани¬ловичем в 1266 р. у Старому Самборі. Князь наділив Самбір якимись (якими саме не сказано) свободами і віддав у володіння якомусь Торчиновичу Русину село Дубровицю.
    Василь Оємчишин
    САМБІР


    Самбiр - одне з найбільших міст передгір'я Кар¬пат, розташоване на правому (північному) березі ріки Дністер, притоки якої - Малинівка і Дубівка, пропли¬вають через територію сучасного міста, омиваючи з південного та північного боків його центральну серед¬ньовічну частину.
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Любимый город...

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    ось тут декілька фото, у попередньому пості (з посиланням) вони чомусь не показуються..
     

    Вкладення:

    4 користувачам це сподобалось.
  9. 321

    321 Інженер

    Повідомлення:
    1.197
    Симпатії:
    459
    Киев, Крещатик, полчаса назад. О фонтанах и не только.
     

    Вкладення:

  10. 321

    321 Інженер

    Повідомлення:
    1.197
    Симпатії:
    459
    Комментарии - внизу фотографии.
     

    Вкладення:

Поділитися цією сторінкою