Обвязка твердотопливного котла Viadrus

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Simchuk S., 16 бер 2010.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Обвязка твердотопливного Viadrus

    це коли у секцію з температурою 100С (або і більше) подати +5-10С. Тоді трісне, як не зразу, то пізніше. Все це пов"язане з кількістю холодної води, а її температура - то вже другий фактор.
    навіть до червогого нагрітому чавуну короткочасне збризкування холодною водою не зашкодить. Можете перевірити: нагрійте кухонну плиту (блят - це я не матюкаюсь, це так у нас називають чавунні плити на кухні) і хлюпніть на неї ложку води. Плиті нічого не буде.
    Та і у котлі я пропоную гасити полум"я, а не лити на теплообмінник.

    Добавлено через 4 минуты 35 секунд
    читайте інструкцію, я не знаю досконало цього котла, а там потрібно уточнювати деталі. Вам це легче прочитати, ніж мені догадатись.. :)
     
  2. Ченя

    Ченя Новачок

    Повідомлення:
    112
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Киев и область
    Re: Обвязка твердотопливного Viadrus

    а пар..... горячую сковороду поставте под кран воды.......
     
  3. AKit

    AKit Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.012
    Симпатії:
    803
    Відповідь: Re: Відповідь: Обвязка твердотопливного Viadrus

    Я якщо завантажений чималий обєм вугілля ?І електроенергії немає досить довго?Якій же тоді потрібен обєм теплообмінника щоб забезпечити достатній відбір тепла?
    Конструкція зворотнього клапану ,на мою думку, значно зменшить циркуляцію.
     
  4. Simchuk S.

    Simchuk S. Майстер

    Повідомлення:
    162
    Симпатії:
    14
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Обвязка твердотопливного Viadrus

    Зменшить однозначно,але гравітація своє зробить і підніме шарик.Досліджували такі клапани,його опір мінімальний.:vo:
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Обвязка твердотопливного Viadrus

    почнемо з того, що вдома більше 30 кВт котлів не ставлять (якщо і ставлять - то рідко і це спецвипадок), А теперішніх 50 мм гравітаційних клапанів з головою хватить для роботи у такій схемі.
    А вугілля - так само рахується, як і дрова. Взнаємо, скільки кілограм загружаємо за один раз, вираховуємо потужність цієї ваги вугілля.
    Можна прийняти за точку відліку - 1кг вугілля - 10 кВт. Якщо грузите за один раз 20 кг - тоді це 200кВт/6,8кВт х 100 літрів = ~3 м3 води з 35С до 95С (помилився трохи в попередньому пості, від 25 до 95 є 70, а не 60 градусів)
     
  6. djon-lb

    djon-lb Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    2
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Обвязка твердотопливного Viadrus

    Да всі питання в кількості води, якщо в котел линути і ложку води вона просто не до летить до стінок а випарується на ходу і вилетить в димоход...
    А якщо більше вона може кородкочасно охолодити стінку на декілька десятків градусів , що призведе до напруження в металі (деформацію від термічного звуження) і він лопне...

    Пожежогасіння поділяється на два основних вида.
    1) не допущення продуктів горіння .. (не давати доступу кисню)
    2) зменшення температури горіння .. (воду лють пожежники щоб охолодити, забрати енергію горіння ) , а тут подали пар і він велитів з димовими газами в трубу ... і нічого путнього не вийшло нагріли пар на пару градусів в ліпшому випадку ..
    Лийнули води на теплообмінник він лопнув...

    А моя пропозиція поставити "бойлер косвенного нагрева" і буде гаряча вода на потреби НАРОДНОГО ХОЗЯЙСТВА а якщо перегрев то відкрити кран на кухні і промити каналізацію гарячою водою .
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Обвязка твердотопливного Viadrus

    djon-lb, ну при наявності таланту можна ще не таких "котлів наламати" )
    якщо маєте час - знайдіть максимальнодопустимий перепад температури між вхідною водою і секцією чавуну. В середньому це 35-40 градусів, можуть бути коливання для різних виробників чавуну.
    Тепер серція у чавунному котлі не може мати температури більшої на 5-7 градусів від температури води в ній. Це, надіюсь, зрозуміло чому.
    отже нема максимального препаду у температурі більшого ніж 30 градусів.
    І третє: вприск гарячої води (пари) з температурою 105С (це тиск при 2 атм) направляємо у зону горіння палива, у ядро (це визначення Iven). Пара витісняє кисень з зони горіння і припиняє його таким чином.
    Диму з парою через повітряні шибери надує у котельню, напевно, достатньо.. :)
     
  8. djon-lb

    djon-lb Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    2
    Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Re: Обвязка твердотопливного Viadrus


    Яб хотівби подивитися на власника в цього винаходу після того як виключючили струм.
    Пара вилитівши з котла через повітряні шибери осяде на стінах а вона з сажою, стіни стануть чорні. стече на чемлю будуть калюжи води..
    Частина води яка кодесуватимелься в котлі тоже з нього витече з попілом на підлогу.
    Легше купити нармального інвертора ніж вичищати роботу цього пристрою.
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Обвязка твердотопливного Viadrus

    це варіант захисту не на кожен день, а на тоді, коли вже нічого не допоможе, тільки розрив системи.. :)

    Добавлено через 1 минуту 34 секунды
    а для звичайного запобігання - є такий варіант https://krainamaystriv.com/showpost.php?p=45091&postcount=16
     
  10. djon-lb

    djon-lb Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    2
    Re: Відповідь: Обвязка твердотопливного Viadrus

    Я теж за таку схему тільки замість акумулятора -болер коственого нагрева без клапанів.
    плюси є гаряча вода в народному хозяйстві ...для душа, ванної, кухні..
    нема автоматики яка не використовується повсягдень а лише
    При перегреві злити з болера 100 літрів гарячої води в каналізацію через термоклапан і котлові нічого не саниться і котельня не постраждає ..
    А з електроенегрією в мене виключають більше 1 разу на місяць ...

    А Взагалі обвязку котла треба розлядати в цілому ..+байпас + розширительний бачок + насос + фільтра + подпідка системи + зливний вентель і т.д.
     

Поділитися цією сторінкою