Котли з верхнім горінням по типу Stropuva

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Ярік, 14 бер 2010.

  1. saleks

    saleks Майстер

    Повідомлення:
    85
    Симпатії:
    80
    Додам і свої п'ять. На рахунок довговічності сусід камінщик розказував аникдотичну ситуацію. В дев'яностих він будував будинок і майбутній власник спитав чім відрізняється цемент чотироьхсотка від п'ятисотки. Він жартома відповів що будинок з чотирьохсотки простоїть чотириста років, а з п'ятисотки п'ятсот. Власник по столу як бахне кулаком зі словами "От блін треба було купляти п'ятисотку". А якщо всерйоз то я за п'ятнадцять років проживання в будинку два рази міняв труби в системі опалення, один раз регістри, газових котлів у мене три було. Тепер "бубафонька" працює.
    Раніше був дешевий газ і мало хто дивився на ККД котла, газ почав дорожчати почали ставити економніші газові котли, тепер ціна на газ "космос" переходимо на дрова. Що завтра буде навіть на "битві екстрасенсів" не дадуть відповідь. І робити, або купляти дорогущий і вічний котел на мій погляд не практично.
    Мені матеріали на мій котел обійшлись приблизно в 5 тис. грн, так що він уже себе окупив, хоча й працює тільки 3 місяці. Тепер у нас і з дровами починають "гайки підтягувати", так що на літо знову планую "реконструкцію". Ну таких"чокнутих" як я не багато, але прогрес не стоїть на місті і життя колись все рівно заставить щось міняти.
     
    Aleks dp, тепловик та Шурик Сказка подобається це.
  2. Shapocruk

    Shapocruk Стажер

    Повідомлення:
    6
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Вінниця
    Давно хочу задати питання по цій темі: не зрозуміло, куди ж попіл дівається в котлах верхнього горіння? По моїм уявленням він має засипати дрова в нижній частині топки, і вони не згорять...
     
  3. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    Не засипає. В мене за сезон може мішок попелу назбирується.
     
  4. Papp Janos

    Papp Janos Прораб

    Повідомлення:
    815
    Симпатії:
    399
    Адреса:
    Украина
    @Shapocruk, Болшенство вылетает через дымоход
     
  5. Юра Консультант

    Юра Консультант Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    9
    Я на власні очі бачив з 3йки ст3пс більше 20 років, від експлуатації залежить
     
  6. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    Тут Я согласен с Вами.
     
  7. nester

    nester Новачок

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    0
    А кто подскажет что за котлы Бизон типа стропувы начали продавать в Украине, соответсвено по низкой цене.
    Может кто из этого форума их и делает.
    Ищу себе такого плана котел наверное на 20 КВТ
     
  8. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    Напишу ещё здесь - не чистятся такие котлы нормально! Соответственно работать будет до первой "пробки" из сажи, а она может настать уже через месяц (обычно при неправильно подключении и сырых дровах даже чаще).
     

Поділитися цією сторінкою