Чи потрібно мати дозвіл на будівництво гаража?

Тема у розділі 'Юридические вопросы, нормативные документы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 12 лют 2017.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Шановні знатоки! Підкажіть чи потрібно оформляти якісь дозволи (документи ) на будівництво гаража на території сільської садиби. Будинок був куплений минулої осені. З приходом тепла планував закласти фундамент і, можливо, до холодів збудувати. Знаю, що відмінили вимогу оформляти перебудову в приватному житлі, а чи стосується це надвірних капітальних будівель? І тут же друге запитання з цього приводу: на якій мінімальній відстані від забору сусіда може бути стіна гаража?
     
  2. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    то від сусіда залежить,чим добріший сусід тим ближче:-D,а по пожежних нормах 6 метрів до рядомстоячої будівлі...тільки хто їх витримує ті норми,то треба гектар подвір'я тоді мати:-D
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Я чомусь думав, що відлік має бути від межі (забора), 2 метри чи щось таке...
     
  4. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Не зустрічав такого терміну "від межі".Існуючі нормативи це санітарні норми і пожежна відстань.Одиниці нормативів можна пошукати в мережі або спитати в будь якого архітектора.
     
  5. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Треба оформити буд.паспорт в архітектурі, і стандартно повідомлення про початок буд.робіт в ДАБІ щоб не чіплялась, і потім без проблем зареєструвати у власність
    --- добавлено: 15 лют 2017 у 12:25 ---
    Коли це відмінили реконструкцію, може спростили оформлення
     
    Останнє редагування модератором: 23 лют 2017
    WalterCV подобається це.
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Чув в новинах,що з нового року українцям не потрібен дозвіл на перебудову у власному приміщенні.
     
  7. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    А я чув від бабки, що на побудову нової споруди поряд з приміщенням потрібен дозвіл...
     
  8. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Насправді якщо немає в планах відчудження (продажу) то будову гаражу можна і не узаконювати,це за умови якщо сусід не буде мати нічого проти,тобто якщо гараж не буде заступати сонце,мішати спати,впливати на рівень радіації rofl і т.д.....бо сусіди то така штука-нєпредсказуєма:-D,моїм наприклад мішало би 100% і кляуз вже було би 10 штук.Такі спірні питання краще вирішувати полюбовно і без участі органів місцевого самоврядування,бо чим дальше-тим дороще.Тому про всяк випадок підкріпіться існуючими нормативами для вирішення суперечок і будуйте а узаконити завжди встигнете.Незаконне будівництво на приватизованій земельній ділянці рано чи пізно узаконять,навіть з порушенням нормативів,така статистика,повалити не заставить ніякий суд.Всі існуючі позови по "сусідських спорах" лежать в судах роками,деякі десятиліттями,рішення одного суду можна легко апелювати і знов роками розбиратися,вже гараж похилиться а судитися можна дальше:-D.Аргументи "казали по телівору" і ОБГ(одна бабка говорила) недоречні,краще скористатись послугами місцевого архітектора або самому знайти існуючі нормативи і роздрукувати.
     
    Останнє редагування: 15 лют 2017
  9. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Хату ми лише купили восени. З сусідами ще не встигли полаятисьrofl та й в планах не записано. Але маю досвід узаконення самовільного будівництва за попереднім місцем проживання. Там мою майстерню добудовану до гаража уже пів-року "узаконюють" для продажі хати. Це коштує грошей. Тому до архітектора обов'язково звернусь, хоча б в плані консультації. Мене цікавило саме питання відстані між стіною побудови і сусідською межею. Зрозуміло, що я буду з сусідом спілкуватись з цього приводу, але хотілося б бути "озброєним".
     
  10. Hobbist

    Hobbist Підмайстер

    Повідомлення:
    31
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Львів
    Мені архітектор малював проект гаража,то відступив від межі 1 м.,але за межею з тої сторони нема будівель.
    Ящо ж там щось збудоване,то норма 6 м. між будівлями.
     
    Михайло Маломитницький подобається це.

Поділитися цією сторінкою