Вентильований фасад із металевого сайдингу або металопрофільних панелей

Тема у розділі 'Стены, фасады и перекрытия', створена користувачем Михайло Маломитницький, 31 січ 2017.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Переглянув весь розділ шукаючи відповідь на питання про особливості влаштування вентильованого фасаду для сільської хати "закиданки". Потрібно досягнути двоєдиної мети: утеплити будинок не завдавши шкоди його "глино-дерев'яним" стінам і не навантажувати фундамент будівлі. Тому і розглядається варіант утеплення базальтовою ватою з використанням дерев'яної обрешітки, яка буде нести функцію основи для кріплення оздоблення. Для фінішного покриття (із бюджетних і найлегших ) найкраще підходить сайдинг. Саме зараз хочу зрозуміти який вибрати, тому буду вдячний за рекомендації.:sps:Але хотілося б почути думку практиків про застосування в оздобленні приватних сільських будинків металевого сайдингу і стінового металопрофілю. Все ж таки це метал. Чи "комфортно" буде з ним будинку ( і мешканцям його) в літню спеку чи зимній холод? Чи може цей матеріал бути конкурентом сайдингу в моєму випадку?
     
  2. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    може. але майте на увазі що вата на фасаді то є житло для різних комах. в тому числі таких надокучливих як мурахи, павуки, оси.
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Що ж робити? Невже наскільки серйозна це проблема? Живуть же люди рядом з пасікою...:-D
     
  4. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    живуть. в мене 10 років фасад з рулонної вати але на цегляній хаті. ніби ніяких проблем. але вже мав у людей пригоду з виведенням шершнів.у них правда хата в лісі.
    проти мурах добре під хатою мати висіяну мяту, аніс,кріп, ... інакше кажучи ароматику. з хвойних багатолітників ялівець. я не знаю який ви любитель рослинництва. моя благовірна до того має для прикладу алергію.я ще вжитті не спостьерігав щоб щось полола.
     
    Останнє редагування: 31 січ 2017
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    То скажіть як рулона вата почувається. Адже для себе уяснив, що гарантовану якість в моєму випадку дасть тільки базальтова. Але ж дорога!
    Візьмемо на озброєння. У мене дружини ще той "мічурінець".
    Щодо використання металовагонки чи стінних панелей маєте якийсь досвід?
     
  6. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    [ хочете глянQUOTE="Михайломаломитницький, post: 685602, member: 74893"]То скажіть як рулона вата почувається. Адже для себе уяснив, що гарантовану якість в моєму випадку дасть тільки базальтова. Але ж дорога!

    Візьмемо на озброєння. У мене дружини ще той "мічурінець".
    Щодо використання металовагонки чи стінних панелей маєте якийсь досвід?[/QUOTE]

    добре.я в 2006 році приймав участь в реконструкції торгового центру в празі на народніх тржідах то майже істоичний центр метів 300 від вацлавського наместі( майдан св"ятого вацлава по нашому). та будівля має партер (або пржіземі) 6+ і 2- .каркасна.зовні метал. з середини гкл. в проміжку рулонна вата. збудована за совітів в 1968 шведською фірмою. різали нові вікна в різних стінах. ваті ніц не бракувало. в мене дома позавчора" газовщики" переробляли проводку з виносом лічильника на фасад. зняв пів листа обшивки ніби теж нічого не бракує. щодо металу на стінах - чим тонший тим проблемніше до стіни приперти драбину. в багатоповерхівках то в основному потім ходять скелелази на тих своїх ланах чи шворках коли приходить час освіжити фасад.
    з квітів добре відстрашує комах розмарин,бархатці,настурція,лаванда.
    хочете глянути як виглядає той торговий центр загугліть obchodni centrum maj praha зображення.
    якщо загуглите майдан вацлава то в нього за плечима народні музеум зліва там не видно є радіо свобода прага а так надражі(двірець або як каже москаль вокзал) praha hlavni nadrazi.
     
    Останнє редагування: 1 лют 2017
  7. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    ну і який вибір ? вата чи газобетон?
     
  8. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Схиляюсь до варіанту вентильованого фасаду. Самому важко прийняти рішення, оскільки я будівельник-аматор, але є причини для такого рішення. Газобетон приваблював спочатку і мене і дружину. Але крім всього, він ще й, як виявляється, потребує сам захисту від атмосферної вологи. Товщина його має бути мінімум 200 мм. (Збільшує бюджет). Звести стіни і закрити їх фінішним покриттям потрібно за один сезон. При цьому стіни до шпаклювання повинні вистоятись не меньше 6 місяців. Зваживши все вирішив обрахувати ще раз варіант базальтовою ватою. Виявилось, що він майже однаковий з попереднім. І звести вентильований фасад я зможу сам.
    Якщо бути точним, то насправді рішення остаточно приймемо після побудови веранди. Тоді при влаштуванні її фундаменту побачимо стан фундаменту хати.
    Мене турбує, що при утепленні за допомогою вати, виникнуть складнощі з монтажем металопластикових вікон, адже їх прийдеться виносити в каркас обрешітки фасаду. Чи зможу я в такому випадку уберегтись від зайвих проблем з облаштуванням навколовіконного простору? Кріплення, утеплення, гідроізоляція і т.п.
     
  9. barnych

    barnych Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.309
    Симпатії:
    648
    Адреса:
    городок львівської обл.
    я фасад робив в листопаді коли закінчились роботи на будові за кордоном.почав при +сах закінчував під - ми в грудні. робив все самостійно без будь якої допомоги. вікна нікуди носити не треба коли з середини ніша глибша за 20см. матимете шалені потоки води з конденсату.навколо вікна можна зробити і з вагонки. але є проблема з стійкістю до ультрафіолету. то мабуть найдешевше з дерев*яної під фарбу і зробити віконниці зі шклом щоб закривати на зиму. то нестиме дві функції захищатиме хренові вікна українських виробників від обдування холодними вітрами і не даватиме нанести на парапет снігу. літом то можна зафіксувати на фасаді щоб не побило вітром.жалюзі без потреби при доброму утепленні в мене навпаки відкривають в хаті всі вікна щоб прогрілась і не ловити вночі дрижаки під ковдрою. але все одно спиться круглий рік під пуховими ковдрами.
     
    Останнє редагування: 3 лют 2017
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Добре роздивився і зрозумів, що Ви правий. Обрешітка разом із сайдингом матиме глибину до 150 мм. Тобто це від зовні до існуючої стіни хати в площині якої стоять тепер вікна. На їх місце поставляться МП вікна. Відкоси зовні будуть орієнтовно 150-170 мм. В приміщенні - такі ж або на кілька см ширші. Можна змиритись.
    Обмірковував варіант, щоб перед монтажем вікон в пройом установити дерев'яну коробку, котра об'єднає існуючу стіну і обрешітку вентильованого фасаду, а вже в неї стануть вікна. При цьому їх можна буде встановлювати на оптимальну глибину, як душа забажає.
     
    barnych подобається це.

Поділитися цією сторінкою