Заміна електроживлення в старому будинку

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем Михайло Маломитницький, 5 січ 2017.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Чи правильно я розумію, що якщо на електрошафу газової плити я вивів окрему розетку, то ПЗВ не потрібен? Те ж саме буде у випадку живлення газового котла, насосної станції? На електробойлер і на пральну машину я теж завжди встановлюю окремі розетки з окремими автоматами.
     
  2. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.886
    Симпатії:
    82.186
    Так.


    Якщо ці прилади знаходяться у небезпечному щодо враження електричним струмом приміщенні (ванна кімната, підвал), або поза приміщенням (надворі), то їх захист ПЗВ обов'язковий
     
    Останнє редагування: 29 січ 2017
    Михайло Маломитницький подобається це.
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Тоді вже "для повного комплекту" роз'ясніть як організувати захист освітлення у ванній і там же розетки для фену (біля дзеркала).
    Живлення АНС, вірніше глибинного насосу. Підключати його разом з автоматикою з однієї розетки,яка буде на веранді (або ж безпосередньо з автомата на щитку).
    --- добавлено: 29 січ 2017 у 18:01 ---
    ...з ПЗВ чи без нього?
     
    Останнє редагування модератором: 6 лют 2017
  4. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.886
    Симпатії:
    82.186
    Під окремою розеткою мається на увазі розетка пристосована лише для живлення цього електроприладу, без можливості підключення іншого (наприклад прихована за корпусом плити). При цьому сам корпус плити має бути надійно заземленим.

    [​IMG]

    Q2 - ПЗВ
     
    Останнє редагування: 29 січ 2017
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Ой! :(Я можу лише здогадуватись, що на тій схемі. Без допомоги спеціаліста я її не прочитаю...
    Текст стосується розетки для підключення шафи в газовій плиті. Чи можна заземлити газову плиту нам клему РЕ в розетці чи потрібно для цього використати окрему жилу?
     
  6. sanykrimea

    sanykrimea Firewall Команда форуму

    Повідомлення:
    25.886
    Симпатії:
    82.186
    Заземлюючий контакт у електричній вилці газової плити призначений саме для заземлення корпусу плити через розетку. Іншого заземлення (якщо в інструкціі нема окремої вимоги) плита не потребує
     
    Михайло Маломитницький подобається це.
  7. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    скріншот.png
    Зробив спробу наочно показати як планую компанувати монтажний ящик автоматами. Робочий ескіз. Зараз будуть пояснення.
    --- добавлено: 29 січ 2017 у 21:24 ---
    Картинку потрібно "розвернути" на 90 градусів за часовою стрілкою, щоб все стало на свої місця. Я червоним шрифтом позначив "Верх ящика".
    Прошу майстрів вносити свої поправки.
    1. Вхідний автомат двополюсний 32 А. Чи номінал збільшити?
    2. Реле напруги варто вставляти? Чи оправдана його присутність тут? Наскільки ефективно воно рятує від "скачків" напруги?
    3. З монтажного ящика планую подати напругу в майстерню і гараж, котрі будуть в сусідніх окремих приміщеннях. Достатньо для цього однополюсний автомат чи варто поставити двополюсний?
    4. З реле напруга піде на ПЗВ, який захищатиме всіх споживачів, окрім виділених-пральна машина і бойлер.
    Чи варто щось тут змінити?
    5.Чи правильно я запланував номінали ВА і ПЗВ?
    6. Не з'ясував для себе як підключити освітлення і розетку (фен) в санвузлі: через звичайний ВА чи виділити в окрему групу захищену ПЗВ.
    7. Бачив рекомендації поставити після вхідного автомата протипожежний ПЗВ на 300мА. Варто це уваги?
    Скоріше всього я теж відношусь до категорії "дротокрутів", тому прохання зважати і на це:-[
     
    Останнє редагування модератором: 6 лют 2017
  8. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Ну так и не чего соваться.
    @sanykrimea, он вам электробезопасность сдал, что вы ему рассказываете ЗА такие работы? :-D
     
    WalterCV подобається це.
  9. jns

    jns Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    14
    Это у вас на основании ТУ на подключение, 32 А это примерно 7Квт выделенной мощности от РЭСа
    варто, если дома есть лэд лампы, да и любая техника критичная к скачкам, напрмер, импульсный БП (не качественный) какогото прибора можно быстро сжечь напряжением в 250 В,
    однополюсного достаточно
    если одно узо - то оно будет реагировать на все утечки ниже него, плюс 32 А, то что я увидел, то его для вводного маловато, посмотрите ссылку которую я вам как пример скинул + Холодильник всетаки через УЗО решили? ну тогда хоть узо выбирайте нормального производителя.
    а что мешает ванную сделать отдельной веткой на которой все, и свет и розетки?
    да вроде 100 мА хватало для пожарного ....
     
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Ні. З РЕС я спілкувався поверхнево, заїхав на хвилину, щоб дізнатись як переоформити книжку на себе і "як далі жити будемо?". Потім руки не дійшли... Розумію, що отримання нового договору на виділення ел. енергії ( чи як він там?) у мене попереду...
    Тоді підкажіть яке реле. У друга (в московії) монтував ящик, він привіз реле (наше, до речі, йому нахваляли постачальники), а воно не подавало ознак життя. Пустив струм без нього. Тому запитаю...
    Про холодильник я"провтикав" і не виділив лінії. Потім побачив помилку і ще можу її виправити, якщо це важливо. Чи Ви запитували підключати його мимо ПЗВ?
    Тобто, це буде пральна машина, бойлер, світло, розетка для фена. Якщо так можна, то я тільки "за".
    Тобто. він все таки потрібен? той, що 300мА, а не 30? ще один, саме протипожежний? То де ж він має стояти?:-[
     

Поділитися цією сторінкою