Металообробні верстати в столярній майстерні

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем woxhol, 9 лис 2016.

  1. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    Рукоятка зображена на малюнку приводить до - "переключения между диапазонами с нормальным и увеличенным шагом" Використовуйте діапазон який Вам більше подобається в данному випадку, наприклад із збільшеним кроком у мене станок шумить сильніше, ще один аргумент коли точиш і перемикаєшся між ходовими валом і гвинтом і виставлений "нормальний" крок частіше за все продольну подачу можна використовувати не перемикаючись, на "збільшеному" вигідніше підрізати торець.
     
    Останнє редагування: 2 гру 2016
    woxhol подобається це.
  2. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Дякую,буду гуглити.
     
  3. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    Питайте - що знаю - скажу.
     
    woxhol подобається це.
  4. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Ще мене мучить питання по вінту поперечної подачі..Гвинт має візуальну різницю між нитками різьби,в робочій зоні вони меньші,внаслідок чого при вибиранні люфта в робочій зоні поза нею рукоятка вже важко крутиться.Питання:чи можна "розбити" різьбу в неробочих зонах,тобто проточити?
     
  5. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    Можна - гарний токар зробить, перевірте ще стан гайки - вона зношується також досить сильно, підклинює в крайніх точках і виработка направляючих яка по середині більша чим по краям.
     
    Останнє редагування: 2 гру 2016
  6. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Коли розбирав гайка там де нема виробітки на гвинті крутилась без видимих люфтів а там де зношений гвинт то вже люфтила.Направляючі поперечної подачі як не дивно в порядку.
     
  7. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Питання до бувалих токарів.Сьогодні я замітив при проточці без піджиму з\б-конусність,чи варто "лічити"? конусность.jpg
     
  8. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    Щось забагато - на 150 мм - 0,3. Лікувати муситимете.... - як приклад проточили край поміряли розмір - нормально, проточили 150 міліметрів - провалили на 3 десятки. Конусність така - це погано. Шукайте паспорт на верстат (скачайте з чіпмейкер.ру) - відпускайте болти кріплення передньої бабки до станини, і розвертайте її так щоб товщий край (58,6) наблизився до різцетримача. Якщо є в наявності стійка з індикатором, начебто бачив десь на фото, ставите стійку і аккуратно наближаєте правий край проточеного вала на 1,5 десятки да різцетримача. Про всяк випадок перевірте відразу люфти шпінделя.
     
    woxhol подобається це.
  9. woxhol

    woxhol Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.129
    Симпатії:
    1.088
    Адреса:
    ЛЬВІВ
    Ще спішити не буду,поставив індикатор на кінець заготовки,під моєю вагою 95 кг без впирань ногами і т.д заготовка відгинається на 0.07мм,думаю про патрон:(...я коли сверлив для розточних шпильок то кулачки чогось дуже легко сверлилисьdntknw та і на різьбових пазах вже видно дію спіралі,чогось так собі мислю що треба шукати файного патрона бо той якась "лажа",не може патрон бути сирим або як варіант він був в пожежі і його відпустило.Який порадите?За поляка "бізона" правлять 500 доларівO=-а я ще не звар'ював щоб за патрон платити більше половини вартості станка:-D.Думаю спочатку вирішу з патроном а потім вже буду ловити сотки на кулачках і йти налаштуваннями до задньої бабки бо поки нема сенсу.
    --- добавлено: 5 гру 2016 у 12:14 ---
    Я вже придбав нормальну стійку і два індикатора(0.01 і 0.002)тепер маю змогу провірити достовірно,вечором займусь.Той старий індикатор виявився не для цього.
     
    Останнє редагування модератором: 13 гру 2016
  10. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    Патрон не вирішить проблему конусності!!! Не спішіть купляти новий. Якщо при проточуванні, на невеликих зйомах немає вібраціїї, переріз деталі круг (в двох різних перпендикулярних діаметрах немає різниці) патрон не винен. кулачки є мякі спеціально для обробки деяких деталей - розточили під деталь - виточку наприклад і працюєте. Краще пошукайте неспішно ще комплект кулачків до вашого патрона.
     

Поділитися цією сторінкою