Підключення ТК до СО з ЕК

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем DoctorMED, 30 вер 2016.

  1. DoctorMED

    DoctorMED Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    тут
    Доброго дня :)

    ТК+ТА стоїть у мене в гаражі поряд з будинком, звідти йде теплотраса до будинку. Підключив вчора котла до СО та стикнувся з проблемою. Підключав по такій схемі (вкладаю картинку) , так як в це місце був технічно легший доступ. Тобто врізався послідовно в трубу подачі від ЕК. Робота ЕК регулюється программатором-термостатом, який розміщений в кімнаті. Основна робота покладена на ТК, а ЕК вмикається лише як резервний, коли падає температура в будинку. В результаті те кільце батарей, котрі розміщені праворуч від ЕК прогрівалися дуже добре, а ті, що ліворуч - лише після того як нагрілась "обратка". Як можна виправити цю проблему? Я так розумію що найкраще було б врізатися одразу на виході з ЕК (перед розгалуженням на праву і ліву частини), але технічно - це треба вести труби через всю хату. Можливо буде виходом із ситуації врізатися твердопаливним котлом паралельно? Дякую

    PS. В ЕК стоїть свій циркуляційний насос. Система опалення - відкрита.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування: 30 вер 2016
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    А десь хоч один зворотній клапан стоїть?
     
  3. DoctorMED

    DoctorMED Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    тут
    Та ніде :)
    Я так щойно собі подумав. Мабуть треба ставити зворотній клапан на виході з ЕК та на виході з ТК. А також доцільніше включатися паралельно. Я правильно думаю?
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ну так. Вода має бігати потрібним Вам чином, а не де захоче.

    "Послідовно" це ніби таке
    20160930_100124.jpg

    Ви впевнені, що на малюнку з'єднання труб вірно намальвано? Половина подачі в радіатори від ТА йде у верхні крани, а половина у нижні?
     
  5. DoctorMED

    DoctorMED Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    тут
    Намальовано так, як зараз підключено. Я надіявся що особливої різниці не буде: зверху вниз чи навпаки. Бо просто це єдина точка, де я можу технічно легко підключитися твердопаливним котлом, щоб не довбати стіни, плитку і т.д.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    І триходовий з насосом біля ТА саме таким чином стоїть?
     
  7. DoctorMED

    DoctorMED Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    тут
    Саме так. З клапана виходить виносний термодатчик примотаний до обратки. На головці наставляю температуру
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Зазвичай, призначення такого вузла - щоби ТА виконував функцію акумулятора. Тобто, ідея така:
    мед.jpg
    Системою кружляє стала витрата теплої води. А з акумулятора до неї підмішується тоненьким струмком гаряча, і тоненьким струмком на заміну холодна. Тоді через ТА невелика витрата, вода в ньому менше вимішується, і є змога запасати найгарячішу воду у певній кількості. Системою велика витрата теплої води, а через ТА невелика витрата найгарячішої та найхолоднішої.
    Для цього, насос має стояти зі сторони системи, від змішувального вузла.
    Майже скрізь, майже завжди, одразу за кожним насосом встановлюється зворотній клапан. Окрім майже завжди необхідної функції запирання зворотнього ходу, пружина клапана ще дещо стабілізує потоки від насосів.
    Якби були враховані такі ідеї, то можливо не довелось би чекати, поки прогріється зворотка біля триходового, щоби у ліву частину пішло тепло від ЕК.
     
  9. DoctorMED

    DoctorMED Підмайстер

    Повідомлення:
    35
    Симпатії:
    3
    Адреса:
    тут
    Дякую :) Зрозумів.
     

Поділитися цією сторінкою