Купуємо хату в селі! Запрошую на толоку...

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем Михайло Маломитницький, 6 вер 2016.

  1. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Красно дякую за поради! Вони універсальні, як на мене. Візьму на озброєння.
    В Калинівці, на моїй Вінниччині, творить двері майстер Вася. Я познайомився з ним, коли він встановлював дверні блоки в будинку моєї племінниці. Потім, з моєї подачі, він виготовив вхідний дверний блок одній моїй клієнтці. По завершенню установки, (а він принципово робить це власноруч), жінка розгубилась і не знала як дальше з ними жити - це був витвір мистецтва. Обов'язково встановлю з ним зв'язок! хоч і "дорогий", зараза...
    Тільки що, при обговоренні з дружиною, прийшли до розуміння, що потрібно зберегти в хаті хай і стилізований, але автентичний інтер'єр. Оце замахнулись!..bunt
     
    Odissey та Олександер_1 подобається це.
  2. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    Радий був допомогти! Вдалого вибору!:Hi:
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
  4. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    По опаленню: конвектор збережіть, якщо піч не ахті однозначно розбирайте там потім можна встановити з часом камінну топку :). Якщо котел на дрова будете планувати брати і без телонакопичувача тоді як варіант котли з нижнім горінням (бренд Калвіс, як варіант СДК дешевший і поліна довші залазять + бункер загрузочний більший). Остерігайтесь щоб не підсунули замість дров"яного котел в якому основне паливо вугылля а лиш додаткове дрова бо намучитесь з ним. Їх особливість - рушта з водяним контуром щоб вугілля не запікалось. Дров'яним це не потрібно.. Батареї на ваш вибір. Але перш ніж рахувати що вам по опаленню треба зверніть увагу на теплоізоляцію стін стелі підлоги. Обахунки по тепловтратах можна тут прорахувати:
    http://www.smartcalc.ru/thermocalc?...00&em3=230&bw3=50&ld4=120&le4=1&lt4=0&mm4=241
    Вода і каналізація...?????? Електрика - уточніть як в зимовий період у сусідів чи часто відключають, перевірте яким кабелем проведено розводку що міняти потрібно, мабуть пакетники точно і всі вимикачі розетки.
    Стан пілоги і фундаменту, чи немає підсосу вологи, яке розташування вод в дощовий період?
    Дах...? в якому стані?
     
  5. Whisker

    Whisker Інженер

    Повідомлення:
    770
    Симпатії:
    1.982
    Адреса:
    Київ
    На вулиці вересень, тому основна задача - нормально зайти в зиму та її пережити. Тому варто зробити лише те, без чого не можна жити. Часу дуже мало для масштабних робіт.
    1. Піч та конвектор залишити. Димаря почистити. конвектор розібрати та пропилососити. Перевірте щільність посадки димовідводу до камери згоряння. Промильте газову арматуру. Підфарбуйте газову магістраль (у жовтий колір :))
    2. Заготувати дрова , 4-5 складометрів. Цього має вистачити пережити зиму на 80м2. ( у мене йде 4 куба на 50м2)
    3. Видкиньте на потім зовнішній вигляд. В першу чергу - інженерні комунікації. Перевірте (замініть) електропроводку. У вас стара хата. Перевірте ввод від стовба до лічильника, якщо заважають гілки дерев - обріжте.
    4. Заведіть воду та каналізацію у хату. Якщо є - перевірте арматуру та всю магістраль. При необхідності розкопайте та утепліть.
    5. Продумайте механізм запасу води у хаті при втраті електроенергії. У селі таке буває.
    6. Злазьте на дах та горище. Перевірте як закріплено шифер. Підлатайте що побачите. Будьте готові після хорошого дощу до термінового ремонту або заміни елементів покрівлі.
    7. Якщо вікна у поганом стані - є сенс міняти до холодів.
    8. У дворі облаштуйте нормальний заїзд. Якщо намете снігу, щоб було куди його викидати.
    9. По фасаду просто підбийте, підмажте тощо.
    10. Заведіть кота (кішку). Скоро миші попруть у тепло.
    11. Якщо будете мати взимку час і натхнення робити всередині ремонт, просто виділіть лише одну кімнату і там товчіться. Решту хати просто побіліть та поганяйте павуків.
    12. На вулиці можете почистити сад, облаштувати компостні ями та засадити город якимось сидератом, наприклад, гірчицею.
    Що це все дасть?
    Ви зайдете в зиму не надриваючи пупа, без різких рухів, лише з необхідним набором речей.
    Переживши дощову осінь, зрозумієте що і як облаштувати на подвір"ї, щоб не загрузнути у багнюці.
    Переживши зиму, отримаєте реальні тепловтрати по фасаду. З весни можна буде займатись утепленням на наступний сезон. Глина сохне довго, якраз за літо можна буде зробити.
    Тільки реальна зима покаже, що і як городити з опаленням.
    Буде час нормально роздивитися проблемні місця , придбати необхідний матеріал.
     
    Romek_, Володимир П, Julla та 4 іншим подобається це.
  6. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Доброго всім дня! Дякую, хлопці, що відгукнулись!
    Уже встиг дружині по телефону процитувати рекомендації (ще на роботі), вона в захваті:"все чітко і по поличках..."
    Отож спробую відповісти по порядку, але спочатку чай-день був важкийtschaj
     
  7. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Я почав писати список питань, які потрібно вирішити для прийняття правильного (оптимального) рішення. Порядок їх втілення в реальність буде дещо інший.
    Отож. а) Переїзд;
    б) Вивіз гною і оранка городу;
    в) Закладка саду;
    г) Влаштування каналізаційного колектора;
    д) Монтаж системи автоматичної подачі води в будинок з колодязя;
    е) Будівництво гаража і веранди.
    Думаю цього буде достатньо до першого снігу. Паралельно переформатуємо територію перед хатою.
    Тепер про систему опалення. Так і не почув до сьогодні, яка вона має бути в моєму випадку. Зважаючи на "маємо те, що маємо" в хаті і на нинішні тенденцїї розвитку сучасного енергоринку. Тобто відмовлятись від газового котла на користь ТПК чи ще не дійшли до цього? Якщо ставити твердопаливний, то який із них: дров'яний, вугільний, піролізний, палетний?.. До речі, а що таке камінна топка?
    З водою і каналізацією особливих питань не буде, тому що в мене є досвід таких робіт. Колодязь знаходиться в дворі (3-4 м. від будинку). Уріз води на глибині орієнтовно 20 метрів. Почистимо. Насос погружний обіцяли залишити як бонус. Автоматику поставлю у веранді. Накопичувальний бак мінімум 50л. Де і що купувати-це ще питання.
    Каналізаційний колектор хотілося б поставити на вулиці (під забором), але ж потрібно все зв'язати із санітарними нормами ( не пам'ятаю, потрібно освіжити) і узгодити з місцевим головою . В крайньому разі можна розмістити його на городі, так, щоб під'їзд був через подвір'я. Якщо проблематично було доставити і встановити великий колектор, я ставив звичайні колодязні 2х2 поруч.
    Електрику замінимо. Споживання ж збільшиться в рази. Ввід потрібно замінити на кабельний. Можливо і лічильник...
    Дах в доброму стані. Його перекрили шифером років з п'ятнадцять тому, поверху старої покрівлі із плоских ромбічних пластин (назви не пам'ятаю). Потрібно лише закрити вхід на горище через люк в коридорі і зробити його із зовні.
    --- добавлено: 7 вер 2016 у 19:50 ---
    Далі. На цей час знаю, що газовий колектор не найкращий варіант опалення будинку в якому постійно проживають. Хотілося б дізнатись про "+" і "-".
    Вікна звичайно замінимо. Думаю, що альтернативи ПВХ немає. Оскільки вікна невеликі, хочу брати іх із шпросами. Чи варто "заморочуватись" і ламінуванням чи фарбованими вікнами?
    Підбором кота дружинна вже "забодала". Вибираємо як невістку для сина. Майже щодня...
    З настанням міжсезоння займусь санвузлом. Це вже традицією в моїй практиці стало-робити ванні кімнати взимку. Вчора бачили десь на картинках керамічну плитку в українському стилі-дуже сподобалась. Порадьте з влаштуванням теплої підлоги. Мається на увазі схема розводки. З упепленням, заливками я розберусь.
    :popkorn:
     
    Останнє редагування модератором: 15 вер 2016
  8. Vudracom

    Vudracom Прораб

    Повідомлення:
    1.090
    Симпатії:
    238
    Адреса:
    Львів
    Камінна топка це чугунна або сталева ємність з дверкою із гартовпного шкла в якій горять дрова нагрвваючиметал а він всвою чергу приміщення. Ззовні декорується. ККД вище ніж в муровнаго каміна. Але Вам це зараз не на часі.
     
  9. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Виявляється я таку топку встановлював років десять тому назад у свого приятеля в Дідовщині, що на Фастівщині. Переробили під неї звичайну грубку з плитою. Потім облицювали плиткою "під камінь". Цікава штука.
    Що стосується "на часі" чи ні. Я вже тут писав, що думки різні рояться в голові. З допомогою всіх, хто завітав на толоку, я їх ставлю в логічну чергу. Якщо в перспективі захочеться такої красоти,(а скоріше всього воно так і буде), то вже сьогодні для цього необхідно щось та передбачити.:-D
     
  10. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    ...Сьогодні мали закінчити виготовлення актів оцінки будинку і земельної ділянки. Господарі старенькі. тому вирішили поганяти мене. Розцінки, я вам скажу! Один акт оцінки-500 грн. Один витяг - 400...
    Ось ці витяги, в зв'язку із нововведеннями Кабміну (з 06.09.16), будуть готові лише наступної середи...
    Обдумував влаштування каналізаційного колектора. Виявляється, він має дислокуватись не ближче тридцяти метрів від колодязя. Прийдеться тягнути трубу на город.
    Читав різні пропозиції по влаштуванню септиків з очищенням стоків для повторного використання води для поливу чи дренажа. Ідея класна! Але ж виливатимемо туди всіляку хімію. Куди ж її на город? Тобто, потрібно відкачувати...
    І знову про опалення. Сьогодні розмовляв на цю тему з двома чолов'ягами. Один вже поставив собі "дерев'яний"- в захваті і рекомендує тільки так поступити. Інший (продавець в будівельному), раніше займався монтажем, теж схильний до такого варіанту. Обіцяв допомогти скласти схему розводки.
    Сини дружини закінчують черговий заказ - розпашні ворота і хвіртку з вмонтованою декоративною ковкою. Яка краса! Замовник захотів "підшити" їх якимсь новомодним полікарбонатом. Все це "щастя"- 16 тис. Ох!..:facepalm:
    --- добавлено: 8 вер 2016 у 22:20 ---
    ...Раніш в селі, хто пам'ятає, толока як і весілля чи похорон ставали подією для всієї громади. І це був недобрий знак, свого роду індикатор відношення односельців до господаря чи сім'ї в цілому, коли людей сходилось "ріденько". І просили, і приготували частування, і "фронт робіт" чималий, а до справи братись ні з ким... Вибігав господар чи головний "закапельщик" за ворота і все виглядали чи не йде ще хтось...dntknw
     
    Останнє редагування модератором: 16 вер 2016

Поділитися цією сторінкою