Riba4ok1: всяка всячина...

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем Riba4ok1, 1 вер 2016.

  1. анрі13

    анрі13 Інженер

    Повідомлення:
    600
    Симпатії:
    937
    Адреса:
    Рівне.
    Спішу задати "шкурне" питання-маю негативний досвід посіву пшениці по свіжовиораному полі. МТ мій важить біля 1 тони,чіпляю 3 борінки і заробляю зерно в грунт ними. Аби не торувати поле бороную в 1 слід (вздовж поля).Сходи завжди виходять доріжками, з прогалинами. Ці прогалини не завжди заростають культурою. Що я роблю не так? Може треба більше "гарцювати" по полі?Тепер сію і заробляю МБ гусячими лапками та бороную .Але то дуже важка робота через фактор саморобки. А в цю пору МТ байдики б"є:(
     
  2. serhio70

    serhio70 Інженер

    Повідомлення:
    259
    Симпатії:
    501
    По свіжовиораному не сіють, земля злягається-рве молоде коріння.
     
  3. Riba4ok1

    Riba4ok1 Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    74
    Доброго здоров"я всім. А чого "шкурне", Ви бува не заготовачем по кролешкірках працюєте?).
    Дійсно, по свіжезораному не можна сіять, як і будь-що робити. Пов"язано це з тим що що при обробітку щільність грунту буде нерівномірною як би гарно не був налаштований плуг чи інше. Осадка грунту буде нерівномірною, зерно буде на різній глибині, сходи будуть різними за розвитком і пригнічуватимуть слабших, частина зовсім може не зійти. Якщо пам"ятаєте ми колись про коткування говорили і це теж захвачували. То ж варто дати землі час після підготовки. Виорать, як тільки дасться(поспіне виорана скиба) скультивувать-чи заборонувать, через кілька днів посіять і прикатать. Якщо строки піджимають то максимально добре(може не в один слід) обробить, прикатать, посіять, прикатать. Це не займе багато часу, дивіться у мене на відео. Якщо ж можна, то ту ділянку де плануєте можна виорать мілко, чи застосувать інший вид обробітку достатній для посіву зернових. В такому разі і просідання грунту не буде, здешевиться обробіток, і після жнив Ви приорете на норм. глибину і сьогорічні рештки і рештки від пшениці. Вже не раз ми показували приклади що правильно зроблена робота, завжи вивільняє час і здешевлює суттєво витрати. Всім всього доброго. Гарної зимівлі. Хай щастить, друзі. )
     
    borisvlad та PetroP подобається це.
  4. анрі13

    анрі13 Інженер

    Повідомлення:
    600
    Симпатії:
    937
    Адреса:
    Рівне.
    Малось на увазі- особисте. По зляганню землі-воно зрозуміло.Моє питання було в тому- чи варто гарцювати 1-о тонною залізякою по ріллі, щоб добре виборонувати? Але то таке.=)В будь-якому випадку-Дякую.До зустрічі на просторах нету!polet
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  5. Лютий_Бандерівець

    Лютий_Бандерівець Інженер

    Повідомлення:
    331
    Симпатії:
    645
    Адреса:
    ДЕСЬ БІЛЯ КИЄВА
    Доброго всім дня.В мене ось такий культиватор, з такими ось лапами, і нормально працює й по стерні...
     

    Вкладення:

    анрі13 подобається це.

Поділитися цією сторінкою